Šta je novo?

Osnovne antivirus i sigurnosne app?

Sato

Poznat
Učlanjen(a)
17.10.2018
Poruke
111
Poena
49
Imam novi telefon pa mi je potrebna preporuka osnovnih aplikacija za antivirusnu i malware zastitu, kao i app za odrzavanje telefona.
Sta se najcesce koristi?
 
Nista od toga ti nije potrebno...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Lepo receno. Ako ti nije rutovan telefon I ako ne instaliras nista van play store, ne treba ti nista

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Lepo receno. Ako ti nije rutovan telefon I ako ne instaliras nista van play store, ne treba ti nista

Ne, telefon nije root. I ne instaliram nista van Google play. Sta se desava sa malware i virusima koji se zakace prilikom pregleda interneta, razmene fajlova ili otvaranja raznh emailova? Zar to nije isto kao i sa Windows okruzenjem?
 
Nije, ne funkcioniše to tako na androidu.
U prevodu - nemoj da brineš uopšte o tim stvarima, AV programi za android prave veću štetu nego korist.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ako ti prilikom surfovanje sa telefona iskoči poruka da je telefon inficiran, samo se smiri i zatvori taj tab u browseru.
Pojedini sajtovi koriste naivnost korisnika tako što otvore novi tab u browseru i pokažu neku zastrašujuću poruku kako je telefon inficiran i da je neophodno da se odmah skenira. Ako to dopustiš, ubacice ti aplikaciju koja zaista može da ti pokvari telefon.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ako ti prilikom surfovanje sa telefona iskoči poruka da je telefon inficiran, samo se smiri i zatvori taj tab u browseru.

Hvala. A sta se desava ako preko Outlook ili Gmail-a primim mail sa virusom i otvorim ga? Koliko je sigurno imati na androidu poslovni mail sa poverljivim podacima? Ni tu ne treba zastita ili?
 
Android ne izvršava exe fajlove, niti makroe iz worda. Sve je drugačije, od procesora pa do aplikacija. Windows virusi ne mogu da ti naškode.
Aj malo da pojasnim... Interna memorija telefona je podeljena na više delova tj particija (kao disk u računaru). Jedan od tih delova je rezervisan za sistem. Sistemska particija je postavljena kao read-only i niko nema prava da upisuje bilo šta, pa čak ni Android sistem.
Aplikacije se instaliraju u posebnu particije (korisničku) i imaju prava pristupa samo u svoj folder. Mogu da pristupe i korisnikovim podacima ako se odobri taj pristup.

Nijedan sistem nije siguran te je moguće da postoji sigurnosni propust koji bi zlonamerna aplikacija iskoristila da ubaci malware u telefon. Zato treba koristiti samo Google Play.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Koliko je sigurno imati na androidu poslovni mail sa poverljivim podacima? Ni tu ne treba zastita ili?
Npr. Na službenom telefonu koji koristim sve poslovne aplikacije, naravno i Outlook, su smeštene u poseban "kontejner". Te aplikacije i ostale Android aplikacije se ne mešaju, odnosno ne razmenjuju podatke. Ali to već treba u firmi da konfigurišu. Neki dodatni nivo sigurnosti...



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa Ad Block softverema, izvinjavam se sto upadam..? Isto ne "root"-ovan novi android.
Citah po netu razne recenzije, preporuka neka?
Hvala unapred.
 
Blokada ili Block This

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Npr. Na službenom telefonu koji koristim sve poslovne aplikacije, naravno i Outlook, su smeštene u poseban "kontejner". Te aplikacije i ostale Android aplikacije se ne mešaju, odnosno ne razmenjuju podatke. Ali to već treba u firmi da konfigurišu. Neki dodatni nivo sigurnosti...

Hvala svima na objasnjenju.

Postoji li neko objasnjenje kako Outlook ne mesati sa drugim app i postavljanje u poseban folder, ili je to u okviru mreznih app firme?

Inace koji se mail app preporucuje? Koristim Thunderbird ali oni nemaju android verziju.
 
Imas Second Space na tvom telefonu pa trpaj tamo Outlook,ako se bojis.[emoji6].
Koristio sam dugo gmail ali zadnjh desetak dana sam prešao na Outlook. Sinhronizuje 3 account a i nemam nikakvih zamerki sem sto mi ne blica lampica kad stigne mail. Cini mi se da mi bolje (brže) stizu mailovi sa Gmail a nego što su na gmail aplikaciji.
 
Nazad
Vrh Dno