Šta je novo?

Xonar dg, radi front panel, zadnji(green) ne...+kako "ispupciti" zvučnik?

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
482
Poena
70
da počnem...

1.
Xonar DG radi OK kad se prišteka na front panel....na zadnjem radi polovično...-desni kanal normalno dok levi šušti/bruji,,,(proban je samo zeleni džek). Prednji panel šljaka perfektno? To mi nije jasno kako je moguće... Zanima me kako proveriti samplerate front panela? Da li je isti kvalitet kao zadnji, ako već ne može da se opravi. u viph.... uzeta i garancija je istekla pre 2 meseca....

2. Kako ispraviti ulubljen zvučnik. da li samo odšrafiti i ispupčiti ili mora servis. zvučnik normalno radi. ali esteeetika bato :p pfffff
ps. ne obazirite se na prašinčinu....lololo
 

Prilozi

  • IMG_20181025_144843.jpg
    IMG_20181025_144843.jpg
    895.1 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20181025_144833.jpg
    IMG_20181025_144833.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
kalota se ispravlja samolepljivom trakom. obmotaš oko prsta, zalepiš i izvlačiš je van, malo po malo. pazi samo da je slušajno ne probiješ.

što se sample rate tiče, on se određuje u windows sound opcijama i isti je na svim izlazima.

probaj džek na kome piše da je stereo izlaz. xonar nema jack assignement (kao realtek, npr) i svaki džek može da služi samo za ono za šta je namenjen.
 
Poslednja izmena:
pokušao sam sa izolirkom.....nema teorije
2. opcija. usisivač probao od najslabijeg do najjačeg ni to ne pomaže...

što se tiče zvučne, ona ima samo ove izlaze ...slika...

izgleda da će morati na silu i odšrafljivanje....ako ne postoji drugi način?
 

Prilozi

  • 123.jpg
    123.jpg
    241 KB · Pregleda: 30
  • 1234.jpg
    1234.jpg
    370.2 KB · Pregleda: 26
  • 12345.jpg
    12345.jpg
    387.2 KB · Pregleda: 29
ne možeš kaloti da pristupiš sa unutrašnje strane, osim ako skroz ne rasturiš sam zvučnik.
probaj kvalitetnu skoč dvostranu traku. to je jedino rešenje.

i lepo sam ti reko da ne probijaš membranu, a ti odma za usisivač.
...podseti me to kad sam kao mlad naivno verovao nekim časopisima...

u vezi džeka, - dvojka, front out.
 
Poslednja izmena:
vezano za autolimara, imam komšiju autolimara pa možda da proba vakuum pumpom...:D ako ne odneću u audio servis
što se tiče džeka, dvojka, front out to je taj zeleni džek koji delimično radi, tj rade oba kanala ali levi bruji.... imam ponudu za audigy zs 2 gold za 15 evra, sad ne znam da li je bolja od xonara i da li radi na win 10 x64?
 
nije naročito bolja, a svakako ne vredi polovna više od 1000 din. brat bratu.
 
to su plasticne kalote one se prvo greju pa onda necim isisaju, nije to papirna kalota
ako i uspes da je ispravis ostace ti trag gde je bila presavijena
 
U svakom slučaju ako "oštetiš" kalotu, na bilo koji način, možeš da je zameniš novom. Ja sam našao kod lika na KP


Ja sam moje morao malo da doradim auto sprejem, a lepljene su nekim profi drvofiksom (drugar je stolar) koji ne ostavlja trag.

Što se tiče kartice Audigy ZS 2, radi na win 10. Imaš zvanične i Danijel drajvre

http://danielkawakami.blogspot.com/2015/09/sb-audigy-series-support-pack-61.html

Meni su radili bolje. E sada da li je bolja ZS 2 ili DG ?. Imam obe, u stvari ostala mi je DG, ali ne zato što je bolja, već zbog sticaja okolnosti.

Koja je po meni bolja . To je teško pitanje. ZS 2 sam baš voleo. Zamenio sam je kada mi je crkla matična i morao sam da pređem na novu platformu, sa novim slotovima. Tada sam baš poludeo :D. Uzeo sam X-Fi Titanium, i bila je osetno bolja. DG sam ubacio u stari HP od kog sam napravio mulitmedijalu mašinu. Veliki skok u odnosu na integrisanu. Sve je to palao u vodu nabavkom SMSL M8A DAC a. To je baš bilo wow :)

E sada, pošto sam se baš raspričao. Moj savet je ovako:

- od kartica probaj da nabaviš Xonar DX. Odlična kartica. Bolja od svih ovde navedenih.
- za malo veći novac 11.11 imaš na aliju DAC SMSL M6 za oko 120€ to je prilično best bay i u većini slučajeva overkil. Ako si u mogućnosti poslušaj i topping d30 (sada oko 100€) kažu da je isto dobar. Nadam se da sam tio malo pomogao. Koje pojačalo i zvučnike imaš ?
 
Nazad
Vrh Dno