Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ubaci svoju sondu unutra ako ima mesta

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kako najjednostavnije rijesiti da mogu sa daljine ukljuciti ili iskljuciti tv u stanu? TV je Sony android.
 
Broadlink remote mini. Blitzwoif. Moguće da ima Sony aplikaciju koja bi to mogla
 
Moze li se to rijesiti na google home? Milsim lupam bas nemam iskustva..Ili sa Amazon echo
 
Može. Google home direktno na TV u zavisnosti od TVa. Ako to nije moguće, sa Broadlink remote između, radi provereno.
 
Meni radi sa Google Home tako što zapravo palim i gasim EON, koji je android TV uređaj, a on preko hdmi cec ugasi TV.... EON se lako doda u Google Home, pretpostavljam da i taj Sony može ako je baš Android TV (znači ne TV sa Androidom, nego TV sa Android TV sistemom, možeš ga prepoznati tako što bi trebao da ima cast mogućnosti).

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Da li shelly proizvodi mogu da se kupe u Srbiji a da nije poručivanjem sa njihovog site-a? shipping mi je pola cene proizvoda.
 
Si probao na google sa "Shelly Srbija"

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Mozda @vidor ima neki info oko toga

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nema nažalost još ni kod nas.
Sam proizvođač ima poteškoća sa proizvodnjom i isporukama.
Ipak uzimaju porudžbine i avanse uplate a rokovi isporuke su nešto drugo.
Mi pokušavamo da se držimo isporuka 2, 3 dana i plaćanje pouzećem.
Nadamo se uskoro da ćemo imati sve proizvode na stanju.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li neko zna koji uređaj može da kontroliše motor od roletni?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Interesuje me da li osim sto moze da otvara i zatvara roletne, da li moze da otvara ili zatvara prema poziciji. Recimo da ne zatvori skroz nego 70%ili tome slicno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I više od toga...

Npr izlazak sunca + 3 h dizanje roletni
Zalazak sunca - 1 h spuštanje.

Pa možeš I uslove da daješ ako poveže sa drugim uređajem....

Npr otvaranje garaznih vrata i ako je kasnije od 19h spuštanje roletni bez čekanja nekog drugog uslova.

b71800e6aca2202a8986135afee52840.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ok super. To me je interesovalo za poceta. E sada kad vec se pominju i drugi senzori. Da li i ovaj firmaware ima mogucnost da radi sa MQTT brokerom.
Tacnine da li sve ovo mogu da implementiram recimo na NODE-RED ili Home Assistent, van ove shelly cloud aplikacije, mozda cak i Rest Api.

Tj da uredjaj citam kroz MQTT? I da postoji mogucnost upravljanja i pozicijom.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na sva pitanja je odgovor da.

Poz,
 
Ok. Pretpostavio sam da je tako citajuci njegovu dokumentaciju samo mi je teebala potvrda nekoga ko je vec radio sanjim ili ko ga dobro poznaje.


Hvala puno
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li prodaje neko kod nas?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi kaze tj. pojasni sta je to dry contact i cemu sluzi? A ima ga shelly 1

Hvala


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Davno sam učio ali evo neko objašnjenje pozajmljeno sa drugog foruma.


Suvi kontakti su u principu obicni prekidaci (bilo u formi releja, optokaplera ili cega drugog) a koji inicijalno nisu spojeni "ninasta".
Takav prekidac u odredjenim uslovima rada nekog aparata se ukljucuje/iskljucuje (recimo npr. rele spaja/razdvaja svoje kontakte), a na korisniku je da "spolja" prikaci na taj rele sta god hoce i tome nadje neki smisao.
 
Davno sam učio ali evo neko objašnjenje pozajmljeno sa drugog foruma.


Suvi kontakti su u principu obicni prekidaci (bilo u formi releja, optokaplera ili cega drugog) a koji inicijalno nisu spojeni "ninasta".
Takav prekidac u odredjenim uslovima rada nekog aparata se ukljucuje/iskljucuje (recimo npr. rele spaja/razdvaja svoje kontakte), a na korisniku je da "spolja" prikaci na taj rele sta god hoce i tome nadje neki smisao.
Hvala

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Uzeo sam Shelly 2.5 za roletne i stvarno sjajan uređaj sa odličnom aplikacijom. Mislim da ću definitivno zaboraviti SonOff. Moj problem je što mi treba i neki drugi uređaj da pokreće Shelly (odnosno roletne), a ne samo app na telefonu (kada u kući nisu napredni korisnici). Pokušao sam sa nadzidnom kutijom i prekidačem za roletne, ali je to velika i ružna kutija koja treba da stoji na sred zida. Da li ima nekakav daljinski koji se može upariti sa Shelly2.5 (konkretno sa 4 Shelly-ja)?!?
 
Ovih dana se igram sa Shelly 2.5, hteo sam da automatizujem dupli taster za svetla u kuhinji. Ugradio sam ga direktno iza tastera u kanal sa kablovima. Bilo je malo natezanja ali je stao.
bd43e00b298e75a4397678da3132d548.jpg


U pitanju su dve neonke i 4 sijalice koje kada su upaljene zajedno trose oko 60W. Prvi dan sam bio odusevljen jer je sve fino funkcionisalo, aplikacija, opcije i alexa integracija su odlicni.

Sutradan sam odlucio da se poigram sa MQTT, digao test server na lokalni komp i krenuo da citam parametre koje salje. Zaprepastio sam se kad sam video da je bez upaljenih svetala temperatura 57-60C. Onda sam radi testa upalio oba kanala i za 15tak minuta je uredjaj dostigao preko 77C (vidi attachment). Nisam jedini sa ovim iskustvom, evo coveka koji je odradio test na otvorenom: https://community.home-assistant.io...63-c-external-case-should-i-be-worried/175376

Navodno su ovo "normalne" temperature i sve je po "specifikaciji": https://m.facebook.com/groups/1686781668087857?view=permalink&id=2054834997949187
Po meni ovo nikako nije dugorocno bezbedno za kontinuirani napon, plasi me da bi mogao da istopi kablove i kleme. Mozda bi mogao da prodje u modu za roletne kada na kratko pusti napon.

Odlucio sam da ga vratim, od nedelje mi stize Shelly 1PM koji je navodno hladniji ali podrzava samo jedan output, a ja jako retko palim lampe, tako ako mogu neonke da automatizujem, dovoljno mi je. Javljam utiske nakon toga.
 

Prilozi

  • Temp measurement 2020-05-27 225214.png
    Temp measurement 2020-05-27 225214.png
    30.9 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
Nego koliki su vam potrošači bojleri? Moj kaže 2kW, Shelly 1PM može da izdrži do 3.5kW zar ne? Dakle nema potrebe za kontaktorom radi predostrožnosti?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo 1pm bas za bojler i onda sam video da zice ne mogu da udju u shelly. A ne bih da smanjujem presek za tu jacinu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ovih dana se igram sa Shelly 2.5, hteo sam da automatizujem dupli taster za svetla u kuhinji. Ugradio sam ga direktno iza tastera u kanal sa kablovima. Bilo je malo natezanja ali je stao.
bd43e00b298e75a4397678da3132d548.jpg


U pitanju su dve neonke i 4 sijalice koje kada su upaljene zajedno trose oko 60W. Prvi dan sam bio odusevljen jer je sve fino funkcionisalo, aplikacija, opcije i alexa integracija su odlicni.

Sutradan sam odlucio da se poigram sa MQTT, digao test server na lokalni komp i krenuo da citam parametre koje salje. Zaprepastio sam se kad sam video da je bez upaljenih svetala temperatura 57-60C. Onda sam radi testa upalio oba kanala i za 15tak minuta je uredjaj dostigao preko 77C (vidi attachment). Nisam jedini sa ovim iskustvom, evo coveka koji je odradio test na otvorenom: https://community.home-assistant.io...63-c-external-case-should-i-be-worried/175376

Navodno su ovo "normalne" temperature i sve je po "specifikaciji": https://m.facebook.com/groups/1686781668087857?view=permalink&id=2054834997949187
Po meni ovo nikako nije dugorocno bezbedno za kontinuirani napon, plasi me da bi mogao da istopi kablove i kleme. Mozda bi mogao da prodje u modu za roletne kada na kratko pusti napon.

Odlucio sam da ga vratim, od nedelje mi stize Shelly 1PM koji je navodno hladniji ali podrzava samo jedan output, a ja jako retko palim lampe, tako ako mogu neonke da automatizujem, dovoljno mi je. Javljam utiske nakon toga.
Gde si narucuio taj 1PM?

Hvala

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo 1pm bas za bojler i onda sam video da zice ne mogu da udju u shelly. A ne bih da smanjujem presek za tu jacinu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
S obzirom na to kako se ponaša sa sijalicama 2.5PM, ja lično ga ne bi kačio na velike potrošače kao što su bojleri.
Gde si narucuio taj 1PM?

Hvala

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Na amazon.de

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno