Šta je novo?

Neispravan USB flash

emv412

Cenjen
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruke
51
Poena
160
Pozdrav!

Prikljucio sam USB flash na tablet pomocu OTG kabla kako bih raspakovao .iso fajl na njega. Proces sam stavio da se izvrsava u pozadini, medjutim je tablet poceo da trokira sto se zavrsilo porukom "unexpected removal of external storage", iako nisam izvadio USB, niti je kabl izgubio kontakt. Sada je fles potpuno mrtav, ne pojavljuje se ni na tabletu vise, ni na kompjuteru (probano u Windowsu -- pojavljuje se kao Unknown Device (Device Descriptor Request Failed) i Linuxu -- ne pojavljuje se kada ukucam lsusb).

Zanima me, kao prvo da li je moguce da se ostetio zbog toga sto se sam od sebe izbacio iz sistema na Androidu, posto mi se to s vremena na vreme desava i sa memorijskom karticom medjutim je ona ispravna; i drugo, mogu li ista uraditi da fles ponovo osposobim?

Hvala unapred.
 
neće mu puno rufus pomoći.

ono što možeš je da vidiš dal' će minitool partition wizard da ga vidi i formatira,ako ne hp storage format tool je to što mu još možeš.
 
Probao sam sva 3 programa, ali problem je sto uopste nemam prisutan drive u My Computer-u, tj. nije mu izdato slovo. Pronasao sam na netu da greske koje mi izlaze na Linux-u kada ga ubacim jesu hardverske prirode, te je moguce da je odsluzio svoje, mada cu mozda jos nesto pokusati.

Ne znam jel ga tablet sprzio ili je memorija vec bila losa, posto u pitanju nije nikakav brend, vec fles dobijen na nekom strucnom sastanku. Imao je male brzine upisa.

Svakako hvala na odgovorima!
 
Poslednja izmena:
ne mora da mu bude dodato slovo u win-u da bi ga partiton wizard video,on gleda sve particije u svim formatima pa i raw (neformatiran) disk.ako ga nema u partition wizardu možeš da probaš sa hp storage tool-om i to je to što mu se može.
 
Nema ga u Minitool-u ni kao raw:
Capture.PNG
Isto vazi i za HP USB Disk Storage Tool, sve je prazno, posto ne nalazi fles...

Probao sam i druge portove, svuda je isto
 
ja da sam na tvom mestu bi zagrejao rernu na 150 stepeni,izvadio ga iz plastike i ubacio u rernu jedno 15 min,izvadio i pustio ga da se dobro ohladi,ubacio i ako nece da radi bacio u kantu.
 
Мени делује да се само поклопило да је флешка испустила бели дим у тренутку када си је прикачио на таблет. Зато је и престао да ради а није било обрнуто, да је таблет забрљао и убио флашку. Нарочито зато што те поклон флешке углавном вреде колико и коштају. Ако је ни линух ни програми које си пробао не виде ни физички, тешко да ће неки програм да је оправи. Ако се исто понаша на још неком компу, можеш да пробаш са печењем али ће то да продужи трајање још неко краће време.
 
Da li neko zna resenje za prepoznavanje i drive u Ipad? Juce je radio skoro ceo dan, i odjednom nije vidljiv, inace diodica na flash blinka kad ga prepoznaje, a trenutno kada ga ne prepoznaje samo konstantno svetli, znam da sam ranije imala slican problem i zaboravila na njega, ugl. Ga koristim na iphone, juce probam, radio je ali nisam uspela sve da prebacim sto zelim na i drive i sad nzm kako da resim. Videla sa, neki treat da je usb 3 udapter resenje navodno jer ima opciju za dodatno napajanje i da to resava sve. Da li je neko probao???
 
Nazad
Vrh Dno