Šta je novo?

(Win. 10) Spor internet na Chrome a ne radi YouTube na Edge

gordan84

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2008
Poruke
774
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
5800x
GPU
4070 Ti
Molim vas za savjet.
U pitanju je nov laptop HP ProBook 450 G5. Instalirao sam čist Windows 10 x64 sa svim ažuriranjima.

Problem je što Microsoft Edge ne pušta video na YouTube dok ostali sajtovi rade korektno.

Na Google Chrome radi YouTube ali su ostali sajtovi užasno spori, a neke čak neće ni da otvori (ERR_TIMED_OUT).

Reinstalirao sam vidnovs ali je isti problem. Probao sam isključiti Firewall na WiFi mreži na kojoj sam prikačen, ažurirao drajvere za Nvidia 930MX, probao onemogućiti Intelovu grafiku /u Device Maganeru, desni klik pa Disable/...nije ništa pomoglo.
Imate li savjet šta da radim?

Hvala!
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    43.9 KB · Pregleda: 57
Koliko brz imaš internet?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ugasi sve ad block-ove i probaj stariji driver za wifi.
 
Postoje li još neki uređaji u toj mreži? Pitam zbog provere kako njima radi.
 
Internet je 20Mbit, a speedtest mjeri 17-18Mbit. Ostali uređaji na mreži rade normalno. I na drugoj mreži je isti problem, na drugoj lokaciji.
Instalirao sam drugi drajver za WiFi, u Windows Firewall ugasio sve što mi je logično,...stanje isto.
 
^ Ugašeno mi je to.
 
Mozda nekompitabilnost rutera i WIFI kartice , koji je ruter u pitanju na kom kanalu radi?
 
Probaću preko LAN-a pa ako se ne riješi problem vratiću na Windows 1803 (najnovija je 1809), neki računari imaju problem sa WiFi na ovoj najnovijoj verziji.
Ruter je neki kinez od Mtel-a a imam i ripitere sa drugim nazivom mreže pa opet neće. Takođe neće na WiFi mreži na drugoj lokaciji/internetu.
 
Da, Windows 1809 je pravio problem. Instalirao sam 1803, blokirao ažuriranja i sve radi normalno, nema usporavanja i YouTube radi normalno.

Zahvaljujem svima.
 
Nazad
Vrh Dno