Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Svaka preporuka za OpenMQTTGateway 0.9.5 na ESP-WROOM-32. 3 dolara, fleshuje se preko microusb, napaja preko microusb (ne mora biti nakačen na server, može bilo gde, komunicira preko WiFi MQTT). bez ikakvih podešavanja, sam se nakačio na Home Assistant i automatski dodao one jeftine kockaste temperaturne senzore sa ekranom (ne moraju se fleshovati zbog enkripcije, rade out of the box). Takođe mi je skontao i onaj e-ink sat sa temp senzorom a bogme i xiaomi pametnu vagu. Svaka čast.

Sent from my Mate 20 X using Tapatalk
 
Svaka preporuka za OpenMQTTGateway 0.9.5 na ESP-WROOM-32. 3 dolara, fleshuje se preko microusb, napaja preko microusb (ne mora biti nakačen na server, može bilo gde, komunicira preko WiFi MQTT). bez ikakvih podešavanja, sam se nakačio na Home Assistant i automatski dodao one jeftine kockaste temperaturne senzore sa ekranom (ne moraju se fleshovati zbog enkripcije, rade out of the box). Takođe mi je skontao i onaj e-ink sat sa temp senzorom a bogme i xiaomi pametnu vagu. Svaka čast.

Sent from my Mate 20 X using Tapatalk
Daj neki link, jel dolazi inataliran ili mora nesto da se podesava?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo da javim da sam uspeo, Shelly 2.5 je u razvodnoj kutiji i radi. Sad malo gledam podešavanja, ne znam da li moze glasom da se pali i gasi, da li neka podešavanja olakšavaju korišćenje i sl. ali skontaću. Trenutno palim i gasim preko widgeta.
Prezadovoljan sam, kupiću još.

Ja koristim upravljanje preko Google Assistant-a, tj. Google Home. Radi lepo. Integracija je skroz jednostavna, samo dodaš Shelly nalog.
 
Stigao mi juce Sonoff Zigbee stick, kao i taster, senzor pokreta, senzor vrata, i dva temperature i vlaznosti.

Iskreno, razocaran sam kvalitetom izrade senzora u odnosu na Aquara.

Taster mi je ostavio najgori utisak.

Senzor za vrata je preglomazan, i ne moze lepo da se upasuje sa mojim vratima, za razliku od Mi senzora, koji je i od kvalitetnije plastike i daleko manjih dimenzija i perfektno pasuje.

Inace Zigbee ima stvarno mali domet kod mene, i moracu da uzmem ili ekstender ili neki steker da napravi mesh.

Navikao sam na ESP32 i Mqtt, koji podesavam kako mi se svidja, a domet mu je daleko bolji preko WiFia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao mi juce Sonoff Zigbee stick, kao i taster, senzor pokreta, senzor vrata, i dva temperature i vlaznosti.

Iskreno, razocaran sam kvalitetom izrade senzora u odnosu na Aquara.

Taster mi je ostavio najgori utisak.

Senzor za vrata je preglomazan, i ne moze lepo da se upasuje sa mojim vratima, za razliku od Mi senzora, koji je i od kvalitetnije plastike i daleko manjih dimenzija i perfektno pasuje.

Inace Zigbee ima stvarno mali domet kod mene, i moracu da uzmem ili ekstender ili neki steker da napravi mesh.

Navikao sam na ESP32 i Mqtt, koji podesavam kako mi se svidja, a domet mu je daleko bolji preko WiFia.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zigbee uvek ima bolji range of Wifi, nešto tu ne stima
 
Deluje mi da su senzori slabijeg dometa, kao i to da je Zigbee stick slabiji sa prijemom od velikog rutera u kombinaciji sa ESP32.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Realno, sonoff je nesto najjeftinije sto postoji na trzistu, ne treba ocekivati da bude najbolji.

