Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Kad malo bolje pogledam ovaj shelly je ok. Neko pomenu da ce biti da se kupi kod nas?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Evo ja koristim neke stvari....sijalica je bila prva stvar za koju drugar nije pitao koliko kosta vec je oteo :)

Shelly 1 , sto bi rekli automatski relej za moje potrebe savrseno radi. Uskoro ocekujem jos nekoliko komada da upotpunim planove. Jedna od planova je garazna vrata da se otvaraju preko Shelly 1.
Uskoro ce praviti i Shelly 1 PM, koji ce moci meriti potrosnju takodje i naravno do 16 A.

Za Shelly 2 jos nisam nasao pravu namenu, ali svakako ce biti na prolece na nekim roletnama :)

Shelly 4 PRO je vise za prvu ugradnju, mada mnogi nalaze razne namene. Vikendice itd. Odlicna je stvar ako se zn iskoristiti.

Da, uskoro ce biti i u Srbiji Shelly proizvodi. Kad i ja dobijem vise informacije podelicu ovde sa vama. Ali u sustini nemojte narucivati ako vec niste, jer verovatno sl nedelje cu znati detalje.

Imaju Facebook grupu, Shelly english, brzo odgovaraju na pitanja i na moguce probleme oko sofvera.
 
Zdravo svima,
Interesuje me ima li neko kome je ova oblast zanimljiva, da ima entuzijazma, da je istraživao, sagledao sliku, kupovao razne smart home gedžete, isprobavao, ima vremena, da je iz BG i voleo bi tome nešto više da se posveti za moguće parice. Molim da se javi privatnom porukom. Hvala! :)
Javi se, posto na pp ne odgovaras :)
 
Domaca firma Mikroelektronika bi navodno trebala da pravi slicne uredjaje, tako mi bar odgovorili na mail
 
Od domaćih imate i oblo living, imaju zaista ozbiljnu i kvalitetnu podršku, izlaze na teren, aplikacija im je odlična, ali i cene su i više nego paprene.
 
Meni su konačno stigli Xiaomi uređaji za smarthome. :) Prvo, Xiaomi smart zero ai video doorbell, kamera/zvono. Ima dva dela, samu kameru, i unutrašnji deo, zvučnik ili tako nešto. Montirao sam je na ulazna vrata stana, i za ovih par dana, zadovoljan. Radi na 4 AA baterije, pa se gasi kad nema pokreta. Ti znači da se ne može uvek gledati live feed, već samo kad registruje pokret. Istog sekunda suze notifikacija na telefon, i možeš se javiti, promeniti glas, snimiti poruku... Sve se radi preko cloud-a, i dobra stvar je što daju besplatno godinu dana pretplatu koja čuva snimke 7 dana. Posle toga, snimci se čuvaju samo jedan dan. Za razliku od druge Xiaomi kamere, ne aktivira je paljenje/gašenje svetla, već samo ljudski pokret.
Zanimljivo je i komšijama, vidim ih da prilaze vratima da vide šta je to. :D
Uzeo sam i Door sensor, namestio sam da čim se vrata otvore, pali svetlo u hodniku, dnevnoj sobi...
Uzeo sam i wireless button, I programirao da se na klik ili dupli klik pale svetla, uključuje alarm... Međutim, neko je predložio da namestim da se nakon otvaranja vrata alarm pali ako se u roku od 10 sekundi ne pritisne dugme. Nikako ne uspevam da podesim. Jel ima neko ideju kako (Xiaomi mi home aplikacija je u pitanju, sa svim ovim uređajima i naravno, hub).
I za kraj zanimljivost, već sam pisao da mi je stan pre nekih mesec dana obijen i opljačkan. E pa, lopovi su uhapšeni na osnovu snimka sa moje kamere, i to na graničnom prelazu sa bugarskom. :) Što se mene tiče, kamera je sama sebe isplatila. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
To sa alarmom je stari problem koji Xiaomi nikako da resi, a mogu lako da ubace opciju, da se alarm aktivira nakon nekog vremena, tj, da nameste neki delay...
Jedino resenje za to je da se ubaci svoj ton alarma, postoji ta opcija i da se na samom snimku odradi prvih npr. 10-15sec bez zvuka.
Ili, pred vratima iskljuciti u aplikaciji...:)
 
za aqara hub jedan podatak koji može da znači nekome :)

pre neki dan sam nameštao vremenski alarm da mi zvoni uveče ako 10 h ako slučajno zaspim :) i naravno nije se upalio ali mi je zato oko 05h velikodušno zasvirao sa zvukom na najače mislim da su se i komšije probudile :)

e za vikend sam se igrao da vidim u čemu je problem i problem je verovatno u vremenskim zonama jer ih ne prijavljuje kako treba

na ovoj slici se vidi kako su podešeni alarmi, koliko vremena do alarma???? i to sve
Screenshot_2019-03-02-23-47-27-252_com.xiaomi.smarthome.png


par minuta pošto su se alarmi oglasili. znači između postavljenog alarma i vremena kada će se oglasiti je + 7 časova. Možda kod vas bude neko drugo vreme, verovatno zavisi i od regiona (na Mi home je kod mene China)
Screenshot_2019-03-02-23-47-13-294_com.xiaomi.smarthome.png


ali ako Vam nekad zatreba da znate. Ako neko zna neki drugi bezbolniji metod nek javlja :)
 
Pa naravno da je vremenska zona. Ako si stavio Mainland China u opcijama onda ti tu zonu i racuna.

Tapatalk from Poco loco
 
Par nekih razmišljanja na temu, sada već jaaaako vremešnog, BroadLink RM Pro od strane Gospođe.



Ja ga iskreno obožavam. Šta mi je samo uštedeo i vremena i jurnjave za daljinskim.

Ovako povadim baterije iz daljinskih, pa se klinac njima igra, a ja dirigujem preko telefona sve.

Nego, nešto me svrbi da ovaj BroadLink pošaljem na oglase, šta mi predlažete kao zamenu?

Ima li nečeg što je još korisnije ili bolje?

BTW, Shelly 2.5 mi napokon stiže sledeće nedelje, upiškiću se od sreće:d
 
Shelly je dobar. Ja mu još uvek nisam našao smislenu primenu. A Broadlink mislim da nema dostojnog zamenika. Ja imam običnu, ne pro verziju. Jednom korisna naprava iako ga retko koristim.
 
Isto. Doduse meni treba samo za klimu ali jako korisna spravica.

Tapatalk from Poco loco
 
Kod mene, vec vise od godinu dana, Broadlink pali i gasi svetlo ispred kuce(RF sijalicno grlo), uvece upali, ujutro ugasi i kada sam kuci i kada nisam.... Odlicna stvar.:)
A, imam i 4 SP3S uticnice...,):D
 
Da li je neko uspeo preko Broadlinka da uradi 'long press' neke komande? Mislim na daljinskom koji emulira, da ne bude samo klik i pusti, nego da je aktivno dok god držim dugme.

Na primer za neke dimmer zidne prekidače je to potrebno, za mehanički volume up/down na pojačalu i tako nešto
 
Da li je neko uspeo preko Broadlinka da uradi 'long press' neke komande? Mislim na daljinskom koji emulira, da ne bude samo klik i pusti, nego da je aktivno dok god držim dugme.

Ja sam pokušavao davno da nađem rešenje ali bezuspešno. Ne znam da li se nešto promenilo po tom pitanju. Preko zvanične aplikacije svakako ne.

Stigli mi Shelly-ići ali će ugradnja morati da sačeka, komplikovan mi ovaj vikend ispao. Vidim da su imali i peh da neki primerci 2.5 zbog neisečenih nožica kratkospoje na antenu. A dobro, mlada su kompanija, još imaju da prevazilaze takve i slične gluposti. Super mi je što baš brzo reaguju i što im je podrška baš baš aktivna.

Evo jednog našeg klipa na temu Google Home Mini, za one koji nisu imali prilike da se igraju njime.



Ja sam ga baš zavoleo, prirastao mi srcu iako ima i bagova i gluposti i svega. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no mi je kad iz čista mira neka komanda tek odjednom prestane da radi, a pun je i internet ovakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Taj broadlink iako već star, svašta sa njim može da se uradi uz 315/433 mhz prekidače, IR, integracija sa google home, super sve to radi, ali softver za njega je užas. Onaj pomenuti 'long press' je stvar softvera, ali ne samo to, sve je kao da je neko završio megatrend kurs za aplikacije i napravio nešto za dva dana.

