Šta je novo?

WiFi antene

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,419
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Koliko god nesrećno zvučao naslov, daa počnemo temu sa nečim što nisam uspeo da nađem na Google:

Koliko antena na prijemniku može da utiče na kvalitet i jačinu signala?
Govorimo o krštenim rešenjima tako da hajde da se orijentišemo prema specifikacijama pretpostavljajući da su tačne.

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Antena je skoro jedina stvar kojom možeš da popraviš jačinu i kvalitet primljenog signala. Što veća usmerenost antene, veći je njen dobitak, pa je veći nivo primljenog signala. Naravno, veći je i nivo našeg signala kod one druge strane, a veće je i potiskivanje smetnji koje dolaze sa strane.
 
Zar tu i prijemnik ne igra ulogu ako je jaci? Cemu npr postoji ddwrt i pojacavanje prijemnika ako mozes sve da resis sa antenom... Ako gresim ispravite me [emoji846]
 
Zar tu i prijemnik ne igra ulogu ako je jaci? Cemu npr postoji ddwrt i pojacavanje prijemnika ako mozes sve da resis sa antenom... Ako gresim ispravite me [emoji846]
Predajnik može da bude jači, a prijemnik može da bude kvalitetniji (niži prag prijema), pa da bolje radi sa slabijim signalom. Međutim, kvalitet prijemnika nije previše različit kod različitih modela.
 
Nazad
Vrh Dno