Šta je novo?

Pomoc

vladimir00

Poštovan
Učlanjen(a)
07.10.2017
Poruke
651
Poena
70
Naime, na Windowsu 10 i 8.1 posle 3-4. paljenja racunara (Dotad je okej) posle windows loga bude crna slika, onako svetli crno, restartujem i sve se butuje lepo.Na windows 7 bez problema je sve.Par puta u mesec dana sam menjao sisteme isti slucaj.Grafa je hd 7790, koristim neki dvi vga adapter od 200 dinara.Promenim drajvere, disable ih isti slucaj.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
brisao si stare drajvere sa display driver unistaller-om?koji tacno drajver instaliras?
 
mein se to desavalo kada je izasao 1804 update za win10, cini mi se da je novi drajver tada to bio resio
 
Dignem sistem, instalirao poslednje ili drajvere od pre pola godine, ista stvar.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ništa te ne košta da probaš sa display driver uninstaller-om da pobrišeš sve i da pustiš wddm drajver sam windows update-a.ako ne pomogne nosiš na drugi provereno ispravan komp,obavezno drugo ispravno napajanje i ako bude isto to je jasna stvar.
 
ništa te ne košta da probaš sa display driver uninstaller-om da pobrišeš sve i da pustiš wddm drajver sam windows update-a.ako ne pomogne nosiš na drugi provereno ispravan komp,obavezno drugo ispravno napajanje i ako bude isto to je jasna stvar.
Haha, sa wddm bootovo lepo, zanimljivo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Instalirao sam neki stari catalyst iz 2014 pa da vidim sta ce biti...

Edit: Ali sto je cudno, na sedmici radi super, apdejtuju se drajvere sve okej, promenim sistem na noviji i ovo se desi svaki put...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
taj iz 2014te nema poentu,wddm (jos ako je 2.0) je uvek najbolji izbor sem ako ti bas zbog neceg treba noviji (npr neka igra).nemam dokaze ali po meni krenuli su bas od zadnjih whql 18.5.1 u pisanje skoro sa nule i verovatno ne vodi se racuna toliko o gcn 1.x kartama zato su ultra nestabilni i zavisi bukvalno od karte do karte (npr kod mene 18.5.1 rade super,sve bete posle imaju svoje neke tripove).

po meni,za 7790 ako nece 18.5.1 da radi najbolji izbor je wddm.trebali bi da su adrenalin tj da imas i chill,limiter,osd i ostale kerefeke.
 
Zanimljivo hahaha :) Ja na 8.1
Btw, sad onaj stari catalyst radi kako treba, pali radi, ide
d52590af608654f296bf2b4a9dfddd5b.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
ja da mogu da nadjem kljuc sutra bi se vratio na osmicu.retko sam bio zadovoljan sa win-om kao za vreme osmice,prosto nisam koristio metro sve sto mi je trebalo je bilo u taskbaru i mirna backa.tad sam se sekirao jedino bas sa radeon drajverima samo.

iako je osmica mislim da je wddm zapravo 18.2 ili tako nesto,ne drzi me za rec.po meni vredi ici na adrenalin samo zbog limitera kojeg mozes u letu da podesavas,a i osd je jako zgodan.
 
Ono sto je falilo sedmici ima osmica, odlican dizajn i brza je.
Sto tice wddm drajvere, da obrisem ove postojece i pustim sam windows da pronadje?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
da,sa display driver uninstaller-om iz sejf moda,mozes i u njemu da vratis da sam trazi drajvere po butu,ili da rucno po restartu pokrenes win update.bas me zanima koji su zapravo,pogledaj po instalaciji u panelu i napisi molim te.
 
Trece ukljucivanje racunara, i sa catalystom black screen.
Vratio sam se na Win 7

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel mogu graficke sa 1gb vram memorije mogu da pokrenu igre koje traze 2gb? Bar sa smanjenim fps-om?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
u nacelu da,ali zavisi od igre do igre (i koliko vrama fali) kako ce da se ponasa.u sustini imaces zastajkivanje i kocenje,a i sem toga koliko je strasno takodje zavisi i od coveka do coveka koliko ce da smeta.ja osetim pad sa 60 na 30 i kusur (tj svaki osetniji frametime) a znam ljude kojima ne smeta ni kocenje do kraja.takodje,zavisi i od zanra tj interaktivnosti same igre.i ako nista odavno poput npr starih point and click avantura nisam igrao tako nesto moze i na 23fps kao film da se predje,dok za sutere nema gornjeg limita.
 
Nazad
Vrh Dno