Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ne moze kod Xiaomi temp. senzora da se prati na par grafikona istovremeno. Moze da se vidi trenutna temperatura na vise senzora odjednom. I grafikon pokazuje unazad najvise jedan mesec.
 
Tako je, mislio sam da pratim istovremeno vise senzora na grafikonu kada se vraca istorija.

Kako ste zadovoljni saomi uredjajima za merenje temperature, i gde ste ih kupovali, ali express?
 
Ako imaš hassio može sve :)

Osim da kontrolises aqara sijalice... Tu sam malo izludeo :)

3fed95b3062b90b05842af50d7e3ef74.jpg


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Generalno je to ok. Ne smatram to nekim rocket science-om. Ako ti treba čisto informativno ok. Ako ti treba za neke ozbiljnije potrebe traži dalje.
Ja sam Xiaomi hub uzeo prvenstveno zbog senzora/detektora vode. Bačene pare. Jednostavno nepouzdano.
Uskoro ću zameniti pouzdanijim brendom i nadam se da će to biti kako treba. Xiaomi će mi ostati višak.
 
Ako nije problem da nam kazes koji je to pouzdaniji brand i na sta mislis? Neki od brand name senzora ili opet neki kineski malo pouzdaniji?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Xiaomi hub i senzore za temperaturu pritisak i detekciju curenja vode sam uzimao upravo zbog ovih poslednjih, Aquara water leaking senzor. Potopim ga u vodu, testa radi on opali sirenu na Hubu, a notifikaciju na telefonu dobijem posle npr. 5 sati! Do tada, da nije test u pitanju, bi me verovatno komšije iz prizemlja obavestile. Dakle besmisleno.
Ono čime planiram da zamenim je Paradox WD - senzor za istu namenu. Jedan Paradox senzor košta koliko 10ak Xiaomijevih pa verujem da je pouzdaniji. Daleko od toga da je potpuno poredivo, budući da Paradoxov zahteva ceo njihov setup ali...
 
Tu je vise problem do Xiaomi servera i aplikacije nego senzora, ali ok :) meni se nije desilo da promena stanja ne stigne do hassio a šta ćeš ti dalje sa tim - do tebe je. Dakle, nije nepouzdan senzor koliko ekosistem jer koristi kineske servere i šta ti ja znam. Zato lepo tastaturu i raspberry u ruke. Da ne kažem koliko brže odreaguje jer se sve u lanu (recimo paljenje svetla na motion sensor).

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
^^ to ti je možda i do telefona, kao onaj fazon što ti ne stiže poruka na viber dok ne otvoriš app. Battery saver za Mi Home app i slično?

Elem, vidim da se ljudi žale i na Shelly senzor za vodu, nepouzdan skroz. Bili neki apdejti kao u međuvremenu, ne znam da l' je sređeno na kraju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@petarboy nemam ja kada da se bavim raspberryjem. Niti mi je bilo šta slično struka niti imam više živaca. Verujem i ja da je problem sa serverima a ne kao što @nightshadow kaže do telefona ali kako god. Ne bih da Xiaomi testira svoje nedostatke tako što će da kod mene iscoolira poplavu.
 
Koji xiaomi uredjaj gledati za merenje temp? Vidim da ih ima dosta na aliju, razlicitih verzija?
Pa koju da gledam, koja je najpreciznija i najbolja za uparivanje vise istih?
 
Možeš ove

US $7.62 10%OFF | Original Xiaomi Aqara Smart Air Pressure Temperature Humidity Sensor Environment Sensor Work With Android IOS Mijia APP Control
https://s.click.aliexpress.com/e/EhO4zyWk


Ili iste takve, samo okrugle(bez displeja). Onaj sa displejom je samo BT varijanta, ne možeš da mu pristupiš preko hub-a, tj kad si van BT dometa.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja imam te senzore i rade sjajno, prezadovoljan sam. Pokazuju u decimalu temp, naravno, moras da imas gateway. Imam i onu varijantu koja ima paperwhite display, to samo pokazuje, ne povezuje se ne sa cim ali i on mi se svidja, radi kao sat. Jedan onaj senzor imam i napolju, da znam tacno koja je temp, ne oslanjam se prognoze itd.

Tapatalk from Poco loco
 
Ako se ne varam ti xiaomi senzori su zigbee? Imam zigbee2usb serial stik, da li to radilo preko stika bez gateway-a?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li da je neko koristio nesto iz programa sa Elmark sajta? Da li mislite da su nesto kvalitetniji uredjaji ili ipak prepakovani kinezi :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ako dobro mislim to su oni Cesi ili Poljaci. Mislim da su kvalitetniji. Bili su jedne godone na sajmu u BG-u ali takodje mislim da su i skuplji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel ima neko preporuku za wifi termostat, a da nije skup kao nest?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ja sam ovaj uzeo, ok radi mada server nekad zaglupi. Postoji lag od nekoliko sekundi prilikom podesavanja preko neta. U "lokalu" je trenutan odziv. Dobra stvar je sto je portabilan pa mozes da kontrolises temperaturu bilo koje prostorije.
 
Elmark je Bugarska firma, mislim da imaju svoju proizvodnju, bar za standardan elektro-program, ali nisam siguran, nisam nikad nabavljao njihovu opremu.
Ko hoće ozbiljan brend neka pogleda Eaton xComfort program.
 
Poslednja izmena:
Ma slucajno naleteo, trazio one plasticne ventilacione kanale za aspirator i kanalice za klimu. Bacim pogled, a ono stavka sa smart uredjajima.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Da. Ja sam pomesao sa Elkoep firmom koja takodje pra i kompetna resenja za smart homeing.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dosta puta sam citao ovde da ppstoje problemi sa cloudom i tome slicno. A da li je neko pokusao ili napravio svoju vlastitu aplikaciju. Recimo uz pomoc HA ili Node-Red-a.
Tako nikad ne bi imao problema. I imao bi potpunu kontrolu nad sistemom?i ne bi zavisio od clouda.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ne zavisiš od cloud-a sa HA.
Ja imam dinamičku IP, otvoren 8123 port i duckdns. Sve radi, čak i push notifikacije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa upravo to hocu da kazem. Ja sam imao jeednu aplikaciju radjenu u Node redu takodje nije zavisila od nikakvog cloud-a. Radi i dan danas.
Vidim da se ovde dosta ljudi oslanja na cloud aplikacije tih proizvodjaca pa zato i pitam.
Jedini problem node-reda je sto nema aplikaciju koja bi radila na androidu nego mora da se pokrene kroz browser.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ništa nije 100% sigurno, ali više volim da ne zavisim od kojekakvih suvišnih clouda, ipak mi je pola stvari na HA.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Xiaomi pravi i zigbee i bt senzore.
Okrugli sa ekranom postoje u lcd i ink tehnoloiji, a siroki sa satom je samo ink i BT.
Ovi bez displeja su Zigbee.
Ja preferiram BT sa ESP32 za skuoljanje, jeftino i 100% funkcionalno.
 
^Jel mozes da stavis link od tih koje koristis?
Konkretna razlika izmedju zigbee i bt?
Jel mere oba temp u minusu?
 
Ja poručih nekoliko dht22 senzora za sonoff. Koliko vidim, sa tasmotom može da se napravi da radi i sa basic-om, a košta oko 3 dolara. Po meni je bolji od tih bt i zigbee senzora jer meri u realnom vremenu, nema semplovanja na 5-10 minuta. Videćemo naravno kako radi kad stigne, ali eto, i to je mogućnost..

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ali ti senzori idu na sam prekidac, a sve to gurnes u neku doznu ili da se ne vidi? Kao oni sto ce shelly izbaciti. Kako onda meri tacnu temp ili vlaznost?


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Pa ne mora u sam prekidač, izbaciš ga gde hoćeš, ionako su jako mali. Video sam sliku gde se on nakači sa strane na sam sonoff (basic), meni je ideja da ga nakačim na Pow R2, kojim kontrolišem bojler pa da tako merim temp i vlagu u vešeraju, pa da se na osnovu toga pali ventilator. Na još par mesta imam te basic (ne iza prekidača u zidu), pa ću na njih da nakačim ovo.
 
Ok, sve jasno [emoji106]

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
LYWSDCGQ - stari
Noviji:
- LYWSD03MMC
- CGG1
- LYWSD02

Noviji imaju e-ink ekran i bolje se vide. Stariji ima AAA bateriju koja traje dosta duze.
 
Nazad
Vrh Dno