Šta je novo?

Compaq Presario CQ56-SSD-Image Copy

Učlanjen(a)
08.10.2007
Poruke
967
Poena
320
1.Prebacio bih SSD u Compaq(DuoCore T4500-Win7ili8ili10) drage volje ali ne znam da li je u ovom slucaju izvodljivo?
Gledao sam po BIOSu opcije, ali nisam vidio nista u vezi "ahci".Bios je strasno siromasan sa opcijama.

2.I ako je moguce da se ssd stavi i funkcionise,
koji program savjetujete da iskopiram sadasnji hdd na ssd(usb) i onda iz usb-a prebacim u laptop.
Da li je ovakav nacin uopste izvodljiv ili imate neki drugi savjet?
Po pitanju programa da je besplatan ili trial ali da je potpuno koristan.Ako nema,dajte sto date.

Hvala
 
Radice ti SSD SATA2 brzinama ali ce opet biti dosta brzi od hard diska.
Za prebacivanje sistema koristi MiniTool Partition Wizard i opciju Migrate OS. Ne znam da li je ima u Free verziji ili mora Pro, ja koristim Pro iz Sergei Strelec USB-a.
 
Hvala na odgovoru!!!

...znaci ne trebam da "vrsljam" po biosu?!

Sto se brzine tice, to nije nikakav problem, ionako je ssd sata2.
 
Pa ako nema opcija AHCI u BIOS-u onda nema, moze da se desi da je po default-u i ukljucen, to se vidi u Device Manager-u u sekciji Chipset, ako stoji SATA controller, to je to. Radice u svakom slucaju pogotovo sto je stariji SSD.
 
Za migraciju mozes i Macrium Reflect Free
 
Zaboravih da kazem tj. da pitam, hoce li biti problem to sto je ssd manji od hdd-a?
 
Uradio....

Hahahahahaha WTF ?!!!

Koja brzina od BootUp-a?!! Rame uz rame sa Mac Os-om.Da nema onog ekrana sa logovanjem korisnika bilo bi jos brze !
Jedan veoma vazan atribut je i zvuk od hladjenja!!! Dok je hdd bio unutra, ventilatori su radili kao usisivac.

Hvala momci bas ste Lafovi !!!

A sad hajdemo u sitna crevca ako moze?!

1.Lap ima 3gb rama.
Inace namena lapa je mail,surfing i print u sustini osnovno.
Inace je Win10Home u pitanju.
Kad se gleda youtube snimak ide odlicno ali je ucitavanje stranice malo-puno usporeno.
Da li je do memorije ili do graficke i koji bi vas savjet bio po pitanju rama?


2.I drugo mnogo vaznije pitanje je TRIM:
Kako se to stima,instalira ili kako vec?!

Primjetio sam programcic unutar Win-a da on sam sedmicno trimuje.
Da li je to dovoljno?

I sta od zastite savjetujete(firewall i defender su ukljuceni)?
 
Poslednja izmena:
2.Trim Rijesen.
 
sto se tice laptopa po meni sve starije (sporije) od nehalemovih dva puna jezgra na bar 2ghz nije za win10.sam biraj izmedju win7 32bit ili nekog linuksa,ja licno uvek probam sa linuksom jer stvarno radi bolje i zavrsim na legalnom win7 starteru jer mi uvek zatreba neki softver/funkcija koji ne mogu na linuksu,a i svaki linux gui/window manager mi je uzasan (title bar-ovi me izludjuju).

da bi 10tka i osmica plivale kako treba - 4gb ram-a je minimum,narocito ako bi koristio chrome,ali pravo usko grlo tu je procesor,ako je taj laptop iz naslova u pitanju.mozes da vidis da ubijes bloat sa shutup10 i sl softverom (vise na win10 temi) ali bar ja nikad nisam bio zadovoljan cak ni sa ssd-om na slabijim procevima.
 
Win7 Starter adresira maksimalno 2GB RAM-a, bolje Home Premium da ima sve osnovne funkcije mada ni Pro ga nece usporiti. Graficki da se ubije sto vise da bolje radi. Win10 nikako.
 
nisam savetovao njemu starter vec 32bit,rekoh ja licno ponajvise jer sam imao buljuk tih licenci.
 
Hvala momci, ovaj lap ide mojoj majci za osnovne potrebe.
Tako da za ono za sta je namjenjen odlicno je....medjutim vrijeme ce pokazati na duze staze.

Samo bih vas zamolio jos jednu stvar...gdje se shtima/mijenja keyboard layout?
Bit ce da sam pri instalaciji nekad davno na pogresnu stavio i sad nikako ne mogu da tipkam "@"(koristim je put kopiranja sa weba[suicide] ) a stoji na tasteru 2(querty)???

Skroz sam ispao iz Win shtosa...trazio sam ali ali od izvora 101 putich....
 
Pffff sredio sam i to uz jedevite muke(Win je na holandskom....).
TNX!!!

Evo jos i zadnje pitanje:

Jel jos uvijek potrebno cistiti registar na Win10(ako je da koliko cesto to radite? ) ?
 
Registar nije potrebno cistiti uopste, ni na win 10 ni na bilo kom drugom windows sistemu. Mozes da napravis stetu a koristi nema - dokazano. Od AV programa Kaspersky Free, BitDefender Free, Panda Free, 360 Total Security tj 360 Security Essential (laganiji).
Laganiji od windowsa 10 a i od windowsa 7 je windows 8.1 - po meni, trenutno najbolji i najbrzi Majkrosoftov operativni sistem. Win 10 prosto ne prestaje da bude smece, a win 7 polako gazi vreme mada ce se, bas kao i odlicni winXP, vrteti jos godinama na kompjuterima...
 
OK TNX!!!
 
Da ne otvaram novu temu...

Moze li mi neko pomoci da nadjem odgovarajuci driver za wifi?

Win7-64bit

Netwerk adapter je Realtek RTL8102e/RTL8103e

Other devices: netwerk kontrolor (pod uzvicnikom)-za njega treba driver.

Ono sto me jos zeza jeste na stranici od HP-a ima za Presario CQ56(Intel cpu) dvije serije 100 i 200. Te ne znam koju treba odabrati?
A i pored toga nije mi jasno koji driver treba izabrati. ima ih tri vrste, od Realtek-a,Intel-a i jos neki treci.

Da li bi neko bio ljubazan da stavi odgovarajuci link za driver?

Ps. Ako treba jos info-a, tu sam u pripravnosti.
 
Da ne otvaram novu temu...

Moze li mi neko pomoci da nadjem odgovarajuci driver za wifi?

Win7-64bit

Netwerk adapter je Realtek RTL8102e/RTL8103e

Other devices: netwerk kontrolor (pod uzvicnikom)-za njega treba driver.

Ono sto me jos zeza jeste na stranici od HP-a ima za Presario CQ56(Intel cpu) dvije serije 100 i 200. Te ne znam koju treba odabrati?
A i pored toga nije mi jasno koji driver treba izabrati. ima ih tri vrste, od Realtek-a,Intel-a i jos neki treci.

Da li bi neko bio ljubazan da stavi odgovarajuci link za driver?

Ps. Ako treba jos info-a, tu sam u pripravnosti.

https://www.realtek.cz/download-driver-nr-501-for-realtek-RTL8102E-and-Windows7-64bit.html
 
Hvala Alexandra ali Driver Pack Solution sto je Djalf sugerisao je odlicno posluzilo(cak me je i odusevilo kako sama stvar funkcionise).

Hvala oboma jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno