Šta je novo?

Anomalije u zvuku.

Milan81

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2013
Poruke
506
Poena
195
Prilikom pustanja bilo kakvog zvuka ( youtube, Flac, win ) cuje se lupkanje, krcanje i slicne anomalije.

Koristim Dac-X6 + HD681 EVO vec par meseci i sve je radilo super dok nisam reinstalirao windows 8.1, tada nastaju problemi.

Ne znam sta sve nisam probao, od drajvera, updeta svega, do novih windowsa 8.1 i Win 10, i uvek isti problem.

Isto je i kada idem preko inegrisane zvucne i preko zvucnika, dok kada DAC i slusalice prebacim na drugu masinu sve radi normalno.

Ima li mozda neko ideju sta bi moglo da bude?
 
Napajanje? Uzemljenje?
DAC se napaja sa svog napajanja?
 
Da, ima svoje napajanje, ono kinesko sto ide uz njega. Probao sam i drugu uticnicu i produzni, isti problem se javlja i bez DAC-a preko integruse.

Mislio sam da nije nesto i do ploce, ali prebacio sam iz stare masine HD ( sa starijim win 8.1 koji nije skroz updetovan) u ovu novu masinu gde se javlja taj problem i svira normalno, tako da mislim da nije nista hardverski, vec da je do nekog od windows updeta.

Sad sam pokusao da skinem sve update u win 10, ali ne vredi izgleda da zapamti neke drajvere.

Nista, opet po deseti put format, pa novi win, ovaj put cu probati zvuk cim instaliram.
 
probaj da se poigras sa default formatom i prebacis na visi od def 44100hz/16 bit koji stavi win po instalaciji.
 
U svakom slucaju zameni to kinesko djubre od strujnog adaptera, sa kvalitetnijim je i zvuk X6 malo bolji (provereno) a da ne pricam o bezbednosti kuce/stana.
 
Jos nista nisam uspeo da uradim, bez obzira na drajvere i verziju windovsa pucketanje je i dalje prisutno, dok kada SSD prebacim na drugu masinu sve radi normalno.

Mogu jedino da zakljucim je neki problem sa plocom.
 
Probaj ovo, ja nisam verovao kada mi je proradilo. Odes u control panel, nadjes power options, i u plan settings namestis minimum processor state na 100%. U pitanju je neki zajeb sa latencijom i meni je dolazilo do "seckanja" audia, 2 sata sam se otelio dok nisam negde naleteo na taj post.

Imas program DPC latency checker da proveris jel je do toga
https://www.thesycon.de/eng/latency_check.shtml
 
Poslednja izmena:
Milane, jel si rešio problem?

Ja danas proveo 10 sati čitajući sve moguće odgovore na stranim forumima i nisam uspeo da rešim problem.

Neki draveri prave problem i stvaraju latencu, odnosno kašnjenje i dolazi do pucketanja zvuka. Mene već 6 meseci izluđuje. Pokušavao sam u par navrata da rešim, ali nisam uspeo. Danas sam malo bolje istraživao i shvatio da masa ljudi ima isti problerm.

Skini program LatencyMon i testiraj koliku latencu imaš. Ja skinuo verziju 6.70, čisto okvirno da znaš.

Program će ti izbaciti grešku, nešto tipa DPC latency.

Ima par solucija, ali kod mene nijedna ne radi. Probaj, možda kod tebe nešto uspe. Doduše, uspeo sam malo da smanjim pucketanje, ali i dalje daleko od savršenog.

U power mode stavi "high performance"
Disejbluj CPU throttling (lako se radi, izguglaj)
Ako imaš nVidia grafičku, u Manage 3D settings > Power Management Mode > Prefer High Performance
Instaliraj neki stariji nVidia drajver. Neko je napisao da je poslednji dobar drajver 387.92-desktop-win10-64bit-international-rs3-whql.exe pa probaj sa njim. Imaš ga na Nvidia sajtu
Može biti i da je do novije verzije windows-a. Neko je predložio da se vrati na stariju verziju windows-a na build 15063.1418 (1703) - ovo je jedino što nisam probao

Koliko sam shvatio, još uvek nema konkretnog rešenja, a ljudi se žale na ovaj problem već godinama. Ne očekujem da će neko uskoro srediti ovo.

Ako si uspeo nekako da središ, javi šta je upalilo kod tebe.

Pozdrav.
 
Još malo sam istraživao i rešio problem. Uspeo sam da smanjim latencu i seckanje zvuka.

- U "Device manager" pa u "System Devices" sam isključio "High Precision Event Timer".
- U Sounds podesio na CD qualitu na 16 bit-a i 44100 kHz. Takođe isključiš u "Speakers properties", pa u "Enchancements", Disable all enchancements. Ove dve "Sounds" stavke mislim da ne utiču uopšte, ali nije loše da se pokuša.
- Instalirao najnoviji Ethernet LAN driver. Biće da je ovo pravilo dosta problema. Čitao sam da može da bude problem i Wi-Fi drajver takođe.
- I nešto što je možda najviše pomoglo, Disable C1E state u BIOS-u. Nakon ovoga, skroz je nestala latenca i seckanje zvuka.

Izgleda nVidia drajver ne prouzrukuje neke velike probleme kod mene. Verzija koju preporučuju za instaliranje je 368.95-geforce-win10-64bit-international.hf.exe
jer ima hotfix za DPC kod nVidia kartica. Ovo sam našao na staroj temi od pre par godina. Naravno, možeš da pokušaš i sa nekom novijom verzijom drajvera, ali mislim da konkretno u mom slučaju, drajver za nVidiu nije bio problem.

Ovde sam našao odgovore. Možeš da prođeš korak po korak sa podešavanjima koje predlažu i biće sigurno bolje.

https://www.youtube.com/watch?v=TAUbjZzn1as
https://www.youtube.com/watch?v=S8pmiwLfMlg

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno