Šta je novo?

Laptop za programiranje

MaxNS

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2014
Poruke
51
Poena
59
Pozdrav,
pregledao sam dosta tema po forumu, al ipak me zanima vaše mišljenje pojedinačno i što svežije.

Treba mi laptop uglavnom za programiranje (za igre imam PC), dakle treba mi da bude brz (Intel cpu ako je moguće), da se brzo bootuje i otvara editore (neki SSD, zadovoljan sa Samsungom na PCu).
I sad ne znam koliko je moguće, ali da ne bude nešto preterano težak, jer ću ga nositi skoro svaki dan.

Budžet je okvirno do 80-90k.

Koje su mi opcije na raspolaganju ? Hvala :)

EDIT: E da verovatno bih ga uzimao u nekoj od prodavnica, ne za keš.
 
Nije loš taj Asus. Pošto ti treba za programiranje obrati pažnju na kvalitet tastature i eventualno raspored. Ja ne mogu da radim na ŠĆ tastaturama.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima, primetio sam taj model, ali nisam naišao na neki ok review u vezi kvaliteta tastature, znam da je to bitno...
Iskreno prošao sam ove naše prodavnice i začudilo me koliko je mali izbor :/
 
da sam na tvom mestu mozda bih se nategao kesom za neki polovan elitebook 840 za ~350-400e, za vecinu programiranja je sasvim dovoljno, vrlo portable, a budget friendly je..
 
Programiranje ali cega? Android, Web, nesto drugo? Mozda neki polovan Mac, po meni je Mac za profesionalnu primenu bez premca. Takodje gledaj da ono sto kupujes bude kompatibilno sa unixolikim OS-ovima, odnosno Linuxom.
 
Upravo bio u Winu i video taj Asus Vivobook S15, na prvi pogled ok izgleda, nije mnogo težak, ali tastatura je nekako mnogo jeftina za te pare, bar mi je takav utisak ... ne znam, video sam i neki Envy al mi je meh ..
Za programiranje generalno i web i ostalo, bukvalno sve osim osim swifta ... da mi ne diže Android Studio i Eclipse po 5-10 minuta to mi je najbitnije iskreno.

da sam na tvom mestu mozda bih se nategao kesom za neki polovan elitebook 840 za ~350-400e, za vecinu programiranja je sasvim dovoljno, vrlo portable, a budget friendly je..
Koji tačno si mislio ? Gledao sam neke na KP al trenutno mi je problem jer sam cashless, zato i gledam da platim preko firme.
 
Poslednja izmena:
Pa nemam konkretno neki model na pameti, ali ja sam npr uzeo letos EliteBook 820 G3 (I5 6300u, SSD 256, HD 520, 16 GB DDR4) za nešto ispod 400e. Build quality je super, laptop ima manje od 1kg tako da je ultra portabilan, a može da služi za programiranje skroz korektno.

Radim paralelno i na njemu, i na Y700 (I7 6700 HQ, GTX 960M, itd, itd) i svaki put kad treba da ga nosim negde okilavim se (ili kada ga držim na kolenima 3,4h)..

Npr ovako nešto
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...k-820-G3-i7-6600u-8GB-DDR4-67466742-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...ddr4-256SSD-Full-HD-4G-LTE-67873710-oglas.htm

A ako bi placao preko firme i skidaš pdv, onda bi mogao da gledaš i skuplje nešto (Ovaj asus bi bio ~75k)
 
Daleko bilo, 45w tdp, isti procesor sa nesto visim klokom i odvrnutim naponom :)
 
Evo prvih utisaka, ekran je super, boje su dobre i veoma sam zadovoljan, posebno ugao gledanja ...
OS i ti neki osnovni programi su instalirani baš brzo, zbog ssd-a, ali i zbog procesora.

Bukvalno leti, dosta prozora otvoreno, brzina reagovanja i otvaranja i to bez ikakve muke ... iako je 1080p, 4k snimci izgledaju odlično i nema ni malo seckanja - boje su ok.
Večeras ću da probam da ga koristim samo na bateriji da vidim koliko mu treba da se iscedi do kraja, ali za sada je i to ok.

Ne greje se mnogo uopšte (na dodir je svuda hladno, osim jedne mlake tačke kod početka strelica), čak i kad se uključe ventilatori buka nije velika, kao kod nekih modela...

Težina je 1.5kg, dakle stvarno je lagan i verujte mi znači jako puno, čak i po stanu kad se premešta ...

Instalacija svih editora je prošla lagano, čak imam neki utisak da brže startuje one emulatore u AndroidStudiu nego na PCu.
Ne mogu da ga testiram u vezi igrica, jer mu to i nije namena. Ima keyboard osvetljenje u tri jačine.
Zvuk je vrlo čist i to me je pozitivno iznenadilo skroz. Kućište je dobro odrađeno poklopac sa gornje strane je aluminijum, a sa donje strane je plastika, ali ne kvari se utisak. Punjač je onaj fast charger, tako da se puni vrlo brzo. Senzor za otisak je brz, a webcam je shit xD.

Opšti utisak na kraju:
- CPU je moćan i to se primeti odmah!
- Lagan je ...
- Aluminijum mu daje taj top premium look kao i debljina

Lični utisak: Za moje potrebe ovo je idealno za tu sumu, sviđa mi se CPU jako!


Za par dana javljam konačan utisak prilikom malo jačeg korišćenja. :)
 
Pa nemam konkretno neki model na pameti, ali ja sam npr uzeo letos EliteBook 820 G3 (I5 6300u, SSD 256, HD 520, 16 GB DDR4) za nešto ispod 400e. Build quality je super, laptop ima manje od 1kg tako da je ultra portabilan, a može da služi za programiranje skroz korektno.

Radim paralelno i na njemu, i na Y700 (I7 6700 HQ, GTX 960M, itd, itd) i svaki put kad treba da ga nosim negde okilavim se (ili kada ga držim na kolenima 3,4h)..

Npr ovako nešto
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...k-820-G3-i7-6600u-8GB-DDR4-67466742-oglas.htm
https://www.kupujemprodajem.com/Kom...ddr4-256SSD-Full-HD-4G-LTE-67873710-oglas.htm

Poz, kolega je pre neki dan doneo od nekog prijatelja Elitebook 820 model i mnogo mi se dopao, pa me slicno interesuje za neki rad za programiranje, treba sad da kucam zavrsni rad za spec., pa bi mi odgovarao mali portabilni model da mogu da ga nosim na relaciji kuca/posao ili gde otputujem, da bude barem i5 CPU, 8GB RAM i da ima SSD, po mogucstvu FHD rezolucija i DDR4.

Kada bi sada gledali ponudu na KP, koji bi se najvise isplatio? (prvenstveno ponude BG). https://www.kupujemprodajem.com/Kom...rds]=hp elitebook 820&return_url=aW5kZXgucGhw

Pritom da mapomenem da gledam G2 i G3 modele Elite 820, sa i5 procesorom barem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno