Šta je novo?

Prolivena voda na laptop

Zikacili

Poznat
Učlanjen(a)
10.12.2017
Poruke
2
Poena
41
U toku dana sam slučajno prosuo vodu po laptopu. Nije tu bilo mnogo vode po njemu, ali ipak izgleda dovoljno da napravi problem. Voda je pala po monitoru, zvučniku (nalazi se iznad tastature, znaci blizu preklopa i monitora) i po bateriji. Po tastaturi cak nije bilo uopste. E sad problem je što je laptop bio uključen tada. Skinuo sam ga sa punjača i očistio vodu koja je bila po njemu i čekao šta će da bude, međutim on je i dalje radio. Ja sam tu pomislio da je sve u redu, i izgleda napravio grešku. Jedina stvar koja nije radila je bio touch, ali to mi se dešavalo i kada ga pipnem mokrim rukama, ali onda restartujem windows i posle toga sve bude u redu. Zato sam ga i sada restartovao i on nije hteo da se uključi, ekran je bio crn, a lampice za caps lock i num pad su svetlele. Tada sam 'nasilno' isključio laptop dugim držanjem power dugmeta i otvorio laptop, gde sam video da je baterija bila po malo vlažna i nekoliko kapi vode na zvučniku. To sam sve obrisao, pokušao sam fenom za kosu da osušim i ostalo (posle sam pročitao da nisam trebao da sušim fenom zbog statičkog elektriciteta) i pokušao ponovo da uključim laptop i on je hteo da se uključi. Pomislio sam da je sve super. Ostavio sam laptop tako da radi i nakon nekoliko sati se vratio da ga koristim a on se isključio, i od tad neće da se uključi. E sad ono što mogu da napomenem je da kada pritisnem power dugme, laptop krene da se uključuje, pokrene se ventilator, pojavi se slika na ekranu(ono početno, gde piše Toshiba ili šta već) i posle kada treba da predje na sledeće, ono gde učitava windows, tu se laptop sam isključi.
Čini mi se da sam sam zaje*ao stvar što sam ga uošte uključivao, trebao sam da ga ostavim da se sve samo osuši, ali sad nema nazad. Ako neko moze da da neki savet ili da mi kaže da ima nade i šta dalje da radim bio bih zahvalan.
Izvinjavam se na dužini posta, ali hteo sam detaljno da opišem situaciju.
 
Kod takvog slucaja se odmah gasi punjac i skida baterija, ako je spolja, ako nije otvara se sto pre da se otkaci sa maticne ploce. Nakon toga servis, detaljan pregled komponenti za ostacima vode i naravno susenje. Duvanje fenom je problem jer vodu guras jos vise u dubinu i ispod sitnih delova sto moze da bude presudno. Susenje se radi prirodnim putem, na suncu a moze i u kesi sa pirincem koji ce isisati vlagu brze.
 
Pa ne znam sada za pirinac koliko je to stvarno delotvorno, ono sto je bolje je da se usisa, time kapljice vode idu u usisivac a ne pod komponente.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
problem je što je laptop bio uključen tada. Skinuo sam ga sa punjača i očistio vodu koja je bila po njemu i čekao šta će da bude, međutim on je i dalje radio
Ово је основна грешка, сипаш воду на електронику и чекаш да видиш шта ће да буде. Као да си га бацао са петог спрата да видиш колико ће да издржи па се изненадиш када се сломи. Морао си под одмах да му прекинеш сваки довод струје, искљ из струје, извадиш батерију и мало дуже сушиш на сваки могући начин.

Једино да чекаш да се баш осуши и пробаш па се надаш да бели дим није изашао.
 
Možda bi trebalo napraviti temu "šta raditi kada se pokvasi uređaj".
Ovde je definitivno bio problem znatiželja "da li radi ili je crko".

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno