Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

U specifikaciji za jedan HikVision NVR sam video da stoji "+2 HikVision IP Cameras". Verovatno je samo fora u specifikaciji, ali ne bi me čudilo da zaista ne može da se nakači kamera drugog proizvođača. Imam jedan Hik i jedan Dahua, drugi mi više odgovara, pa sada novi stavljam Dahua. Za početak će biti 5 HDCVI kamera, ali u perspektive cu dodati još 3, računam da će mi biti lakše da budu IP, da odmah ostavim UTP kablove na pozicijama gde mogu.
 
Nikada nisam koristio Dahua ali drigar koji radi video nadzor mi je rekao da kinez NVR koji sam kupio sa Alija da je klon. Radio je iznenađujuće dobro.
Kamere, iako su IP su mmoooogo bolje radile na UTP kablu nego preko WiFi unutar kućne mreže.
 
Svaki NVR ima neko ograničenje u protoku i/ili protoku po kanalu. Verovatno i te kamere imaju neka ograničenja u zavisnosti od interfejsa koji koriste. Zato bolje rade na kablu.
Dahua NVR za svaki kanal ima opcije main/sub stream. Ovaj drugi prepolovi protok koji koristi (smanji rezoluciju, rekao bih i FPS, i smanji kvalitet snimka).
 
Main stream se u principu koristi za snimanje na NVR, sub-stream za prikaz na monitoru.
Inače, svaki NVR ima određeni kapacitet u smislu koliko Mbps može da obradi bez dropovanja frejmova. U prevodu, teško da ćete moći da poterate sve kanale u maksimalnoj rezoluciji, framerate-u i bitrate-u i da NVR uspe da upiše sve na disk, makar ne na jeftinijim modelima. Sve je stvar optimizacije i pronalaženja optimalnih vrednosti.

Wifi je svakako za izbegavanje.
 
Zato se i meni vise svidja ideja da svaka kamera snima motion na svoju sd karticu, bez dvr-a. A po potrebi da moze da se vidi live stream.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da li je ikako izvodljivo da se na obicnu klimu postavi neka wifi kontrola ...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Postoji, ja FJ LMCE kontrolišem preko Broadlink RM3 Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja preko Xiaomi IR blastera. Mada bolja opcija broadlink.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To radi preko IR nego da li moze preko wifi da se nesto izvede.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Preko IR radi, ali imaš aplikaciju na telefonu kojom kontrolišeš sve što se može dohvatiti infraredom, preko wifi.
 
Odlicna stvar. Bravo i hvala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
S tim da ne mora Pro verzija, ima i rm3 mini, Pro je za rf uređaje.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Potvrdjujem da broadlink rm3 pro radi sa Midea klimom savrseno, plus konacno radi out of the box integracija sa smart home assistant-om, npr Alexom, znaci rade glasovne komande poput "Alexa turn on air condition, ili Alexa set room temperatorue to 20c. Za Google home, neka se javi ako je neko probao.
 
S tim da ne mora Pro verzija, ima i rm3 mini, Pro je za rf uređaje.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Verovatno ima opcija za podešavanje RF uredjaja. Meni je led rasveta na RF daljincima...imam 3 razlicita moravrazlicita frekvencija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
da li onda i sa Broadlink RM3 mini radi sve kao i sa pro? :) a ovi novi rm4 i rm4c?
 
Na mini koliko sam shvatio ne radi RF.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mislim da to nije broadlink, ali da radi sa njihovom app. Oni samo imaju rm4 Pro i rm4 mini, ali nisam siguran gde mogu da se nabave...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Neka kontrola klime preko IR, a da ima integraciju sa Apple Home ili Ikea Tradfri?
 
Zbaci samo da kupim broadlink...? Gde i koliko je?
 
KP ili aliexpress ako ti se ne žuri, premda sad je baš upitno da li i kad stiže...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ne znam da li jos uvek traju visoke cene isporuke na Aliju, dok to traje, ne isplati se kupovati nista tamo.
 
Vidim da je Pro oko 40$, a shipping jos toliko.

Na KP je oko 6000...
 
Potrebna su mi 10ak senzora za temperaturu kojima mogu da pratim istoriju temperatura preko wi-fia. Plus senzor za prozore i vrata, i kamera koja je dobra u nocnom rezimu.
Vidim da su zigbee senzori na xiaomi sajtu 1490 din, da li je to best buy za taj novac, ili ipak gledati nesta drugo? Moze i amazon, ebay, aliexpress , gearbest itd... Imam druga koji je na zapadu. Vasa iskustva su dobrodosla...
 
U koji sistem hoćeš sve da uključiš? Koristiš li neki smart home sistem?

Ja imam nekoliko dht22 senzora vezanih na razne sonoff-e sa tasmota firmware-om. Mere temp i vlažnost, u home assistant možeš da napraviš kakvo hoćeš logovanje, a verujem i da tasmota ima nekakvo logovanje ali je njihova memorija vrlo mala pa bi period koji beleži bio verovatno vrlo mali.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ne koristim apsolutno nista sto se tice smart home sistema. Tek treba da uzimam, pa da vidim sta je najbolje za te namene...
 
Xiaomi ti je najjeftiniji i najjednostavniji.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vidim da si medju prvim postovima (2018.) napisao da si uzeo senzor temp., senzor za vrata/prozore, gateway, to bas i meni treba, jel ih i dalje koristis? Kako ti se sve pokazalo do sada? Sto se senzora za temp tice, kolika je istorija?
Ako jos neko ima iskustva sa ovim smart sistemom ili preporucuje neki drugi, neka se ubaci u pomoc :)
 
Mislim da mesec dana drži podatke. Njega trenutno ne koristim, ostao mi kući zalepljen, a gateway sam prebacio u stan. Tu koristim onaj bt senzor za temp(sa displejom), ali on nema istoriju.
Generalno dobro radi, Mi Home app zna da bude bagovita, ali u većini slučajeva radi posao.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno