»RSS Benchmark sajt

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
      Prikazani rezultati od 151 do 159 od ukupno 159

Tema: Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Member
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        142
        Kad malo bolje pogledam ovaj shelly je ok. Neko pomenu da ce biti da se kupi kod nas?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Member Avatar korisnika vidor
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        558
      3. Moja mašina
        • CPU: INTEL 6750 Conroe
        • MoBo: Asus P5-K E WiFi AP
        • RAM: TRANSCEND 4x 1024 MB
        • VGA: ATI 2600PRO MSI
        • MON: -
        • HDD: 2x WD 640 AAKS raid; 320GB Maxtorr;250GB Hitachi;640 GB WD AAKS blue
        • OPT: PIONEER 215D x2
        • Case: Cooler master Mystique,Chieftec 620A
        • SND: AUZENTECH PRELUDE / JBL zvucnici YAMAHA RX-V 757
        • TV: Panasonic x20
        • INET: Kablovska
      4. Evo ja koristim neke stvari....sijalica je bila prva stvar za koju drugar nije pitao koliko kosta vec je oteo

Shelly 1 , sto bi rekli automatski relej za moje potrebe savrseno radi. Uskoro ocekujem jos nekoliko komada da upotpunim planove. Jedna od planova je garazna vrata da se otvaraju preko Shelly 1.
        Uskoro ce praviti i Shelly 1 PM, koji ce moci meriti potrosnju takodje i naravno do 16 A.

Za Shelly 2 jos nisam nasao pravu namenu, ali svakako ce biti na prolece na nekim roletnama

Shelly 4 PRO je vise za prvu ugradnju, mada mnogi nalaze razne namene. Vikendice itd. Odlicna je stvar ako se zn iskoristiti.

Da, uskoro ce biti i u Srbiji Shelly proizvodi. Kad i ja dobijem vise informacije podelicu ovde sa vama. Ali u sustini nemojte narucivati ako vec niste, jer verovatno sl nedelje cu znati detalje.

Imaju Facebook grupu, Shelly english, brzo odgovaraju na pitanja i na moguce probleme oko sofvera.

Member Avatar korisnika nenad83
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        421
        Citat Citiram korisnika: owim Pogledaj poruku
        Zdravo svima,
        Interesuje me ima li neko kome je ova oblast zanimljiva, da ima entuzijazma, da je istraživao, sagledao sliku, kupovao razne smart home gedžete, isprobavao, ima vremena, da je iz BG i voleo bi tome nešto više da se posveti za moguće parice. Molim da se javi privatnom porukom. Hvala!
        Javi se, posto na pp ne odgovaras :-)

Member Avatar korisnika Spython
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        290
        Domaca firma Mikroelektronika bi navodno trebala da pravi slicne uredjaje, tako mi bar odgovorili na mail
        Kn0wl3dg3 15 p0w3® , 4®m ur53lf

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.791
      8. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      9. Od domaćih imate i oblo living, imaju zaista ozbiljnu i kvalitetnu podršku, izlaze na teren, aplikacija im je odlična, ali i cene su i više nego paprene.
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member Avatar korisnika ozazi
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        813
      11. Moja mašina
        • MON: DELL S2240L
        • LAP: HP Pavilion 14
        • Ostalo: Lenovo Thinkpad 8 Leeco Le Max 2 Xbox One
      12. Meni su konačno stigli Xiaomi uređaji za smarthome. Prvo, Xiaomi smart zero ai video doorbell, kamera/zvono. Ima dva dela, samu kameru, i unutrašnji deo, zvučnik ili tako nešto. Montirao sam je na ulazna vrata stana, i za ovih par dana, zadovoljan. Radi na 4 AA baterije, pa se gasi kad nema pokreta. Ti znači da se ne može uvek gledati live feed, već samo kad registruje pokret. Istog sekunda suze notifikacija na telefon, i možeš se javiti, promeniti glas, snimiti poruku... Sve se radi preko cloud-a, i dobra stvar je što daju besplatno godinu dana pretplatu koja čuva snimke 7 dana. Posle toga, snimci se čuvaju samo jedan dan. Za razliku od druge Xiaomi kamere, ne aktivira je paljenje/gašenje svetla, već samo ljudski pokret.
        Zanimljivo je i komšijama, vidim ih da prilaze vratima da vide šta je to.
        Uzeo sam i Door sensor, namestio sam da čim se vrata otvore, pali svetlo u hodniku, dnevnoj sobi...
        Uzeo sam i wireless button, I programirao da se na klik ili dupli klik pale svetla, uključuje alarm... Međutim, neko je predložio da namestim da se nakon otvaranja vrata alarm pali ako se u roku od 10 sekundi ne pritisne dugme. Nikako ne uspevam da podesim. Jel ima neko ideju kako (Xiaomi mi home aplikacija je u pitanju, sa svim ovim uređajima i naravno, hub).
        I za kraj zanimljivost, već sam pisao da mi je stan pre nekih mesec dana obijen i opljačkan. E pa, lopovi su uhapšeni na osnovu snimka sa moje kamere, i to na graničnom prelazu sa bugarskom. Što se mene tiče, kamera je sama sebe isplatila.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Millan1
        Na forumu od
        Nov 2013
        Poruka
        572
      14. Moja mašina
        • LAP: HP ProBook 455
      15. To sa alarmom je stari problem koji Xiaomi nikako da resi, a mogu lako da ubace opciju, da se alarm aktivira nakon nekog vremena, tj, da nameste neki delay...
        Jedino resenje za to je da se ubaci svoj ton alarma, postoji ta opcija i da se na samom snimku odradi prvih npr. 10-15sec bez zvuka.
        Ili, pred vratima iskljuciti u aplikaciji...

Member Avatar korisnika ZAP
        Na forumu od
        Sep 2001
        Poruka
        2.893
        za aqara hub jedan podatak koji može da znači nekome :-)

pre neki dan sam nameštao vremenski alarm da mi zvoni uveče ako 10 h ako slučajno zaspim :-) i naravno nije se upalio ali mi je zato oko 05h velikodušno zasvirao sa zvukom na najače mislim da su se i komšije probudile :-)

e za vikend sam se igrao da vidim u čemu je problem i problem je verovatno u vremenskim zonama jer ih ne prijavljuje kako treba

na ovoj slici se vidi kako su podešeni alarmi, koliko vremena do alarma???? i to sve
        Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2019-03-02-23-47-27-252_com.xiaomi.smarthome.png 
Views:	133 
Size:	78,9 KB 
ID:	266590

par minuta pošto su se alarmi oglasili. znači između postavljenog alarma i vremena kada će se oglasiti je + 7 časova. Možda kod vas bude neko drugo vreme, verovatno zavisi i od regiona (na Mi home je kod mene China)
        Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2019-03-02-23-47-13-294_com.xiaomi.smarthome.png 
Views:	124 
Size:	65,6 KB 
ID:	266591

ali ako Vam nekad zatreba da znate. Ako neko zna neki drugi bezbolniji metod nek javlja :-)
        P. Marković : - Pristojnost nalaže da se emisija “Parovi” i Sonja Biserko ne komentarišu.
        VIB: Koliko me rasplače poskupljenje, toliko me nasmeje obrazloženje.

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.322
      18. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: G15, MX518.
      19. Pa naravno da je vremenska zona. Ako si stavio Mainland China u opcijama onda ti tu zonu i racuna.

Tapatalk from Poco loco
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •