Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ne kazem da nije najjednostavnije, ali taj podizac na onom linku je 150eur. Kolega pitao za njegovih 8 roletni. Izaslo bi ga kao da menja sve prozore :)
Na KP. Motor za roletne. Obzirom da je kod nas i da je radnja imas i 2 god garancije. Naravno ako zelis i tastere, senzore itd... cena raste. Najjednostavnije je taj motor i neki sonoff, shelly prekidac.
Na ovako nesto sam mislio https://youtu.be/dmhmk1y3J_w

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Edit: nisam ugradjivao i nemam pojma da li je ovaj osnovni motor od 10nm dovoljan. Ali za 40ak eur ima i dosta jacih motora. Verujem da bi u prodavnico mogao da vidi kako to izgleda i da dobije neki savet prodavca.
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da ispratim potrosnju klime na grejanju pa mi treba neki predlog za to dali klasičan merač potrošnje sa uticnicom na sebi ili nesto drugo i da li postoji varijanta da ispratim i potrošnju protocnog bojlera koji je malo veći potrošač? Nikakve komande samo uvid u potrosnju. Hvala

Sent from my MI MIX 3
 
Shelly 1 PM
do 16 A bez problema

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
To za klimu a jel postoji nešto za protocni

Sent from my MI MIX 3
 
Poslednja izmena:
Koja je snaga? Verovatno 8kW ili više? Ta to samo strujni trafo, ima na aliju baš za merenje potrošnje, gotov proizvod bez integracije sa nekim smart home sistemima.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Snaga je 18kw a ako moze link do tog na Aliju bilo bi super pošto mi je sve ovo skroz nepoznato, može i na PP ako nije dozvoljeno u ovoj temi postavljati linkove. Hvala

Sent from my MI MIX 3
 
Koja bi bila najjednostavnija opcija da se namesti paljenje bojlera u kupatilu u vreme jeftine struje? Secam se kad sam dok sam bio student, da je u jednom stanu to bilo namesteno (davno pre shelly-ja), ali nikad nisam pitao kako je to odradjeno.

U sustini bi mi trebalo da se bojler pali u vreme jeftine struje automatski, ali da se pali i na prekidac ako slucajno nestane tople vode, da ne bih cekao sledece automatsko paljenje. Takodje bitna stvar, u kuci u kojoj bih ovo stavio, cesto se desi prekid neta, koji ume da traje u po pola dana, tako da ne bih hteo da se oslanjam na webserver ako je potrebno.
 
Ovo i mene zanima, da li bi shelly 1 radio scheduled paljenje i gasenje a u isto vreme i kao tesmostat sa spoljnim ds senzorom?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Shelly PM. Može u samu doznu iza prekidače, zato što na prekidačima za kupatilo zbog tinjalica verovatno imate nulu. Prekidač sa tinjalicom zamenite za običan ili jednostavno izvadite tinjalicu.

Onda može da vam radi na tajmer a možete i ručno da upalite po potrebi.
 
Poslednja izmena:
Uskoro tj krajem godine ce biti dostupni sledeci Shelly proizvodi.

Shelly 3 EM, merenje potrosnje na 3 faze. Ukoliko neko zeli da ima potpunu kontrolu, takodje uredjaj meri i izlaznu struju. Tako da ukoliko neko ima photovoltaic tacno moze da kontrolise proizvodnju/potrosnju (tipa ukljuci bojler ako proizvodim vise struje nego sto trosim).
3EM.jpg

Takodje bi trebalo vec da se pojavi dodatak, koji ide na Shelly 1 ili 1 PM i moci da se prikaci 3 senzora za temperaturu po uredjaju. Differencialni termostat po smesnoj ceni :)

Shell1addon.jpg

Nisam hteo dosad da postavljam, jer se uvek pojavi nesto u proizvodnji i odlaze se ...
 
A onaj fazon da bude zasebno za temp i vlagu? Kao aqara sto ima, jel ima shelly tako nesto?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Svi klasični tipovi senzora će moći da se kače.
Temperatura i vlaga sigurno!


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kapiram da ce biti senzori kao sto i sonoff ima. One male sonde koje mere samo temp i oni senzori koji mere i vlaznost i temp.

Tapatalk from Poco loco
 
Shelly PM. Može u samu doznu iza prekidače, zato što na prekidačima za kupatilo zbog tinjalica verovatno imate nulu. Prekidač sa tinjalicom zamenite za običan ili jednostavno izvadite tinjalicu.

Onda može da vam radi na tajmer a možete i ručno da upalite po potrebi.

Ima li negde malo detaljnije kako ovo odraditi? Svakako cu probati da nadjem elektricara za ovo, ali ako ne uspem, morao bih sam probati.
 
^
https://youtu.be/4B1gaUuCniA

Ovo je za shelly 1, ali mu dodje isto. Mozes i ovaj samo neces moci da pratis potrosnju. Kucaj na youtube shelly 1pm za jos slicnih klipova.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Za pracenje temperatura u vise prostorija sa zapamcenom istorijom, sta preporucujete?
 
^ skup je previše za tako jednostavnu stvar.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bolje shelly 1 sa eksternim senzorom. Barem moze da radi jos jednu stvar osim temperature.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jel ima neko preporuku za wifi termostat, a da nije skup kao nest?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne razumem baš na šta misliš
Imaš istoriju da vidiš
3947d02f8f74ce3ad19a32c7fcdd9cb4.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Verovatno misli na overlay vise grafika

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da misli na jedan grafik kome moze da prikaze vise temperatura.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To ne bih znao, imam samo jedan senzor ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imam ja više senzora, ne može da prikaže jedan sa grafik sa podacima prikpljenih sa više senzora.
 
Nazad
Vrh Dno