Šta je novo?

Dilema oko zvucne kartice :/

maxx79

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.04.2008
Poruke
810
Poena
170
Zanima me koju zvucnu karticu bi mi preporucili da kupim,maxx budzet bi bio do nekih 70-80 eura,treba mi zbog igara,filmova i muzike....slusam i sa zvucnika i sa slusalicama......kao opcije za kupovinu (nove sa 3 god garancije,preko "madjara") imam:

Asus Xonar DGX......oko 35-40 eura

Asus Xonar Ae......oko 50 eura

Asus Xonar U7 MkII......oko 70-80 eura


Trenutno imam zvuk sa integruse neke prastare Asusove ploce alc887,zvucnici su 2.1

http://itsvet.com/zvucnici_genius_sw_g2.1_1250-pdaa1-35.i?id=1172

i neke obicne slusalice

http://itsvet.com/slusalice_genius_hs_400a-pdaa1-37.i?id=1931

Znaci,zanima me sto bolji,kristalniji,jasniji itd zvuk u filmovima,igrama i muzici u odnosu na ovaj postojeci......da li bi obzirom na slusalice i zvucnike koje imam bila osetna razlika izmedju najeftinijeg xonara DGX i duplo skupljeg xonara U7?......ili asus xonar AE kao neka sredina?........i ono cuveno pitanje,da li bi svaka od te tri zvucne kartice bila znacajno unapredjenje na postojecu integrusu?

Napominjem da bi za par meseci trebao da predjem na ryzen konfu (ali i ta nova b450 MSI ploca ima slicnu zvucnu integrusu kao ova koju sada imam) i eventualno bih kupio neke bolje slusalice za oko 40ak eura,npr iSK HF2010 ili iSK HF580 (na osnovu preporuka sa foruma)
 
Iskreno, ne verujem da ćeš na tim zvučnicima (i slušalicama pogotovo) osetiti neku razliku u odnosu na integrisanu zvučnu karticu.
Uložio bi pare u nešto što možda ne bi primetio.
Ali ako definitivno kupuješ nove slušalice, onda svakako vredi nabaviti i novu zvučnu.
Od pre nekoliko dana sam zadovoljni vlasnik spomenutih slušalica iSK HP-580, u kombinaciji sa FX Audio DAC X3. Ovo potonje je uređaj koji radi kao konvertor digitalnog u analogni signal, zatim kao pojačalo za slušalice, ali može da radi i kao spoljna zvučna kartica, povezuje se na USB i kompjuter ga automatski prepoznaje. Na KP je nov oko 60 evra, ja kupio polovan za 40, može i preko Aliexpress.
Rekoh, veoma sam zadovoljan ovom kombinacijom, napisaću ovih dana svoje utiske u drugoj temi. A ove slušalice solidno zvuče i na integruši, pa i na telefonu. Mislim da su ti one bolje investicija od nove zvučne kartice, bar za početak. A najbolje je ako možeš i jedno i drugo.
 
Takođe, ako nemaš dobre zvučnike nećeš ni primetiti razliku.
Ja sam prošle nedelje kupio Ryzen pa imam ploču B 450 ali je Gigabyte i imam prvu muzičku karticu koju si naveo, upoređivao sam ih bar pola sata, vadio kabal iz jedne u drugu i zaključio da je DGX bolji za pola koplja i to u visokim tonovima.
Ali da imam male zvučnike, to jest one za komp ne bi ni primetio razliku.
Tako da sačekaj pa isprobaj tu integrušu na toj novoj ploči da ne bacaš pare bez veze

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno