Šta je novo?

Msi z77ma-g45 problem plavi ekran?

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,741
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Drugar ima problem sa samsungom evo 860 od 250 gb i instaliranim win 10 64 bit da mu se pojavljuje plavi ekran.Prvo je win radio dobro kad je samo evo 860 zakacen bez drugih hard diskova.Medjutim sada mu puca plavi ekran i kada je samo evo 860 zakacaen.Inace kacio je jos dva hard diska od po 1tb i posle par minuta je dobijao plav ekran.Medjutim malopre je otkacio oba hard diska od 1tb i opet popije plav ekran.Zakacen je samo bezicni mis i tastatura logitech na komp.
Sta bi mogao da bude problem.
Inace ssd je radio ok jedno mesec dana i to zajedno sa jos jednim hard diskom nakacenim od 1tb.Problem je nastao juce kad je stavio jos jedan hard disk od 1tb u sistem.
Tako da mu se pojavljuje plavi ekran i sa dodatnim hard diskovima i bez njih.Inace malopre je podigao nov win 10.
Ako moze neka preporuka sta da proba da odradi pa da resi problem?
Da napomenem da nikakve drivere sa msi sajta nije skidao i instalirao jer kad ode na sajt za maticnu plocu za win 10 64 bit ima samo driver za zvucnu i valjda mreznu karticu.
 
Poslednja izmena:
poskida win sta mu treba,eventualno rst i me drajver da se instalira.prvo i osnovno resetuje se bios (vadi baterija,ceka se dok mu ne dosadi),provere se i izmenjaju sta kablovi i grane na napajanju.ako ne pomogne javi sta si/ste odradili tacno pa da gledamo dalje.
 
Za sada je samo uradio update biosa i vadio je bateriju na par minuta i podesio je uefi mod u biosu pri podizanju windowsa.I evo instalirao je opet win 10.
Samo nije menjao sata kablove i nije proveravao grane na napajanju.Pa cemo videti sta se sada desava.Inace ssd je vezan na onaj beli sata 6gb port i u biosu je ukljucen ahci mod.Uglavnom hvala na brzom odgovoru.
 
nabavite neku tastaturu,pozeljno ps2 da taj logitech komplet iskljucite iz price.
 
To sam mu rekao da zakaci neku drugu tastaturu i mis pa da vidi sta se desava.
 
Nista drugar nije uspeo da uradi..I dalje mu se pojavljuje plavi ekran.Danas drugar ide nesto sluzbeno u bec pa se vraca za nedelju dana.Zamolio me da pitam na benchu za neki dobar servis.Hoce kad se vrati iz austrije da odnese komp u neki servis na dijagnostku pa da oni pogledaju.
Pa ako moze neka preporuka servisa iz beograda na pm pa da mu prosledim kad se vrati iz austrije.
 
Pa da je lepo drugar rekao sta mu pise kada popije takozvani "plavi ekran smrti" , ovde bi ti odmah neko i pomogao, ovako postoji 13423423 opcija, pa cak i ta da ram odlazi u vecna lovista, do driver-a za graficku i tako dalje i dalje i dalje...
 
Pa pitao sam ga sta mu ispise ali on kaze da ne moze da stigne da procita sta ispise na plavom ekranu posto se komp odmah restartuje.Inace kad instalira win 10 nikakve dodatne drivere nije ni pokusao da instalira.Komp radi dobro desetak minuta.Kad proba na netu da nadje neki driver i da krene da ga skine pojavi se plavi ekran i odmah restart racunara.
Ili je dovoljno samo da surfuje netom popije plavi ekran.
 
Poslednja izmena:
Whocrashed i Analyze.

Probati druge sata kablove, drugi konektor od napajanja, drugi sata konentor na ploči - probati kombinacije Sata2 i sata3, ažuriranje Windowsa...
 
Poslednja izmena:
Probace i to ali tek sledece nedelje posto veceras putuje u austriju na nedelju dana.Pa kad se bude vratio onda ce da proba i ovo sto si naveo.Pa da vidimo sta mu pravi problem.Mada mi je nesto rekao da mu ploca ne stoji stabilno na kucistu.Kao da malo seta.Kao da su se neki srafovi odvili pa je mozda i to razlog zasto pije plavi ekran.Ali to ce sve da proveri kad se vrati sa puta.
 
Neka ugasi opciju u Windows-u da kada naidje na problem se resetuje Windows. Mislim da bi onda taj plavi ekran trebao da ostane, a ne da se resetuje pa da moze da slika, ili ti napise sta pise.
 
Prenecu mu ovo sto ste naveli.Jos je u becu.Dolazi u utorak pa ce doci do mene.Jos nesto mi je rekao_One 4 nozice sto drze kuler na procesuru,njemu su se dve polomile pa sam hladnjak ne naleze bas dobro na procesor.Da li je mozda tu problem da se procesor brzo zagreje pa zato puca plavi ekran.Jer on u tih 10-15 minuta dok se ne pojavi plavi ekran ne radi nista zahtevno sto se kaze.Klasicno surfovanje po netu.
Da li moze to da mu pravi problem?ili je ipak nesto drugo u pitanju?
Uglavnom u sredu pre podne ce doci do mene i ponece kuciste pa cemo probati i ovo sto ste naveli.Inace mi je rekao da mu kupim pastu za procesor i one 4 nozice sto drze kuler na procesoru pa da stavi novu pastu i zameni ove nozice koje su polomljene.
Nasao sam na oglasima pastu
Termalna pasta HY510 1g u špricu za procesore
pa me interesuje da li je ona ok.1gram oko 100 dinara.Da li je ona ok ili da juri nesto bolje pa ako moze preporuka?
 
To nije "još nešto", to je trebalo navesti odmah. Ako se stvarno pregreva onda sigurno može da pravi takve probleme.
 
Pa verovatno.Samo da li se procesor moze pregrejati za 10-15 minuta a da se na kompu ne radi nista zahtevno?Mislim nije ukljucio neku igricu ili neko renderovanje nego samo obicno surfovanje po netu.Mislim da je u pitanju neki intel i5 procesor samo ne znam tacnu oznaku.Rekao mi je da su dve nozice polomljene i to na istoj strani kulera tako da ta jedna strana ne naleze dobro na procesor.
Danas idem da mu uzmem te 4 nozice i pastu.
Da li je ok ova pasta sto sam naveo u prethodnom postu ili da jurim nesto bolje?
Ako moze preporuka?
 
Razlika među pastama je par stepeni a procesor može da se pregreje i za nekoliko sekundi ako je processor baš loše montiran ili sasušena/prljava pasta. To sa slomljenim nožicama znači da je neko baš pogrešno/trapavo uradio.
Ipak, moći ćeš da budeš siguran tek kada to vidiš i središ.
 
ako je ista jace od onih pocetnih celerona na dva i kusur ghz pregreva se sigurno,i treba prvo to gledati.
 
CountMike @ mislim da je drugar probao sam da skine kuler i da nije bas nesto vest u tome i da su mu se onda odlomile ove dve nozice.Koliko sam ga razumeo hteo je da zameni pastu na procesoru i da ocisti kuler od prasine.Plus kaze da ploca ne stoji bas nesto dobro pricvrscena za kuciste nego po malo seta.
Sad zasto pije plavi ekran videcemo kad zamenimo pastu i stavimo druge nozice.
Inace kupio sam mu 4 nozice za socket 1155 i pastu GD900 2 pakovanja od pola grama.Nije bila ona pasta HY510 u spricu od 1gr pa sam mu uzeo ovu GD900 u pakovanju od pola grama.
 
CountMike @ mislim da je drugar probao sam da skine kuler i da nije bas nesto vest u tome i da su mu se onda odlomile ove dve nozice.Koliko sam ga razumeo hteo je da zameni pastu na procesoru i da ocisti kuler od prasine.Plus kaze da ploca ne stoji bas nesto dobro pricvrscena za kuciste nego po malo seta.
Sad zasto pije plavi ekran videcemo kad zamenimo pastu i stavimo druge nozice.
Inace kupio sam mu 4 nozice za socket 1155 i pastu GD900 2 pakovanja od pola grama.Nije bila ona pasta HY510 u spricu od 1gr pa sam mu uzeo ovu GD900 u pakovanju od pola grama.
Pa dobro, videćeš kada ga otvoriš, ko zna šta je uradio. Neka super pasta treba samo za extremne uslove.
 
Ipak je problem bio do paste i onih nozica za kuler.Inace pasta nije menjana odkad je sklapan racunar a to je jedno 6 godina.Stavljena nova pasta i 4 nove nozice i komp sada radi odlicno.
Sto bi se reklo ipak je drugar nestrucno radio kada je hteo da skine kuler i stavi pastu pa je dve nozice polomio.Ali najbitnije da je sada sve ok.U svakom slucaju hvala svima koji su ucestvovali u diskusiji oko ovog problema.A drugara sam zamolio da ne cacka bas mnogo komp posto nije nesto vican tome.:d
Sto bi se reklo da od gotovog ne napravi veresiju.
Mislim imao je on dobru nameru da zameni pastu koja dugo nije menjana ali ipak nije vican tome pa sam mu dao savet da drugi put ne cacka sam ono za sta nije siguran kako se namesta.
 
Eto vidiš, možeš da nagađaš koliko hoćeš ali dok ti ne padne u ruke nikada nije sigurno šta može biti.
 
Nazad
Vrh Dno