Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Nisam siguran. Radi sa svim senzorima koje trenutno imam (termometri i Mi Flora senzori), to je jedino provereno.
 
Termometri sa ekranom? Imam jedan i on definitivno traži BLE da bi radio.

Edit: sad čitam, Mi Flora je isto BLE.

Tako da si fino ubo baš ono što možeš da koristiš :D

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Imam ja 3 razlicite kamere, nisam provalio to sa Mijiom obzirom da imam gateway.

Inace kamere mogu da snimaju non stop a mogu i na pokret. Mozes da im zadas po zonama koliko osetljive da budu.
Imam jedan termometar sa ekranom ali on radi sam za sebe, ne povezuje se a senzori su mi svi na gateway nakaceni.
 
Termometri sa ekranom? Imam jedan i on definitivno traži BLE da bi radio.

Edit: sad čitam, Mi Flora je isto BLE.

Tako da si fino ubo baš ono što možeš da koristiš :D

Da, sa ekranom. Izgleda da sam imao sreće. :D

Imam ja 3 razlicite kamere, nisam provalio to sa Mijiom obzirom da imam gateway.

Imam jedan termometar sa ekranom ali on radi sam za sebe, ne povezuje se a senzori su mi svi na gateway nakaceni.

Da, thermometer + hygrometer sa ekranom. Povezali su se automatski sa Mijia 1080p kamerom, ja sam ih samo dodao u Mi Home i to je sve. I sada sve mogu da pratim sa bilo koje lokacije. 9 uređaja je trenutno povezano na kameru.

Sent from my SM-N910W8 using Tapatalk
 
Odlično. Možda uzmem tu kameru samo zbog toga, iako imam xiaofang. A možda i nabudžim bt na hassio server. Videću.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ljudi treba mi info gde u Srbiji da uzmem Shelly proizvode? ili da li je neko poručivao iz Bugarske preko njihovog sajta, da li rade isporuku. Može i na PM da mi pošalje.
 
Imaš kod nas zastupnika, izlistan je na Shelly sajtu. A možeš i direkt iz Bugarske.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Imaš na automatizuj.se, oni su valjda zvanični uvoznik sad. Jeftinije nego da naručuješ iz Bugarske, a imaju većinu proizvoda.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ljudi treba mi info gde u Srbiji da uzmem Shelly proizvode? ili da li je neko poručivao iz Bugarske preko njihovog sajta, da li rade isporuku. Može i na PM da mi pošalje.
Ja naručivao iz Bugarske dok ih još nije bilo kod nas. Putovalo je skoro mesec dana. Ali stiglo je sve.
 
Da li je Broadlink SP3s provereno radi sa Google Home? Uzeo bih par komada za klime i još neke uređaje gde bih proveravao potrošnju.

Takođe, da li neko ima preporuku za manju, a povoljniju pametnu utičnicu, kompatibilnu sa Google Home, koja može da ide u produžni kabl, poput Shelly Plug S?


Video sam da Xiaomi ima povoljan model pametne utičnice trenutno na akciji (oko $8.3), ali poslednja revizija te utičnice ne radi sa Google Home (još uvek).
 
Slucajno naleteh na temu, pa vidim da je par ljudi pitalo za retrofit kontrolu roletni. Moja preporuka je univerzalni motor za roletne, reda 30 evra, RF kontroler 433mhz sa Alija tipa https://www.aliexpress.com/item/32796103781.html i Broadlink rm pro. Ova kombinacija kod mene radi vec par godina svrseno. Za dodatni komfor, stari mobilni telefon+tasker+rm plugin+autovoice plugin, i imate univerzalni daljinski za gomilu uredjaja sa glasovnom kontrolom + mogucnost automatskog izvrsenja bilo kakve akcije u zavisnosti od npr, vremena, lokacije i sl.
 
Poslednja izmena:
@Corvus Corax
Broadlink Sp3S moze da se doda u Google Home aplikaciju, odnosno da se "linkuje" Broadlink servis, tj. ihc aplikacija. U Google Home app, ne moze da se prati potrosnja, vec samo da se pali i gasi uticnica.
Ima ovde ok cena za par uticnica, jedino da ne ode na carinu, zbog velicine....
https://www.aliexpress.com/item/32838364219.html?spm=a2g0o.cart.0.0.45ca3c008hfayC&mp=1

Nisam video ovaj odgovor. Da, na to sam i mislio, dovoljno je da se pali i gasi preko Google Home.
Baš sam i mislio da poručim od tog prodavca danas u toku dana, jer je odlična cena. A carina me ne maši, samo da ne preteraju. Hvala!
 
Sada ima samo na komad, ali je i bolje zbog carine, a cena od 12$ je odlicna, za par je bilo oko 25-26$.
 
Slucajno naleteh na temu, pa vidim da je par ljudi pitalo za retrofit kontrolu roletni. Moja preporuka je univerzalni motor za roletne, reda 30 evra, RF kontroler 433mhz sa Alija tipa https://www.aliexpress.com/item/32796103781.html i Broadlink rm pro. Ova kombinacija kod mene radi vec par godina svrseno. Za dodatni komfor, stari mobilni telefon+tasker+rm plugin+autovoice plugin, i imate univerzalni daljinski za gomilu uredjaja sa glasovnom kontrolom + mogucnost automatskog izvrsenja bilo kakve akcije u zavisnosti od npr, vremena, lokacije i sl.

Jel može neki predlog za univerzalni motor za roletne?
 
Moraš da znaš koja je osovina unutra. Nisu svuda stavljali iste standarde.
Ja imam neke španske 2 kok, oni su samo na dugme i rade lepo tiho.
Imam 3 Somfy bežične za koje ne postoji opcija broadlink, Shelly ili sl nažalost.
Moja preporuka su ovi španski, mislim da ih ditribuira aluroll iz NS. Ako želiš proveriću kodj ednog lokalca. Ali je fi osovine jako bitan.
 
Pozdrav svima na forumu, nov sam u ovome, a hteo bih neki jednostavan setup Smart Home. Nabavio sam SONOFF wifi prekidac i u planu mi je da idem danas da kupim Google Home Mini, pa da vidim kako to radi, a onda da pazarim jos par ovakvih prekidaca/senzora? Imate li neku preporuku, vidim da se na forumu ovde pominju Shelly uredjaji, medjutim SONOFF mi je bio zgodniji jer je bio na oglasima u mom gradu tako da sam ga mogao odmah uzeti, bez cekanja dostave.

S obzirom da vidim da vas je dosta ovde koji je poprilicno razumete u ovu tematiku, ako moze neko poredjenje Shelly vs Sonoff, s napomenom d aza sada nemam namere da kacim neke velike potrosace tipa bojlera, na ovaj sistem.

Zelja bi mi bila koja sijalica i jos par on/off prekidaca klasicnih.

Pozdrav i unapred hvala na odgovoru!
 
Jel može neki predlog za univerzalni motor za roletne?

koristio sam https://markiza.rs/Proizvod/motor-hlt-35s-standard-motor/ , u principu ok za kucnu upotrebu, greju se pa su vec posle par uzastopnih/podizanja spustanja vruci.

http://biosco.com/motori-za-roletne/ slican kvalitet i cena

ako su roletne aluminijumske, onda verovatno idu ovi motori precnika 35mm, i nema problema sa tezinom, tj snagom motora. Za stare drvene roletne - treba pogledati koji je precnik cevi na koju se namotavaju pa uzeti sto jaci.
 
Pozdrav svima na forumu, nov sam u ovome, a hteo bih neki jednostavan setup Smart Home. Nabavio sam SONOFF wifi prekidac i u planu mi je da idem danas da kupim Google Home Mini, pa da vidim kako to radi, a onda da pazarim jos par ovakvih prekidaca/senzora? Imate li neku preporuku, vidim da se na forumu ovde pominju Shelly uredjaji, medjutim SONOFF mi je bio zgodniji jer je bio na oglasima u mom gradu tako da sam ga mogao odmah uzeti, bez cekanja dostave.

S obzirom da vidim da vas je dosta ovde koji je poprilicno razumete u ovu tematiku, ako moze neko poredjenje Shelly vs Sonoff, s napomenom d aza sada nemam namere da kacim neke velike potrosace tipa bojlera, na ovaj sistem.

Zelja bi mi bila koja sijalica i jos par on/off prekidaca klasicnih.

Pozdrav i unapred hvala na odgovoru!
Nemam iskustva sa ovim Shelly proizvodima ali cenim da je to prepakovani Sonoff, tj i jedan i drugi su odradjeni sa ESP8266, dokaz je sto se i jedan i drugi mogu flesovati istim alternativnim firmverom. Sonoffi su dzabe, ja ih placam 4-5 dolara kako kad, a Shelly su super zgodni ako ti treba ugradnja u zid (doznu) . Po default-u svi oni rade kroz cloud, ali ako si paranoik, flesuj tasmota firmver i dobices uredjaj koji radi iskljucivo kroz tvoj lan, tj ne salje nigde podatke ako ti to ne zelis.
Kod Google home-a (a i Amazon Echo-a) je problem iskljuciva komunikacija na engleskom , jer srpski nije podrzan (jesu neki drugi jezici, ali slabo stojim sa korejskim i portugalskim) pa sam sam sebi smesan kad vicem "Hey Google turn on the light"
 
Poslednja izmena:
Aha, morao bih iscitati malo stvari vezane za to flesovanje, odnosno da nadjem negde How-To.
 
Neko će me ispraviti. Sonoff i Shelly su zasnovani na istom cipsetu. Zbog ograničenih mogućnosti se koristi Tasmota. Kod Shelly ja je to prevaziđeno, tj fabrički nude iste mogućnosti kao Tasmota.
Shelly ima tkz suvi kontakt tj rele za uključivanje i isključivanje. Sonoff je linijski tj isti vod izlazi koji ga i napaja.
Shelly ima CE sertifikat, Sonoff nema.
Shelly ima UL sertifikat, Sonoff nema.
UL je da se može ugrađivati u zidove, pa ga osiguravajuća društva priznaju u SAD.
Shelly je lakše ugraditi kao retrofit, ostaje isti prekidač, status se prati online itd.

Pošto sam ja ipak emotivno vezan za Shelly, ostavljam drugima da daju svoja mišljenja.
Rado stojim na raspolaganju za tehničku pomoć oko Shelly uređaja.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Od pametnih utičnica poručio sam Broadlink SP3S za uređaje gde mi je potrebno i merenje potrošnje (klime + server).

A za ostala mesta, za male potrošače, gde mi je potrebno samo uključivanje i gašenje uređaja, poručio sam ove:
https://s.click.aliexpress.com/e/CDMLYJZq

Valjda su ovi Choifoo okej kvaliteta. Ništa nisam našao u vezi sa njima, samo da se prodaju pod raznim brendovima, ali su jako povoljne, pa sam odlučio da probam (8 komada oko $53).

Sada mi je preostalo samo još da uzmem Shelly za svetla. :)
 
Neko će me ispraviti. Sonoff i Shelly su zasnovani na istom cipsetu. Zbog ograničenih mogućnosti se koristi Tasmota. Kod Shelly ja je to prevaziđeno, tj fabrički nude iste mogućnosti kao Tasmota.
Shelly ima tkz suvi kontakt tj rele za uključivanje i isključivanje. Sonoff je linijski tj isti vod izlazi koji ga i napaja.
Shelly ima CE sertifikat, Sonoff nema.
Shelly ima UL sertifikat, Sonoff nema.
UL je da se može ugrađivati u zidove, pa ga osiguravajuća društva priznaju u SAD.
Shelly je lakše ugraditi kao retrofit, ostaje isti prekidač, status se prati online itd.

Pošto sam ja ipak emotivno vezan za Shelly, ostavljam drugima da daju svoja mišljenja.
Rado stojim na raspolaganju za tehničku pomoć oko Shelly uređaja.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Verovatno je sve manje vise kao sto si napisao, moram da nabavim jedan shelly pa cu licno moci da proverim sta su razlike. Ipak treba dodati da je shely 2-3 puta skuplji od sonoffa (ako poredimo cenu osnovnih modela sa funkcijom daljinskog prekidaca). Ako neko ima iskustva sa naprednijim modelima (meracima potrosnje i slicno) mogao bi da napravi poredjenje da vidimo kakva je situacija u tom segmentu
 
Od pametnih utičnica poručio sam Broadlink SP3S za uređaje gde mi je potrebno i merenje potrošnje (klime + server).

A za ostala mesta, za male potrošače, gde mi je potrebno samo uključivanje i gašenje uređaja, poručio sam ove:
https://s.click.aliexpress.com/e/CDMLYJZq

Valjda su ovi Choifoo okej kvaliteta. Ništa nisam našao u vezi sa njima, samo da se prodaju pod raznim brendovima, ali su jako povoljne, pa sam odlučio da probam (8 komada oko $53).

Sada mi je preostalo samo još da uzmem Shelly za svetla. :)

Nadamo se nekom testu tih Choifoo uticnica kad ti stignu. Mada iskreno, mene bi smaralo da koristim Broadlink aplikaciju za jedno, Choiffo za drugo a Shelly za trece, nekako sam vise za neko univerzalno resenje.
 
Nadamo se nekom testu tih Choifoo uticnica kad ti stignu. Mada iskreno, mene bi smaralo da koristim Broadlink aplikaciju za jedno, Choiffo za drugo a Shelly za trece, nekako sam vise za neko univerzalno resenje.
Nisam neki ekspert na tom polju, ali podeliću svoje iskustvo kada budu stigli.

I mene bi, ali planiram sve da ih povežem preko Google Home i njima upravljam glasom.
 
Verovatno je sve manje vise kao sto si napisao, moram da nabavim jedan shelly pa cu licno moci da proverim sta su razlike. Ipak treba dodati da je shely 2-3 puta skuplji od sonoffa (ako poredimo cenu osnovnih modela sa funkcijom daljinskog prekidaca). Ako neko ima iskustva sa naprednijim modelima (meracima potrosnje i slicno) mogao bi da napravi poredjenje da vidimo kakva je situacija u tom segmentu
Treba samo voditi računa da sonoff basic nema iste funkcije kao osnovni shelly, jer shelly može da radi paralelno sa prekidačem. Znaci na prekidač upališ svetlo, na shelly ga isključiš, I zatim ga na prekidač ponovo uključiš. Kod sonoff basic moraš da uključiš oba da bi svetlo radilo. Odnosno, ako isključiš na prekidač, posle ga možeš uključiti samo na prekidač.

Ekvivalent je sonoff mini, on je nešto skuplji, oko 7$ je. Čini mi se da je slične veličine pa mislim da se može smestiti ispod prekidača, ostaje razlika u sertifikatima, i što su Bugari bliži i verovatno je lakše reklamirati nešto u slučaju problema. Takođe, ako kupite kod nas, sleduje 2 godine garancije, što ne možete dobiti od proizvođača.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Treba samo voditi računa da sonoff basic nema iste funkcije kao osnovni shelly, jer shelly može da radi paralelno sa prekidačem. Znaci na prekidač upališ svetlo, na shelly ga isključiš, I zatim ga na prekidač ponovo uključiš. Kod sonoff basic moraš da uključiš oba da bi svetlo radilo. Odnosno, ako isključiš na prekidač, posle ga možeš uključiti samo na prekidač.

Ekvivalent je sonoff mini, on je nešto skuplji, oko 7$ je. Čini mi se da je slične veličine pa mislim da se može smestiti ispod prekidača, ostaje razlika u sertifikatima, i što su Bugari bliži i verovatno je lakše reklamirati nešto u slučaju problema. Takođe, ako kupite kod nas, sleduje 2 godine garancije, što ne možete dobiti od proizvođača.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Kako ovi uređaji rade sa naizmeničnim prekidačima? Može li da se postavi kod potrošača (led panel npr) i da nezavisno radi i on i oba prekidača?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Iiiiiii!
Pojavio se Sonoff Touch single wire. Nije potrebna nula za njegov radi i lepo leze na postojecu instalaciju.
https://www.itead.cc/sonoff-t4eu1c-wi-fi-smart-single-wire-wall-switch.html
Sonoffi sa novim firmware-om rade direktno u mrezi bez interneta

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Odlicno, ali aman promenite vise jednom dizajn prekidaca, belo staklo sa crnom plastikom meni ne ide nikako. Imam jedan T1 koji vec par godina nigde nisam ugradio iskljucivo zbog izgleda.
 
Nazad
Vrh Dno