Šta je novo?

nVidia drajver za malo stariji čip

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Pitanje za formuske eksperte, da li instalirati najnovije drajvere za npr GF860 ili se držati drajvera iz tog vremena (pre par godina)?

Znam da su nekada stariji čipseti znali da rade lošije sa najnovijim drajverima, ali nisam baš u toku s tim, ne znam kakva je danas situacija.

Ili je fazon od drajvera do drajvera, kako mi upadne? Znači ovo pitam da bih probao da izbegnem celodnevno instaliranje/testiranje/deinastaliranje raznih verzija drajvera, ako neko već zna da mi pomogne.

Hvala unapred!
 
Ako sve radi sa starim drajverom, ja ne bih ništa dirao :)
 
novi drajveri za gf dx10 odavno ne izlaze.

if it ejnt brouk, dont fix it.
 
Ne bih dirao ja stari drajver, nego sam sticajem nesrećnih Windows okolnosti primoran da reinstaliram operativni sistem from scratch, a ne sećam se ni koji je drajver bio instaliran...
Na nVidia sajtu svi drajveri podržavaju sve čipsetove, i stare i nove. A nisam u toku da li noviji drajveri generalno rade bolje nego stari, ili je i dalje lutrija kako je bilo i pre 10 godina.
Rekoh možda neko s foruma zna, jer ovde ima ljudi koji svakodnevno isprobavaju nove drajvere itd.
 
generalno je dobra ideja sem ako znas zasto i zbog cega ti nesto treba i dal' toga vise nema (mada to retko nvidia radi) da se za stare karte oslonis na wddm drajver sa windows update-a.ja licno nikad sa wddm na nvidiji nisam imao problema,ali ne mogu da garantujem naravno za tvoj scenarij.kod radeona je malo drugacije,tj ima par modela za koje postoje modovani,ili je mnogo bolje resenje poslednja beta od wddm.ovo sam napisao za slucaj da neko kasnije naidje na ovu temu iz slicnog motiva tvojem,a ima radeona.
 
Da, Windows setup je instalirao neki Geforce drajver koji mi se čini po verziji da je i noviji od onog koji je bio prethodno instaliran.
Nisam još instalirao nijednu igricu niti benčmark da ga isprobam/izmerim, ovako radi ok u svakodnevnim aplikacijama.
Probaću neku igricu sutra da vidim kako se ponaša, kapiram da je ok, samo što sa tim starijim čipsetom naravno gledam da izvučem maksimum kako bih mogao i novije naslove da poteram bar na nekim medium settingsima.

Dolazi Just Cause 4, treba to poterati kolko tolko :)

Inače u pitanju je Asus ROG neki osrednji model od pre otprilike 3 godine (G551).
 
Moze li pomoc za driver za GT 740M 2GBDDR3 za laptop, do sada sam uredno skidao sa geforce.com ali sada je nastao problem kao da ga nema, promenjene su neke oznake, molim za link?
 
Hvala Ivane, reci mi samo kako treba da ga pronadjem ovde nvidia driver.PNG, do sad je imalo u izboru 740M?
 
Pa ne biras GeForce Go 7 Series, nego GeForce 700M Series.
 
Receno ti je da skines 418.81-notebook-win10-64bit-international-whql.exe kakav te titan spopade.
 
Ma ne zezam ni sam, nego u izboru stoji TITAN, sta sam umislio ni sam ne ne znam. Izvinjavam se za brkanje, *mjau**mjau**mjau*. ceo dan mi ide naopako.
 
Nazad
Vrh Dno