Šta je novo?

Najjeftinji internet

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Interesuje me za jednog finog dedicu u Malom Mokrom Lugu neki internet koji bi bio sto povoljniji.
U principu i manji protok od 4-5mb bi mu radio poso, da otvara net i ponekad na Skajpu sa decom da se vidi.
S obyirom na skromna primanja pozeljno je da je sto povoljniji.
Za sada mi je VIP favorit, ali ako neko zna nesto povoljnije ili neki popust za penzose neka me savetuje.
 
Poslednja izmena:
Ako slučajno ima fiksni telefon koji svakako plaća, ovo može da bude odlična ponuda:
https://www.beotel.net/adsl-970din
5/1Mbps ADSL uz UO od samo 6 meseci za 970dinara, ili...

Kod istog provajdera (ali pod drugim brendom) - nemoj da te buni jer je Beotel kupio Verat:
http://www.verat.net/sr/adsl-za-890-dinara/
Jeftinije i brže (15/1Mbps) za 890 dinara ali na dve godine. Ili 20 dinara skuplje na 12 meseci ali takođe brže (15/1).

Trebalo bi da bude ok za skype (1Mbps uploada može da posluži i za video). Razmislite o ovoj ponudi.

Moj zet i sestra od tetke (stariji su od mene 20 godina) koriste ovaj 15/1Mbps i presrećni su za tu cenu. Još je FLAT.
 
Ima fiksni, ali mislim da je prebacio na SBB zajedno sa televizijom, ali nisam siguran.
 
Za ovo sto sam ja preporucio mora kod telekoma da bude.
 
Ne mora sbb, uzeo je samo sbb televiziju tako da može da uvede adsl preko Beotela.
 
Ako je u dobroj zoni pokrivenosti, VIP 4G je 1100din mesecno. Prvih 100GB je 10/2, posle toga je 2/2.
 
Moja tasta koristi MTS Morava 1 sa 256MB Internet-a za 499din mesecno. Sa sinovima u Kanadi redovno komunicira Viberom.

Nikada ne potrosi sve (osim jednom kad smo probali to) a kad se potrosi samo se smanji brzina a Viber radi bez problema.



Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
telenor internet 5 gb, 5xx dinara, bez ugovorne obaveze.
 
na kraju ima li mogucnost za adsl ili ne? mozda bi bio najjednostavniji neki flat kao sto poglavica predlaze, da te ne boli glava kad deda pita zasto mu ne radi net, posle updatea sistema ili tako necega sto ce potrositi gigabajte

Sent from Galaxy S8
 
256mb u 2019 godini? , Boze ti sakloni i Djevo Marija.
 
Poslao sam upit Beotelu za adsl 15mb po 890 din mesecno.
 
Ima fiksni, ali mislim da je prebacio na SBB zajedno sa televizijom, ali nisam siguran.
SBB Duo (TV + Tel) imaju 512mb free.

Nije nešto ali bi jedino morao da doplatu za neki AP ako mu treba wifi. Ako ne, može računar može i direktno kablom da se poveže.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Proverio sam nije fiksni prebacio na sbb, moze da koristi adsl.
 
Hm

SBB TV - 1395
Fiksni - 700
Adsl. - 890
============
cca. 3000

Možda bi bilo bolje to objediniti kod jednog provajdera.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
SBB Duo (TV + Tel) imaju 512mb free.

Nije nešto ali bi jedino morao da doplatu za neki AP ako mu treba wifi. Ako ne, može računar može i direktno kablom da se poveže.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ovo mu radi poso sigurno pogotovo što bi mogo još da dobije ko penzioner i 10% na održavanje a ko korisnik kablovske što prelazi na veći paket prvih 12 meseci po sadašnoj ceni.Em bi dobio besplatno 200 minuta za telefon pa može dobro sa decom svaki mesec da se ispriča.
 
Uz DUO TV+TEL kod SBB-a se dobijalo 512kbps. Sada u ponudi više nemaju Duo TV+Tel.

512kbps je za današnje uslove toliko malo da je teško upotrebljivo. Youtube u 360p zahteva skoro 1Mbps.

Sa ovih 15/1Mbps će sigurno biti zadovoljan dekica (iako u zbiru nije možda naj povoljnije) ali svakako nisam znao da već plaća SBB TV. Nisam ni petpostavio jer je bilo reči da nema puno novca na raspolaganju.
 
Постоји у СББ понуди, зове се Дуо Тел Силвер и нуди 512/128 за 1.959 тј 564 преко одржавања. Проблем јесте брзина која данас не може ни за сурф да служи.
 
Постоји у СББ понуди, зове се Дуо Тел Силвер и нуди 512/128 за 1.959 тј 564 преко одржавања. Проблем јесте брзина која данас не може ни за сурф да служи.

Ako mu je to malo premda bi u toj varijanti koristio tri usluge kod tri različita operetera najbolje i najftinije mu je onda da objedini sve usluge kod jednog. Ili kod Mtsa da uzme box pa 6 da meseci plaća po dinar ili ako je vezan neko duže vreme za SBB kablovsku da kod njih uz pogodnosti plaćanja iste cene 12 meseci ko sad uzme trio paket.Čak će tako i 100 dinara uštedeti na poštinu proviziju za plaćanje računa.
 
Poslao sam zahtev za adsl 15mb po 890 din, danas mi javili da je moguca instalacija tako da ce covek da ode do Beotela da pokupi opremu a ja cu mu je povezati posle.
Imalo je i boljih ponuda, ali u aprilu je zakljucio ugovor sa sbb-om a fiksni se vodi na sina koji nije trenutno u Srbiji pa ga ne moze prebaciti a drugog provajdera.
Ovo je ipak najbolje resenje.
 
Super.

Na kraju je i najvažnije da je nađeno rešenje koje njemu odgovora.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bice dekica zadovoljan, ako mu je iole dobra telefonska linija. Ja imam taj Verat paket, prethodno sam imao Beotel 20/1, "presao" na Verat 15/1, em jeftinije, em mi linija ionako ne omogucava vecu brzinu od 15 Mbps. Ovo presao pod navodnicima jer mi je oprema ostala od Beotela, cak mi nisu menjali username i password, samo setovali novu brzinu. Za 890 dinara, stvarno nemam nasta da se pozalim. Jedino sto Telekomu dajem jos 660 dinara nizasta, tj za tel liniju sa koje nije obavljen razgovor vec par godina unazad.
 
Poslednja izmena:
Super.

Na kraju je i najvažnije da je nađeno rešenje koje njemu odgovora.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Bas to, nadjeno je resenje koje njemu odgovara. Jedan kaze uzmi ovo drugi zasto ne ono, ali ovo je optimalno posto fiksni ionako ne moze da prebaci na drugu mrezu, za sbb se ranije vezao ugovorom, ostaje mu samo internet. Najradije bi mu savetovao da su nam ruke odresene da uzme Orion Troju za 2000 din (fiksni, TV i internet) ustedeo bi nesto, ali nema veze.
Ostaje sad da kupi kamericu za Skype, i sve ce to trebati da tera P4 3ghz i 2gb rama, ali optimitovacemo maximalno.
 
Nije valjda toliko starija ploca na moze neki core 2 duo procesor da se ubaci ?
Uostalom, ako ce vec placati mesecnu ratu za internet objasni dekici da treba da da jos dve takve rate za upgrade racunara.
Neka ploca, core 2 duo procesor se moze naci za oko 20e i doda jos 2GB memorije, nek ukupno bude 3000din a to njegovo prodas za 10e i eto.

Nemoj mi reci da je to neka ploca sa AGP slotom :D
 
Poslednja izmena:
Ostaje sad da kupi kamericu za Skype, i sve ce to trebati da tera P4 3ghz i 2gb rama, ali optimitovacemo maximalno.
Dobro je da nije stariji procesor. Skajp je od neke verzije ukinuo podršku za video pozive na sistemima sa procesorom bez SSE2 seta instrukcija, a Pentimu 4 ih je prvi uveo :)
 
Poslednja izmena:
Probao sam skoro da nabudzim neki Intel Atom 230 za neku osnovnu upotrebu, a po performansama na passmark-u vidim da su slicni kao Pentium 4 - radiće to al kilavo baš. Moraš da nađeš neki windows 7 koji je "lite" ili da mu pogasiš što više stvari. Video call na skype-u nisam probao s takvom mašinom.

Jedino problem - ako ima DDR1 ram, onda mu dzabe ram, Core2Duo procesori rade samo s DDR2 i DDR3.
 
Skupi par hiljada dinara kupi neku brend HP masinu na KP sa Core 2 duo i slicno mani se tih gluposti.
 
Fala vam dobri ljudi, to je sto je, Ja sam vec ranije dekici instalirao win 7 ultra lite , potpuno je funkcionalan nije nista bitno izbaceno. Radi to al videcemo kako, u principu on ce i raditi po jedan poso u isto vreme. Preuzeo je opremu pre par dana ali jos nisu pustili signal na liniji pa cekam, nemam da mu poklonim web kamericu, ali ako ko ima sa mikrofonom moze da pokloni, ali snaci cu se ovih dana verovatno. SSE2 mora i za Chrome, koliko znam Firefox hoce da radi bez tih instrukcija, ali Skype i Chrome nece. Inace deda ima ddr1 masinu tako da ja ne bih nista budzio sada, kasnije kad se navuce naci cemo mu nesto malo jace (dual core i 3gb rama, neki brend PC pa da puca).

Nisam siguran za Skype jos da li neku stariju verziju 7.xxx da stavim ili novu, proguglacu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno