Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ja isto nisam uspeo da namestim google home, ali recimo na poslu imam echo dot, i na njemu sam namestio da cita vesti sa b92.
 
Kako to radi, uzeo sam echo dot ali nisam ga još pustio u rad.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Pa za to konkretno imas skil koji treba da aktiviras.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Da li neko ima Shelly1 sa dodatnim senzorima za temperaturu?
Interesuje me da li se mogu očitavati samo trenutne temperature ili postoji neki log/history gde se mogu videti temperature iz prethodnog perioda?

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Postoji history log, identičan kao kod HT uređaja.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Postoji history log, identičan kao kod HT uređaja.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Da li se temperatura beleži samo kad dodje do promene ili se može podesiti interval u kojem će se beležiti temperatura (npr. svakih par sekundi).
Razmišljao sam da senzore postavim na izlazne i povratne vodove iz kotla gde se temperatura brzo menja.

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Još ne mogu da potvrdim za add on.
Shelly HT funkcioniše na oba principa
1. Vremenski interval
i/ili
2. Promena temperature ili vlage (može se podesiti vrednost)


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li se temperatura beleži samo kad dodje do promene ili se može podesiti interval u kojem će se beležiti temperatura (npr. svakih par sekundi).
Razmišljao sam da senzore postavim na izlazne i povratne vodove iz kotla gde se temperatura brzo menja.

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk


ESP32 sa senzorima, sve ovo BT/Wifi/Zigbee je presporo.
 
Jel zna neko da li postoji iko u Srbiji ko prodaje Google Home Mini, ali drugu generaciju koja se sad zove Nest Mini?
Na KP koliko vidim svi prodaju prvi model. A uzeo bih drugu generaciju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Za vikend sam ugradio 5 shelly uredjaja, od toga dva komada shelly 2.5 i tri komada shelly 1. Ozbiljna gimnastika je bila da se sve to upakuje u doznu iza prekidaca. Pogotovo sto sam uzeo neke prekidace koji su duboki... U jednoj dozni dva komada shelly 2.5 i jedan shelly1, nenormalno puno žica... Šema povezivanja pakao
 
a krajnji zakljucak ?

Jesi zadovoljan ? Sta si povezao , svetla ili ?
 
Svetla i bojler, ne mogu da dam finalni zakljucak jer sam samo testirao da li radi u lokalu, obzirom da se stan i dalje radi i nema internet uveden. Bitno je da to radi sve, svaka cast i developerima sto su omogucili setup bez cloud-a.
 
Da,cloud je samo opcija. Neko ne voli da ide preko nekog servera tamo negde :)
I jedini su u svetu (ako ne gresim) gde postoji DDD (Direct Device to Device communication)

U lokalu, bez nekog servera mogu da komuniciraju jedan sa drugim.

Jako lepo razvijaju softver, postoji FB grupa gde direktno vlasnik komunicira sa korisnicima i slusaju njihove zelje. Sad je malo virus poremetio proizvodnju ali ja jedva cekam da stigne Shelly 3EM, pa da lepo mogu da nadzirem potrosnju u kuci. Neki ljudi su provalili da npr osvetljenej u garazi im vise potrosi nego bojler :) (verovatno malo veca garaza)
 
Nisam znao da mogu da komuniciraju jedan sa drugim u lokalu, moram da se pozabavim detaljnije tim, kad ubacim wifi ruter i namestim kucnu mrezu.

Btw, sad videh, trebao sam da uzmem i par komada shelly1 PM, zbog merenja potrosnje bojlera, klime itd...

Javi utiske za shelly 3EM, nije to losa prica, bas me zanima i povezivanje... :)
 
Da li jos neko ima problema sa ewe linkom za sonoff. Preko mts-a ne mogu ni da se logujem na app niti da upravljam switch-eve, dok preko wifi-a ili telenora radi OK. Da li postoji jos neka app za sonoff?
 
Preko Mts 4g ne mogu ni novi nalog da otvorim. Probao i na drugom telefonu sa drugom karticom i neće. Preko telenora radi ok.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Da li jos neko ima problema sa ewe linkom za sonoff. Preko mts-a ne mogu ni da se logujem na app niti da upravljam switch-eve, dok preko wifi-a ili telenora radi OK. Da li postoji jos neka app za sonoff?
Preko vipa radi normalno.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Potvrdjujem da na Mts sve radi kako treba.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Pozdrav ekipa
dali je itko koristio Google home (mini) asistenta?
Slazem smart home pa bi i njega ubacio u to sve kad ga vec posjedujem, i problem je nastao sto je deezer zakljucan na region, ako ide preko google home-a, pa ne zeli pustat muziku.
Nije problem podesit region na UK ili USA i tada deezer radi, no gubim funkcije tipa vremenska prognoza, restorani u blizini itd. sto mi je svakako prevelik downside.
Ako itko ima ideju kako ovo zaobici bio bih zahvalan
Hvala!
 
Pozdrav ekipa
dali je itko koristio Google home (mini) asistenta?
Slazem smart home pa bi i njega ubacio u to sve kad ga vec posjedujem, i problem je nastao sto je deezer zakljucan na region, ako ide preko google home-a, pa ne zeli pustat muziku.
Nije problem podesit region na UK ili USA i tada deezer radi, no gubim funkcije tipa vremenska prognoza, restorani u blizini itd. sto mi je svakako prevelik downside.
Ako itko ima ideju kako ovo zaobici bio bih zahvalan
Hvala!

Imam Google Home Mini i BlitzWolf-BW-SS4-Basic
Planiram da prvo uzmem neki solidan BT zvučnik ili 2.1 Surroundbar pa onda da se cimam sa muzikom preko GHM.
Recimo, trenutno, TuneIn mi radi samo kao CAST, tipa pustim u TuneIn aplikaciji željenu stanicu i onda na ikonicu cast i izaberem GHM uređaj.
 
Koristim ga ja u prici sa sonoff uredjajima i CC audio, odlicno radi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Planiram da uzmem i BlitzWolf® BW-RC1 WiFi Smart IR Controller da mogu da glasovnim komandama kontrolišem TV i STB, naravno kada kreiram scenarije,kapiram da ima brdo posla, ali bi kreirao barem 15-tak scenarija, kanale koje najčešće gledam tokom dana.
 
Poslednja izmena:
Takođe. Mada Broadlink radi sve što bi trebalo da radi. Najavljivali su i novi (manji) Broadlink remote ali ga još uvek nisam video u prodaji na Banggoodu AE i sličnim.
Kako stoji ovaj BlitzWoif sa integracijom u Google Home okruženje?
 
Obratite paznju na Broadlink i Home Assistant uredjaje: Naime, On moze da upravlja bilo kojim IR uredjajem, ali npr Alexa preko broadlinka moze da kontrolise samo TV, treba imati to u vidu.
 
Javi kakav mu je softver. Ja sam na Broadlinku... onako moglo bi to dosta bolje.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Kada budem uzeo napisat ću utiske ovde, mada iskren da budem, što se tiče kućne automatizacije i pametnog kućnog okruženja, nemam baš nekog pretjeranog iskustva.
Tek počinjem da ulazim u tu oblast, kao neki hobi kad se nađe vremena.
 
Pre par dana instalirah Shelly 1 PM za bojler, prvenstveno da ga kontrolišem da se pali po jeftinoj struji, da izmerim potrošnju i da se malo zanimam sa tim stvarčicama.

Moje pitanje je koje potrošače najčešće kontrolištete putem aplikacije?
 
Koja je najefikasnija fora za boljler, ali malo kompleksniji nacin upravljanja. Recimo da mi dok je jeftina od 00-08 greje na max tj 3/3 a preko dana da termostat bude podesen na 2/3. Jel postoji neki univerzalni programi ilni termostat ili da modifikujem postojeci sa servo motorima i arduinom :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno