Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Što ne uzmeš IR uređaj?
Meni stigao i IR i Smart wall plug od Xiaomi-a, lepo rade(samo što je sve za ovaj IR u Mi Home aplikaciji na kineskom, moroni).

Wall plug je malo glomazan zbog EU adaptera, ali šta je tu je. Ne znam što ne prave i EU uređaje, ionako su se raširili svuda.
Elem, htedoh da stavim taj plug za frižider čisto da pratim potrošnju malo, ali i mene buni to koliko je siguran. Piše na njemu 10A, ali ko će ga znati.

@saj, koje ćeš sijalice da uzimaš? Ja gledao yeelight, ali su preskupe, $20 ispadne komad sa shipping-om.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Imam dve klime u udaljenim sobama, ne može se postaviti jedan uređaj da ih dohvati obe, pa mi se ovo sa utičnicama učinilo jednostavniji. Otvoren sam za predloge naravno :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
^ Za klime mi je Broadlink daljinski najsmislenije rešenje.
 
A nece ni potrajati te klime kada im se stalno prekida struja u sred rada.

Zanima me da li postoji neka mogucnost da se stavi senzor otvaranja vrata/pokreta, koji ce bezicno da aktivira neki prekidac ili jos bolje, timer za svetlo.
Da recimo, imam senzor vrata ili pokreta, da se upali svetlo u hodniku i ostane upaljeno nekih 5 minuta?
I ako moze vise senzora da se poveze na jednu uticnicu.

Dali bi i kako to moglo da se obavi, kombinacijom cega?
 
Ima Xiaomi to što te zanima. Ja nikako da se odlučim da kupim gateway i sijalice, pa da vidim kako to radi.
 
A nece ni potrajati te klime kada im se stalno prekida struja u sred rada.

Zanima me da li postoji neka mogucnost da se stavi senzor otvaranja vrata/pokreta, koji ce bezicno da aktivira neki prekidac ili jos bolje, timer za svetlo.
Da recimo, imam senzor vrata ili pokreta, da se upali svetlo u hodniku i ostane upaljeno nekih 5 minuta?
I ako moze vise senzora da se poveze na jednu uticnicu.

Dali bi i kako to moglo da se obavi, kombinacijom cega?
Može, najbolje kroz motion senzor
d828ffce759af931b8bdee61207b3984.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ima Xiaomi to što te zanima. Ja nikako da se odlučim da kupim gateway i sijalice, pa da vidim kako to radi.
Imam ja to i radi fino. Motion sensor mi pali svetlo na gateway-u kao nocno svetlo u hodniku. Isto moze i senzor za vrata, senzor za vibracije... Ja malo malo pa kupim nesto.
Danas mi je stigla i treca kamera po redu, jos jedan senzor za temperaturu. Jedino sto mi ovaj senzor nekako pokazuje vecu temperaturu. 2 komada pokazuju 22c, on pokazuje 26c :S:
Vlaznost pokazuje kako treba. Probacu sutra da mu izvadim bateriju malo. Mozda malo dodje sebi.

Tapatalk from Poco loco
 
Imam ja to i radi fino. Motion sensor mi pali svetlo na gateway-u kao nocno svetlo u hodniku. Isto moze i senzor za vrata, senzor za vibracije... Ja malo malo pa kupim nesto.
Danas mi je stigla i treca kamera po redu, jos jedan senzor za temperaturu. Jedino sto mi ovaj senzor nekako pokazuje vecu temperaturu. 2 komada pokazuju 22c, on pokazuje 26c :S:
Vlaznost pokazuje kako treba. Probacu sutra da mu izvadim bateriju malo. Mozda malo dodje sebi.

Tapatalk from Poco loco

Pokušaj da mu staviš bateriju iz drugog senzora.
Imam jednu vagicu za merenje snage lukova i kada padne napon baterije, pokazuje 2 lbs više. Dakle ne procenat, već uvek je 2 više.
Ti senzori nemaju decimale?
 
Da li je neko uzimao možda ovaj Xiaomi power strip
US $22.55 | New Arrival Xiaomi Qingmi Mi Smart Home Power Strip Electrical Socket Wifi App Wireless Remote Control 3 Ports 3 USB Outlet Plug
https://s.click.aliexpress.com/e/bNfau3wu
Razmišljam da uzmem, treba samo jedan EU adapter, a ovi ulazi na njemu su i 2-pin EU, i 3-pin CN.
Da li imaju u planu uopšte da rade proizvode sa fabričkim EU ulazom, i kad?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^ Odlični su Koppla. Imam više komada u kući, sa 3 i više priključaka.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Pa to nije smart? Niti ima izlaze za USB?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nisam primetio da je produžni 'smart'. Moja greška.
 
Pokušaj da mu staviš bateriju iz drugog senzora.
Imam jednu vagicu za merenje snage lukova i kada padne napon baterije, pokazuje 2 lbs više. Dakle ne procenat, već uvek je 2 više.
Ti senzori nemaju decimale?
Imaju decimale. Imam tih baterija u rezervi uvek. Probacu bas. Mada izbacio sam ga napolje na terasu i zalepio ga, necu se nikad setiti da je zamenim :d

Tapatalk from Poco loco
 
Koji mu je opseg merenja? Možda je za sobnu temp, pa mu nije prijao ovaj minus napolju.
Imam Data Logger koji je "bazdaren" da sobne temp, recimo 18-30, meri sa minimalnom greškom, a van tog opsega ima veću grešku. Dok loggeri u hladnjacama imaju preciznije merenje u minus opsegu, na sobnoj temp slažu i ceo stepen.

Druga stvar, ova ledara je sigurno loše uticala na bateriju.
 
Litijumske (npr 2032) umiru na minusu, za nekoliko dana minusa mogu da ih bacim u djubre.
Recimo, bezicno zvonce 433mhz koristi te baterije u telldus smarthome sistemu, svako prolece ih menjam.
Dok, senzori pokreta sa 2xAAA baterijama izguraju zimu.
 
Ja imam par aqara termo/hygro senzora i dafaq kamericu. Sve super radi. Medjutim.
Da li vama app radi kada nema neta? Negde sam procitao da bi trebalo raditi u lokalu (kada sam i ja u lan-u).
Da li ste apdejtovali fw na senzorima?
 
Koji mu je opseg merenja? Možda je za sobnu temp, pa mu nije prijao ovaj minus napolju.
Imam Data Logger koji je "bazdaren" da sobne temp, recimo 18-30, meri sa minimalnom greškom, a van tog opsega ima veću grešku. Dok loggeri u hladnjacama imaju preciznije merenje u minus opsegu, na sobnoj temp slažu i ceo stepen.

Druga stvar, ova ledara je sigurno loše uticala na bateriju.
Ne znam koji je opseg, nisam ni pokusavao. Problem je sto mi je vrljao unutra, na sobnoj.
Pitanje , koji adapter koristis za gateway ? Video sam da ima nekih nabudzenih , nekako mi ruzno izgleda da strci iz zida sa sve tim adapterom .
Iskreno, dobio sam neki adapter cudnog oblika koji ne moze da udje u steker jer je rupa kruzna kod nas a na adapteru je neki cudni evropski. Ja sam dremelom isekao steker da odgovara pa i nije ruzno a i ne strci nas toliko koliko bi trebalo.
Uglavnom, jeste ruzno kad ne postoji normalan prikljucan ali sta da radimo.

Tapatalk from Poco loco
 
Štrči. Kad naručuješ biraš samo EU adapter, isti daju za svaki uređaj. Klasičan onaj kakav možeš da kupiš i ovde.
Mnogo bi lepše izgledalo da ide bez adaptera, ali šta da se radi.
Inače i ja sam namestio da mi se pali svetlo na pokret, u periodu od 02:00 do 06:00. Super radi, obasja fino celu sobu.
Naručio sam dve sijalice takođe, bele.
Stigao mi i senzor temperature, onaj koji radi remote, bez display-a. Super radi, mali je baš.
Razmišljam da l' da uzmem i smart produžni, ima i USB izlaze, merenje potrošnje, remote paljenje/gašenje itd, jedino me smara što mora taj adapter. Da može bez adaptera odmah bi uzeo 2 komada.
Nadam se da će uskoro početi da prave uređaje za EU štekere.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naručih i ja, izgleda manje od onog standardnog, a oni tvrde i da je siguran :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja sam ulovio sa youtube videa da na zapadu koriste ove švajcarske konvertore http://www.skross.com/en/product/98/world-to-europe.html koji deluju jako dobro, ali je preskup da se naruči sa Amazona zbog troškova transporta i carine. A bukvalno me samo to odbijalo da naručim Xiaomi Gateway. Čak sam imao ideju i da naručim njihove dozne i utičnice, pa da štemujem zid posebno za taj jedan uređaj.

Mislim da me je @Millan1 spasio sa ovim linkom sa Alija. :)

Inače, imam 2 Yeelight sijalice nekih pola godine, a od prekjuče i njihov lightstrip plus. Sad će poslužiti oko nove godine da zašareni stan, a posle toga će dobiti i konkretnu funkciju. Takođe planiram senzore pokreta i temperature/vlage.
 
Ok, zabagovao sam, treba mi pomoc.

Kupio sam par ovakvih uticnica:

https://www.aliexpress.com/item/QIA...ontrol-Smart-Switch-Schedule/32834851721.html

One se povezuju preko aplikacije Smart Life. Moj otac je kupio par za kucu i kod njega radi odlicno. Medjutim, problem je kod mene u stanu. Ista uticnica ne moze da se poveze na modem, u pitanju je ZTE H168N od MTS-a. U podesavanju modema ja vidim da je uredjaj konektovan samo sto je telefon preko aplikacije ne vidi pa se ceo proces zavrsava neuspesno. Namestio sam enkripciju kako stoji u uputstvu na WPA2-PSK-AES ali nista. Pretpostavljam da je negde problem u podesavanjima mreze ali ne mogu da otkrijem gde gresim. A da, ako ima nekakve veze, vajerles stampac i Google Home zvucnik se bez problema kace na mrezu.

Ovo su podesavanja vajerlesa kod mene:

2019-01-01 13_13_00-Window.png

Firewall je na low, ne moze da se iskljuci. U opisu Low podesavanja stoji: WAN host can directly access to LAN hosts, but can not directly access to the device itself (except for echo-request).

Sta mogu da uradim?
 
Xiaomi senzor na vrata ne radi na metalnim vratima. Tj. čas radi, čas ne radi. Više ne radi. Hteo sam da ga namestim, da vidim koliko će da traje baterija na ovoj hladnoći, ali ne vredi.
 
Lepo pise u uputstvu da se senzori ne lepe na metalne povrsine.

Meni senzor za temp stoji na terasi i za sada mu nije nista.
 
Poslednja izmena:
Proverim to sa uputstvom, čim završim početni kurs kineskog :d
Imam gateway i dva različita senzora, svi su stigli sa čistim kineskim uputstvima :(
 
Nazad
Vrh Dno