Xiaomi Zigbee senzori dobacuju gde Bluetooth i Wifi ne mogu, kod mene probano na tri lokacije, uvek isti rezultati.
 
Ima li jos neko problem sa Google Home i Mi Home povezivanjem u poslednjih nekoliko dana?

Imam već povezan Mi Home na Google Home, tu mi se nalazi jedan uređaj, Air Purifier. Kupio sam još jedan Air Purifier, dodao ga u Mi Home aplikaciju ali mi se nije pojavio u Google Home. Onda sam obrisao Mi Home iz Google Home i kada sam pokušao opet da ga dodam neće. Nađem lepo Mi Home, kliknem na link, on piše da se povezao ali mi uopšte ne nudi da odaberem prostoriju za uređaje niti vidim te uređaje. Pokušavao posle milion puta sa unlink, pa preko VPN (USA i Singapur) i neće.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Svaka preporuka za OpenMQTTGateway 0.9.5 na ESP-WROOM-32. 3 dolara, fleshuje se preko microusb, napaja preko microusb (ne mora biti nakačen na server, može bilo gde, komunicira preko WiFi MQTT). bez ikakvih podešavanja, sam se nakačio na Home Assistant i automatski dodao one jeftine kockaste temperaturne senzore sa ekranom (ne moraju se fleshovati zbog enkripcije, rade out of the box). Takođe mi je skontao i onaj e-ink sat sa temp senzorom a bogme i xiaomi pametnu vagu. Svaka čast.

Sent from my Mate 20 X using Tapatalk

Da pitamo ponovo, moze li link do proizvoda?

Ne znam da li je bolje da uzmem taj uredjaj zajedno sa 2 xiaomi senzora temperature (oni kvadratni), jedan bi bio u kupatilu, drugi u sobi, dok bi ESP32 bio u sobi izmedju te dve prostorije ili da koristim RPi 3B+ koji imam viska.
 
Ima li jos neko problem sa Google Home i Mi Home povezivanjem u poslednjih nekoliko dana?

Imam već povezan Mi Home na Google Home, tu mi se nalazi jedan uređaj, Air Purifier. Kupio sam još jedan Air Purifier, dodao ga u Mi Home aplikaciju ali mi se nije pojavio u Google Home. Onda sam obrisao Mi Home iz Google Home i kada sam pokušao opet da ga dodam neće. Nađem lepo Mi Home, kliknem na link, on piše da se povezao ali mi uopšte ne nudi da odaberem prostoriju za uređaje niti vidim te uređaje. Pokušavao posle milion puta sa unlink, pa preko VPN (USA i Singapur) i neće.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Meni isto nije hteo da poveže dok nisam povezao Mi Smart Heater S, ali purifier i dalje ne može da se poveže sa google home... https://c.mi.com/thread-3530230-1-1.html
 
Deluje mi da su senzori slabijeg dometa, kao i to da je Zigbee stick slabiji sa prijemom od velikog rutera u kombinaciji sa ESP32.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni Sonoff ZBBridge (flashovan u Tasmotu) bez problema dobacuje do SNZB-04 koji se nalaze sprat iznad/ispod.
 
Da pitamo ponovo, moze li link do proizvoda?

Ne znam da li je bolje da uzmem taj uredjaj zajedno sa 2 xiaomi senzora temperature (oni kvadratni), jedan bi bio u kupatilu, drugi u sobi, dok bi ESP32 bio u sobi izmedju te dve prostorije ili da koristim RPi 3B+ koji imam viska.
Pa rpi ti treba u svakom slučaju koliko sam ja skontao, esp32 se flešuje sa tim mqttgateway, i onda se on kači na HA koji je na rpi?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
@nightshadow ne znam onda da li mi uopste treba esp32, ako dobro vidim na internetu, senzori/monitori mogu da se nakace direkt na rpi verzije koje imaju bt.
 
Micro-USB za napajanje, komunikacija preko Wi-Fi, kontrola preko pinova.
 
Moguće. Vidim da ni meni sada ne radi, tj nema ga u Google home. A radio je juče.

Sent from my Mate 20 X using Tapatalk
 
Hvala ti! Mislio sam da sam ja nešto zeznuo. Ok, sada da čekamo fix. Pitam se samo da li ovo ima nekakve veze sa time što je i Xiaomi na crnoj listi u USA?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Ja sam pokušavao od 3.1 da povežem purifier i nisam uspeo tako da nema veze sa banom...
 
Da li mogu na xiaomi gateway v3 sa alija, da stavim region Srbija?
Svi uredjaji su mi sa alija, jel ima neka fora da nije samo Kina. Slab je odziv.
 
Ja hyeo dampitam pre neki dan ali sam odustao... uopste ne mogu da nadjem proizvodjaca na netu koji ima taj logo koji su oni stavili...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato i pitam :) i da li je ovo uvoznik ili neki preprodavci. Vidim da njihovi proizvodi imaju u gigatronu
 
Da li neko zna gde moze da se kupi USB receiver za 433MHz signal. Treba minda mogu da ga ubidem na komp i dobijam poruke sa nekog senzora koji radi na 433MHz?.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Prilično je malo konkretnih informacija na netu - Yeelight YLDP26YL M2 , to je ona manja (compact) varijanta belog svetla jačine 4W, odgovara mi za plafonjeru u wc-u. Elem, u pitanju je bluetooth mesh varijanta i namenjena je da se koristi uz Yeelight M2 hub. E sad, ja bih da je koristim sa Xiaomo Mijia Hub V3, koji podržava bluetooth mesh, to i senzor prisustva naravno. Fora je što to malo utisaka što sam našao na aliju negde piše da radi sa mijia hub v3, neko piše ne radi... Jel zna neko zašto ne bi radilo, nema smisla?
 
Zigbee2Mqtt je super zanimacija, svakog meseca dodam po nesto.

Jedino sto postoji lag sa prekidaca do lampe oko 1s za single click (Sonoff), dok za double nema. Ne znam da li je tako sa drugim prekidacima (cekam Miija pa cu da vidim), ili je do Node-Reda.

Sledeci je Aqara temp senzor plus IKEA range extender.

Kako imam puno zidova izmedju RPI4 i uredjaja, cesto gube konekciju, ali uticnice vade situaciju.

f2ff57b10bddbd4ba7e9c3b7aaaa4c5f.jpg


Gesendet von meinem SM-T510 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drustvo instalirao sam onu modovanu mihome aplikaciju kako bih stavio region Srbija.
Stavio Srbiju, sve uredjaje povezao, ali imam problem sa senzorima za temperaturu. Oni aqara ok rade, dok oni kockasti mijia sa displejom (BLE), ne pokazuju kao ranije (region Kina) tako dobro istoriju, ne znam sta se desava. Povezao sam ih na gateway v3. Sve kupljeno sa Alija.
Evo slike:
https://ibb.co/rcfzCqQ
 
Jedino sto postoji lag sa prekidaca do lampe oko 1s za single click (Sonoff), dok za double nema. Ne znam da li je tako sa drugim prekidacima (cekam Miija pa cu da vidim), ili je do Node-Reda.
To je verovatno lag Sonoff prekidaca jer mora da prodje neko vreme da bi napravio razliku iz jednog klika i prvog od duplog klika...Uostalom pogledaj log od z2m da vidis kad daljinski posalje poruku, a kad se svetlo upali.
Ikea E1524 salje signal odmah, ali ne podrzava dupli klik out-of-the-box. Ne koristim Node Red, doduse, ali sumnjam da pravi znacajnije kasnjenje.

Vrlo sam osetljiv (i netolerantan :)) na kasnjenje kod paljenja svetla, pa pratim koliko koji uredjaj kasni
 
Nazad
Vrh Dno