Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Može i u ovu temu, da li neko ima iskustva sa sistemima za daljinsku kontrolu grejanja? Imam centralno grejanje u stanu, ali plaćam po potrošnji, i pritom često nisam u stanu. Treba mi nesto što ću moći da kontrolišem preko telefona. Omogućilo bi mi značajnu uštedu i komfor.

Jedino što sam našao za sad jeste jedna firma koja radi nešto slično, ali ne može kontrola preko telefona nego samo vremensko programiranje. I to košta ~60e po radijatoru+150e za centralnu jedinicu, što je baš mnogo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Elektroventil i programibilni sonof inching 1-10 sekundi na svakom.
Sonoff inching za to kosta 6-7 dolara na aliju ali dolazi bez napajanja(micro usb kao za telefone)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Zavisno kakav imas elektromagnetni ventil i kontrolu biras prema tome.Pisem za najjednostavniji nacin.Elektro ventil tipa otvoren/zatvoren ,sonoff kao prekidac.Druga varijanta je elektro ventil koji se pobudjuje impulsom gde sonoff kao prekidac nije odgovarajuc.Tu se koristi sonoff inching koji radi kao taster.Postoji model sa default 1 sekundom a postoje i programibilni do 10 sekundi.
PRI DAVANJU KOMANDE ,ELEKTRO VENTIL PROMENI POLOZAJ I ZATVORI ili otvori vodeni krug.
Komplikovanija je varijanta sa elektro ventilima koji imaju medjupolozaje.Nisam imao jos ni jedan u ruci ali cim ga se docepam pisem.U ovoj varijanti,daljinski palis,gasis odredjene radijatore.Mozes napraviti i makroe gde ce zajedno pojedini radijatori u isto vreme biti ukljuceni ili iskljuceni sa mreze

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ovako mi izgleda termostatska glava, ista skroz. 6 'nivoa'.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
To je suva manuala.Peske ga zavrces odvrces.Treba ti elektromagnetni ventil na tom mestu

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pretpostavio sam. Može neki link gde bi moglo da se uzme to?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pretrazi po netu "elektromagnetn8 ventil 1/2 cola

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Koliko traje baterija u senzorima za vrata, ne mogu nigde da pronadjem taj info.
 
Može i u ovu temu, da li neko ima iskustva sa sistemima za daljinsku kontrolu grejanja? Imam centralno grejanje u stanu, ali plaćam po potrošnji, i pritom često nisam u stanu. Treba mi nesto što ću moći da kontrolišem preko telefona. Omogućilo bi mi značajnu uštedu i komfor.

Jedino što sam našao za sad jeste jedna firma koja radi nešto slično, ali ne može kontrola preko telefona nego samo vremensko programiranje. I to košta ~60e po radijatoru+150e za centralnu jedinicu, što je baš mnogo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Vidim da pominješ centralnu jedinicu, a ono je obična termo glava, dakle to je neki običan sistem. Kakav thermostat trenutno koristiš?
Ja koristim grejanje na gas i samo da uhvatim vreme, stavicu Vaillant ili drugi model, kome nisam zapamtio ime, koji su ponudili momci iz Vaillant servisa. Vaillant je nešto preko 200e, a taj drugi je 150e.
https://www.vaillant.co.uk/homeowners/products/vsmart/
 
^ ne koristim nikakav termostat, obično centralno grejanje sa ručnim podešavanjem svakog radijatora.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Aha, stambena zgrada koja ima kalorimetre? Mislio sam da se uz njih ugrađuju i neke naprednije regulacije za grejna tela, jer ova Herz glava radi tako što se mehurčić širi/skuplja I pritiska/otpušta pin na ventilu. Ja imam iste te glave i generalno rade posao, ali su em neorecizne, em nepouzdane na duge staze.
Pomenuo si centralnu jedinicu, pa sam pomislio da već posedujes neku "centralnu jedinicu" na koju bi se zakačio thermostat.
 
Da, zgrada sa CG i kalorimetrima.
Tu sliku sam našao, izgleda identično, ali ne znam da li je Hertz-ova ili čija već.

To za centralnu jedinicu sam spomenuo koliko bi me koštalo preko te jedne firme koju sam našao..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Oko 2 god piše za xiaomi

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Nema teorije da traje baterija 2 godine na ulaznim vratima, na prozorima moze, na vratima recimo 6 meseci.

Inace sto se tice automatike za grejanje, ako je to u stanu, ti onda nemas potrebe da regulises svaki radijator zasebno (kao sto ti je predlozeno) vec je dovoljno da na ulazni vod stavis jedan ovakav elektro ventil
https://doming.rs/catalog.php?prodID=1150315&lng=srb

I upravljas ga tako sto ga povezes sa cim hoces, i upravljas cime hoces ako hoces preko neta (sonoff?)
Mozes i computhermom ali onda nemas upravljanje preko neta, ali koliko ti je to realno potrebno kada sve mozes da isprogramiras?
 
Poslednja izmena:
Taj ulazni vod je u hodniku, za svaki stan posebno u onom velikom ormanu?
Treba mi kontrola preko neta jer često nisam u stanu, tako da mi to vremensko programiranje ne znači ništa. Sonoff je dobra ideja, pogledaću svakako. Hvala.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Stigao mi je Xioami hub, i Aqara water senzori.
Dodao sam ih i kada ih potopim u vodu, uspem da akriviram alarm na hubu, ali ne i notifikacije na telefonu. Gde grešim?
c088fbcd1e8516d50163a0a3f13ffa81.jpg
 
Poslednja izmena:
Proverim to sa uputstvom, čim završim početni kurs kineskog :d
Imam gateway i dva različita senzora, svi su stigli sa čistim kineskim uputstvima :(
kasno marko na kosovo stize ali sva uputstva imate na engleskom na aqara sajtu

https://www.aqara.com/en/support.html
https://www.aqara.com/en/manuals.html

tek sad videh temu ja imam 2 kamere (jedna je 360), 4 sijalice aqara i Philips lampu :). senzore jos ne koristim :)

od uticnica koristim (odlicna eu ali sofware nije menjan 2 godine)
https://www.aliexpress.com/item/Orvibo-Smart-WiFi-Socket-Timing-Power-Plug-Works-With-Amazon-Alexa-Google-Via-smartphone-APP-Control/32882895167.html?spm=2114.search0604.3.9.2957ec6aDZLVuy&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902,searchweb201603_57,ppcSwitch_0&algo_expid=76185ca6-0562-4cf4-b0a7-86592b8b7296-4&algo_pvid=76185ca6-0562-4cf4-b0a7-86592b8b7296

i
Broadlink SP3S
 
Poslednja izmena:
Stiglo! [emoji16]

e7f8c49d12d99923c844c0a9a3c8e48e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepo lepo :)

Ja čekam da otvore preorder i startuju isporuku 2.5 i 1 PM.

Javljaj utiske i kako si zadovoljan. Da li su ti realnu cifru na paketu napisali i kako si prošao sa porezom/carinom i dužinom isporuke od trenutka slanja?
 
Stigao i meni shelly 1. Eno ga u pošti. Putovao je duuuuuugo budući da ga šalju iz susedne države ;-)
 
Mogu da vam šapnem da će uskoro biti i zvanična prodaja u Srbiji. Sve na stanju,garancija itd.
Javljam detalje kad i ja saznam.
Poz,


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepa vest, samo mi nešto govori da će cena biti nepovoljna.

Deluje mi da oni generalno imaju još uvek problema sa lagerom/proizvodnjom pa kapiram da će baš još neko vreme biti zgodnije naručivati direkt.

Sa druge strane, garancija svakako znači a i isporuka onoga što je sa lagera, manje od dan. Čekamo čekamo :)
 
Zdravo svima,
Interesuje me ima li neko kome je ova oblast zanimljiva, da ima entuzijazma, da je istraživao, sagledao sliku, kupovao razne smart home gedžete, isprobavao, ima vremena, da je iz BG i voleo bi tome nešto više da se posveti za moguće parice. Molim da se javi privatnom porukom. Hvala! :)
 
Ima li nesto za merenje i kontrolu struje a da je jace od 10A?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne bi ja to terao do limita snage. Da mi ne zatreba i senzor dima :) Izgleda jedino resenje openenergymonitor i current senzori.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Imaju generalno sve sertifikate za snage koje su deklarisane, pretpostavljam da se sve to testira sa određenim faktorom preko toga. Znam da 2.5 ima i automatsko gašenje ako se pregreje.
 
Nazad
Vrh Dno