Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Jel neko radio kamere sa raspberry pi zero i motioneyeos-om? Ja probao i ok radi i veoma je jeftino resenje.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Uvesce od sledece nedelje i odbitak poreza za porudzbine iz Srbije.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
^ extra, ja naručio danas [emoji23]
Koliko im treba vremena za isporuku otprilike?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Evo jedna domaća recenzija za Shelly 1



kao i kupon kod za sve benchmarkovce

"Benchmark" je kupon kod. Samo ukucajte kupon kod kod korpe.
 
Dugo pratim tematiku, i nikako ne uspevam da smislim odredjeni scenario. Naime, želeo bih opametiti malo bojler u kupatilu, koji je ujedno i kuhinjski, ali se ne zadovoljavam opcijom da se isti samo uključuje i isključuje daljinski, ili veže za vremenski interval. Potrebno mi je da bojler preko dana održava nižu radnu temperaturu dovoljnu za pranje sudova (znači i dalje greje po potrebi), a u večernjim časovima podigne istu kako bi mogli nas četvoro da se normalno istuširamo.
Postoji li način da se ovako opameti bojler, ili je potrebno još malo dati vremena tehnologiji?
 
Sonoff ima th16, prekidač sa temperaturnom sondom, koji bi mogao da radi posao. Potrošnja bojlera je 2kw, što je ekvivalent 8.7A, th16 daje 16A, što znači da bi trebalo da je dovoljan za kontrolu bojlera. Ostaje samo pitanje kako kalibrisati sondu, pošto teško sa će pokazivati realnu temperaturu u bojleru. Verovatno mora da radi trial-and-error metoda.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Sonda ne staje u cev ispod štapnog grejača. Možda druga (uža) sonda odgovara uz aplikaciju?
Pretpostavljam da aplikacija podržava promenu temperature u zadanim intervalima, bez čačkanja firmware-a?
Majstor sam, a ne programer, pa bi fabrički voleo da imam podršku za to što mi treba.
 
Uvesce od sledece nedelje i odbitak poreza za porudzbine iz Srbije.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Odkud ta informacija?
Njihov današnji odgovor: "We will once we are able to dispatch from a non-EU country. We sadly do not have the legal permission to remove VAT taxes."
 
Tako mi rekla podrska :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jedino ako je redovan izvoz onda je bez poreza,ali onda svakako ide u SRB redovan postupak carinjenja.
Jedino možda kao turisti možete tražiti posle povrat poreza, tj ako odete lično i kupite.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Izgleda da nisam "pazio na času". Našao sam Sonoff th16 sa štapnom sondom.
Javljam utiske nakon ugradnje i malko eksperimentisanja.
 
Jedino ako je redovan izvoz onda je bez poreza,ali onda svakako ide u SRB redovan postupak carinjenja.
Jedino možda kao turisti možete tražiti posle povrat poreza, tj ako odete lično i kupite.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ne razumem, kad narucim iz Pimoronija iz UK, lepo mi skinu porez.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kao što sam se i plašio, dobio sam polovične rezultate. Mogu više zadataka odrediti, kada da se uključuje i isključuje bojler, ali... Uvek prokleto ALI... Samo na generalnom profilu mi se nudi podešavanje temperatura uključivanja i isključivanja. U zadacima mi pored određivanja vremena ne nudi ništa vezano za temperaturu.
U prevodu, moglo bi to mnogo bolje, samo aplikacija da je bolje odrađena.
 
Nikolaus, uz malo lemljenja to moze verovatno lepo da se uradi sa Shelly HT.

Ako si zainteresovan za probu, napravi nalog Shelly sa Shelly app. Posalji mi user pass na PM, i ja dodam jedan HT uredjaj. Kad se uveris sta moze aplikacija onda idemo u lemljenje , jer HT ima integrisanu sondu za temp u sebi.
Ja hocu da uradim sa Shelly HT diferencijalni termostat, tj ako je u spremniku veca temperatura od 20C nego u bazenu da ukljuci pumpu a ako padne ispord 10C razlika da iskljuci.

I naravno da sve to mogu u jos neke granice da stavim :)

Salji PM i testiramo.

Poz,
 
Stigli mi shelly 1pm i sonoff pow r2 danas.
Mnogo veći ovaj sonoff nego što izgleda na slici [emoji23]
Kako vi ovo ubacujete u doznu?

Elem, ima li neko raspoložen da mi instalira shelly za bojler, ili moram zvati električara? :D
Voždovac, Stepa Stepanović naselje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
9a0489b8a4cc5497852ae101edab3512.jpg
 
Nikolaus, uz malo lemljenja to moze verovatno lepo da se uradi sa Shelly HT.

Ako si zainteresovan za probu, napravi nalog Shelly sa Shelly app. Posalji mi user pass na PM, i ja dodam jedan HT uredjaj. Kad se uveris sta moze aplikacija onda idemo u lemljenje , jer HT ima integrisanu sondu za temp u sebi.
Ja hocu da uradim sa Shelly HT diferencijalni termostat, tj ako je u spremniku veca temperatura od 20C nego u bazenu da ukljuci pumpu a ako padne ispord 10C razlika da iskljuci.

I naravno da sve to mogu u jos neke granice da stavim :)

Salji PM i testiramo.

Poz,

Hvala ti na ponudi, ali ipak ću stati neko vreme sa eksperimentisanjem na ovu temu. Da se razumemo, mene interesuje ipak ova tema prvenstveno radi uštede, a kad bi posle TH16 ubacio u jednačinu i Shelly HT, pa još i da se lemi štogod... Gubim entuzijazam lagano.

PS: Možda će Ewelink ubaciti vremenom u svoju aplikaciju naprednije opcije podešavanja. Videćemo.
 
Poslednja izmena:
@vidor
Mozes li malo pojasniti ono povezivanje Shelly1 sa garaznim vratima, tj. sta se tacno gde povezuje?
Pretpostavljam da ulaz sw sa Shelly-ja treba da se poveze na izlaz za prekidac sa ploce motora vrata, ali ja nemam pojma koji je, na manualu koji imam, to ne pise...:trust:
 
Moj prvi post i mozda prvo glupo pitanje :D ...da li Sonoff ima problema sa dinamickom IP adresom ?
Hvala !
 
Nisam siguran da sam razumeo, ti si izvukao sondu od termostata bojlera I na to mesto ubacio sondu od th16? Naglas razmišljam, nisam siguran da je to pametno... Ako nešto ne podesiš kako treba, i sonda od th16 ne očita temperaturu kako treba, može se desiti da se grejač ne isključi, i da dođe do pregrevanja bojlera.

Ja sam svakako za eksperimentisanje, ali ovo je potencijalno opasno. Ne znam kako radi temperaturna sonda, da li na izlazima daje neki napon, pa da u zavisnosti od tog napona termostat zatvara oli otvara kolo. Ako je tako, mogla bi ova sonda da se priključi i na TH16, pa da se išta sonda koristi. Ovo je svakako u domenu teorije, ali bih voleo da se pozabavim time.

U svakom slučaju, pogledaj IFTTT, trebalo bi da može svašta da se podesi tako.


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Bojler fabrički ima 2 termostata, sa 2 sonde. Jedan je radni, a drugi sigurnosni. Kada bi obe sonde i termostata sačuvao i još ubacio TH16 i njegovu sondu to bi bila ludnica. Zamenuh radni termostat sa TH16, tako da sam sa te strane i dalje na istom nivou sigurnosti.
 
Evo jedna domaća recenzija za Shelly 1
kao i kupon kod za sve benchmarkovce

"Benchmark" je kupon kod. Samo ukucajte kupon kod kod korpe.

ne deluje mi da ovaj kupon kod pravi ikakvu razliku? da li je samo za neki specifican proizvod? pokusao sam sa shelly 2.5.
 
Shelly 2.5 nema na stanju samo 2.
Razlika je u sustini samo da 2 8A, 2.5 10A

Stize krajem meseca 2.5.

Webshop je ..... za prvu loptu.

@Millan1 moras naci upustvo za upotrebu tj upustvo za montazu. Tamo nadjes gde bi trebao da spojis rucni prekidac, i tu vezes od Shelly-a SW.
 
Ok, ok, drago mi je da neko ko se razume u problematiku čačka nešto oko sonoffa. Ja sam montirao Sonoff Pow na bojler, više radi praćenja potrošnje, koliko sam shvatio th16 nema merač potrošnje? Pa ću malo da eksperimentišen ovih dana, koliko treba dogrevanja u toku dana.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Na žalost, u pravu si. TH16 nema praćenje potrošnje struje.
 
Od juče, tj od verzije FW 1.5 implementirana je i komunikacija između dva SHELLY uređaja, nema potrebe za cloud servisom za automatizaciju. Dovoljno je u aplikaciji povezati sa IP adresom drugog uređaja.
Takođe je postignuta i funkcionalnost sa itttf servisom, što zaista dodaje milion mogućnosti.

:p
 
Kako se povezuje Shelly 1PM na bojler, na prethodnoj stranici ima YT snimak povezivanja Shelly1, a ovde su drugacije oznake na konektorima?

@vidor
Na nekom poljskom forumu sam pronasao semu povezivanja Shelly1 i motora garaznih vrata, bas koji i ja imam...:)



PS.
Imam 3 Xiaomi senzora za temperaturu da prodam, pa ako nekome treba...:D
 
Nazad
Vrh Dno