Koliko znam postoji e-control, koji ne može da se integriše sa google-om, Intelligent Home Center koji može, ali mu fale neke osnovne stvari koje e-control ima, na primer tajmer za izvršenje nekih scena ili komandi (ili nisam našao), a vidim da su najavili i neku treću, koja će se zvati samo 'broadlink'.
 
Da stvar bude grđa, prave "najnoviju" aplikaciju... naslednika e-control i ihc... kreativno će se zvati ... Broadlink.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo preko Broadlinka da uradi 'long press' neke komande? Mislim na daljinskom koji emulira, da ne bude samo klik i pusti, nego da je aktivno dok god držim dugme.

Na primer za neke dimmer zidne prekidače je to potrebno, za mehanički volume up/down na pojačalu i tako nešto
Kupis lepo sonoff jer od skoro i ove bacis varijante imaju inching u sebi i mozes da namestis koliko sekundi ce da bude upaljen...
 
Čitao sam malo.

Izgleda da sonoff RF bridge koji bi mi bio neophodan, neće da prihvaitii 433Mhz komande sa livolo daljinskog. Imam kompletno livolo zidne touch rf prekidače. https://www.livoloworld.com/ ; pre svega uzeti zbog estetike, ali i fukcionalno sve super radi.
Brodalink sa tim radi bez greške, osim što za dimmer treba long press pa to ne može da se podesi.

Realno nije baš ni da mi je potrebno i bitno, nego volim da su mi te tehnike stvari / igračke uvek savršeno podešene, pa eto :)
 
Čitao sam malo.

Izgleda da sonoff RF bridge koji bi mi bio neophodan, neće da prihvaitii 433Mhz komande sa livolo daljinskog. Imam kompletno livolo zidne touch rf prekidače. https://www.livoloworld.com/ ; pre svega uzeti zbog estetike, ali i fukcionalno sve super radi.
Brodalink sa tim radi bez greške, osim što za dimmer treba long press pa to ne može da se podesi.

Realno nije baš ni da mi je potrebno i bitno, nego volim da su mi te tehnike stvari / igračke uvek savršeno podešene, pa eto :)
A jel ima neko rešenje za long press? Imam roletne na elektro motor, zeleo bih da mogu da ih pomeram dok sam recimo na odmoru.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Shelly 1
garaža vrata rešena [emoji6]
8ee70b0caa7e6edc2ddd64931f8f9304.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Šta ima od ovih Kina varijanti za prekidače za roletne, a da može i kroz app da se kontroliše?
 
Ima li logike kupiti Broadlink RM mini 3 umesto silnih daljinskih upravljača (TV, set top box MTS, audio, dvd, klima), ili ima nešto savremenije? Nisam razmišljao o tome dok nisam video ovu temu, odavno sam mislio o onim Logitech univerzalnim daljinskim upravljačima ali su dosta skupi.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Šta ima od ovih Kina varijanti za prekidače za roletne, a da može i kroz app da se kontroliše?
Shelly 2

Pogledaj na YouTube... Ima par videa, a i app je perverzija. Možeš podešavati u procentima koliko da spusti itd. A po geolokaciji određuje izlazak i zalazak sunca.
I košta manje od 20 eur....
Meni je to sledeći projekat [emoji106]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Šta ima od ovih Kina varijanti za prekidače za roletne, a da može i kroz app da se kontroliše?

I moj glas ide pre Bugarima nego Kinezima, tako da preporuka za Shelly, ali ne 2 nego 2.5.

Ima li logike kupiti Broadlink RM mini 3 umesto silnih daljinskih upravljača (TV, set top box MTS, audio, dvd, klima), ili ima nešto savremenije? Nisam razmišljao o tome dok nisam video ovu temu, odavno sam mislio o onim Logitech univerzalnim daljinskim upravljačima ali su dosta skupi.

Ima naravno, kupi i uživaj.
 
Shelly.cloud nijecskupa poštarina i hoće da stave nižu vrednost za carinu. Isporuka je brza, za stvari koje imaju na lageru.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Jel shelly ima podrsku za tudje uredjaje? Recimo xiaomi temperature/humidity senzor je skoro 3x jeftiniji nego shelly-ijev

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Na sve Shelly uređaje može da se flashuje tasmota. Ako on ima podršku onda da. Shelly podržava i MQTT.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno