Šta je novo?

Zuta linija na ekranu, molim servisere za odgovor.

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Telefon je xiaomi redmi 4x, pojavila se zuta linija na ekranu. Citao sam da moze biti od prejakog pritiskanja i takodje neki lepak koji se tu isptopi usled zagrevanja to prikazuje tako da je jedino resenje menjanje ekrana.
Ono sto me interesuje je sledece, da li moze od prevelikog pritiskanja da protekne nekoliko meseci pa da se kao posledica javi ta zuta linija ili se to javlja odmah nakon takvog pritiska. Bratanac je pre nekoliko meseci koristio telefon za igrice :) , zna da se unese i da nekotrolisano pritiska na mestima gde se to pojavilo. Telefon nije padao, ostecen fizicki na bilo koji drugi nacin... Molim za strucno misljenje.
 
Fabricki feler lcd-a?, prvo mi pada na pamet? A sto se javio tek sad? vrv ga je nesto prizvalo, mozda pritisak mozda udar neki sta znam.. No video Sam jednom honor 7 lite l, ostao na tabli u autu na suncu. 2 zute trake preko ekrana. Poenta je.. Mozda ti I jeste zagrevanje napravilo to.

Jer je I za gore navedeno krivac temperatura visoka.
 
Poslednja izmena:
Izuzetno bi pomogla fotografija koja demostrira kvar.
Na lcdevima se generalno pojavljuju pozuteli delovi ekrana, na ajfonu je to rub, na drugim modelima drugi delovi. Moze biti i od grejanja i od pritiskanja. Lek je novi ekran samo. A mozda je i los kvalitet lcd-a koji se vremenom degradira kao i sve.
Sreca je sto lcd za saomi nije vise od 20e na aliju

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ја сам на M5 има неку флеку 3 мм на дисплеју која се сама појавила после два три месеца. Телефон је имао заштитно стакло, и ношен је углавном у торбици. У сервису су ми заменили дисплеј, три пута су мењали дисплеј јер си били фелерични, пробијали је светлост око капацитивни "дугмића" један је био краћи од кућишта.
Био је у "гаранцији" па су заменили.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Evo slike, radi se o liniji koja je uz levu ivicu ekrana.
Fotografija0007.jpg
 
Poslednja izmena:
Imao sam slično nešto ali malo manje, taj telefon je bio silovan igricama na punjaču i van punjača, lepak mislim da je bio problem, nisu mi uvažili garanciju u mts. Problem je kada je na punjaču, on se greje dok se puni, plus igranjem igrica se dodatno greje. Kaže i dete da se grejao mnogo, vreo, pa što ga ne ispusti da se ohladi?! Srećom je bio jeftiniji neki samsung. To ti je što ti je.
 
Defintivno pregrevanje

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Takođe imam Redmi 4x i pre par nedelja sam primetio žutu fleku, ali uz donju polovinu leve ivice i svetlije je boje. Meni je ispadao telefon nekoliko puta, a možda je došlo do pregrevanja jednom pre 2 meseca kada sam koristio telefon duže vremena dok je bio na punjaču, za video poziv na skajpu. Inače, radnja u kojoj sam ga kupio je nudila 1 ili 2 godine garancije. Uzeo sam dužu uz doplatu od par hiljada, a dal će mi se isplatiti to produženje, videćemo sledeće nedelje (13 meseci je prošlo od kupovine). Malo sam razočaran, možda se ipak isplati uzeti skuplji brend, ili telefon namenjen našem tržištu (mislim da je moj primerak kineski flešovan globalnim romom).

dodatak: Jesam jedno godinu dana igrao jednu igricu svakodnevno, ali sam uvek strogo vodio računa o tome da ga ne mučim dok je na punjaču. E sad ako on ne može da reguliše temperaturu ni tad, onda stvarno... A ne sećam se da sam pročitao neki review u kome ga kude zbog zagrevanja...
 
Poslednja izmena:
Pa odnesi na reklamaciju ako vazi Jo's uvek? Ili naruci lcd sa Alija, smesna je cena za njega. Sluzixlce on lepo I dalje siguran Sam.

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk

Global Version 5.0" IPS LCD For XIAOMI Redmi 4X Display Touch Screen Digitizer with Frame For Xiaomi Redmi 4X Display LCD Repair
https://s.click.aliexpress.com/e/sC17im8
 
Poslednja izmena:
Narucim ti ja novi sa alija a ti meni daj taj sa flekom?
 
Najverovatnije ću da odložim servisiranje i pratiću da li će da se fleka proširi. Dobro je što ima jeftinih delova (našta nisam ni obraćao pažnju pri odluci o kupovini, pa mi je sada ovo nova perspektiva) pa te osposobljavanje telefona kada je ekran naprsao ili pokvaren ne košta puno i spreman si i na neki kompromis po pitanju kvaliteta, ali u mom slučaju bi verovatno menjao i dalje funkcionalan kvalitetniji ekran za manje kvalitetan.
 
Pa odnesi na reklamaciju ako vazi Jo's uvek? Ili naruci lcd sa Alija, smesna je cena za njega. Sluzixlce on lepo I dalje siguran Sam.

Sent from my Honor 8 Lite using Tapatalk

Global Version 5.0" IPS LCD For XIAOMI Redmi 4X Display Touch Screen Digitizer with Frame For Xiaomi Redmi 4X Display LCD Repair
https://s.click.aliexpress.com/e/sC17im8

Hvala na predlogu. A da li imas ikustva sa ovim porudzbinama, koliko bi bili troskovi narucivanja... cuo sam da tako kad se nesto naruci moze da bude carina, postarina... preko vrednosti proizvoda :)
 
Nema sigurno nikakve za cenu tog ekrana..

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno