Šta je novo?

Telefon sa 2 kartice

gileip

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2005
Poruke
1,236
Poena
360
Uzeo bih telefon u kojem ima mesta za 2 kartice i memorijsku karticu.
Mora da ima dobru kameru i da baterija traje bez problema ceo dan intenzivnog korišćenja. Cena bi bila oko 300 evea i obavezno da bude nov telefon, polovne ne kupujem.
Ono što sam do sada uzeo u razmatranje je Samsung A8.
Ima li šta bolje?
 
Cloud ne želim da koristim, a sve imam bekapovano na 2 eksterna i 1 disku na kompu, ali jednostavno želim da imam mnogo toga i na mobilnom. LG više nikada.
Gledao sam Huawei Mate 10 Pro, ima da se kupi za 400 evra nov, a ima 2 kartice i 128 GB što mi je skroz OK. Pretpostavljam da mu je i kamera vrhunska?
 
Ja imam M10 pro i zadovoljan sam. Imam brdo aplikacija, mnogo slika i videa, nekoliko velikih igrica i 80gb slobodne memorije.
Kamera je dobra ali slabija od P20 pro, s9+, note 9...
Ali je za fotkanje odlicna. Video bi mogo da bude bolji u low light i to mu je najslabija strana po meni
 
A7 2018. Ima dual + sd, trostruku kameru, veću bateriju od A8, isti procesor, 4/64 rama, amoled ekran, ima ga u mts-u, a na oglasima je 300.
 
I ima hardver iz 2016, koji je tad bio midrange.

Pocophone F1 6/128 ima za nesto vise od 300e, ako je 128GB memorije dovoljno.
 
20ak eura.
 
Taj Pocophone F1 sigurno neću, a neću ni A7 zato što su mu ubacili 3 kamere, a sve ostalo osakatili.
 
Ali da bi instalurao GCam ja moram da čačkam po telefonu, a ja to ne želim. Želim telefon na kome nema potrebe da bilo šta menjam, a da je dobar i pouzdan. Dobra zadnja kamera, dobra baterija i 2 kartice sa memorijskom koja ide zasebno. Ilk opcija sa 2 i 128 GB memorije.
Za sada mi Samsung A8 i Mate 10 Pro najviše odgovaraju, premda je razlika 100+ evrića.
 
ne vidim da nešto fali samsungu a8...jeste, toliko je zastareo da nećeš moći ni poruke da otvoriš :) a serija su workhorse uređaji a pored toga samsung ovde izgleda ima ozbiljnu servisnu podršku...sve se to negde plaća, nije poenta samo natrpati na gomilu najnoviji hardver...
 
Zasto bi uzeo Honor Play pored Poco-a?

Za klasu losiji chipset, manje memorije(i ram i interne) , losija kamera, losija autonomija, losiji zvuk, losiji softver, losija podrska..

Jedina prednost Play-a su metalna ledja, sve ostalo je losije, s tim da je plastika na Poco-u sasvim okej i lepo lezi u ruci. Ako ti se ne uzima kineski fon, uzmi A8, ako vec uzimas kineski nema smisla uzimati Honor Play.

Pogledaj i Nokia 7 Plus model.
 
Poslednja izmena:
Sad videh da ima da se uzme u prodavnici Samsung S7 edge po istoj ceni kao i A8.
Jeste da nema 2 kartice, ali preživeću. Vredi li uzeti telefon koji se pojavio 2016?

Ne mogu da uzmem telefon koji je plastikanac, džabe mu brzina i sve ostalo.
 
Pa dobro, svako ima svoje prioritete, nekome su to metalna ledja, a nekome sve ostalo :)

S7e je dosta bolji fon od A8, ako je nov sa garancijom, ne vredi ni razmatrati A8.
 
Poslednja izmena:
Двоумим се на крају између :
1) HONOR 8X 4/64 - 36.000
2) SAMSUNG Galaxy A7 DS - 37.000
3) HONOR PLAY 64GB DS - 45.000
Сви су плаве боје, дуал сим, а цене су поред њих.Узимам у продавници на рате.

Шта узети?
 
Ako planiras da se igras i volis da igras igrice onda Honor Play posto je na tom polju dosta jaci od prethdna 2... Ako ne ,onda moj glas ide za Honor 8X posto je jeftinji od Playa, a ako igre ne igras onda sto bi davao vise para. Honor 8x lepse izgleda, i ima malo veci ekran. A7 bar ja ne bih ipak, nista toliko impresivno osim 3 kamere,,,
 
Igrice apsolutno ne igram niti me zanimaju.
Hoću dobru kameru, 2 kartice, dobru bateriju, da je dobro vidljiv na suncu, to mi je prioritet.
 
Sam si sebi odgovorio sad , pošto ne igraš igrice onda HONOR 8X , uzeo ga moj drugar neki dan , dobar telefon , veoma lep i moderan .
 
Igrice apsolutno ne igram niti me zanimaju.
Hoću dobru kameru, 2 kartice, dobru bateriju, da je dobro vidljiv na suncu, to mi je prioritet.

Pa ako ne igraš igrice, a hoćeš dobru kameru, ne znam zašto ne bi uzeo A7?! A Ako nećeš A7, glasam za Honor play, zbog kirina 970, ako ništa drugo...
 
Uzeo bih telefon u kojem ima mesta za 2 kartice i memorijsku karticu.
Malo sam "glup" kad su mobilni telefoni u pitanju, ali zar dosta jeftiniji Xiaomi A2 Lite nema bas to sto trazis + 4000 mAh bateriju?

%E5%8D%A1%E6%A7%BD.jpg
 
Ne mogu da uzmem telefon koji je plastikanac, džabe mu brzina i sve ostalo.
Plasticni telefon ima bar 30% bolji prijem signala od metalnog. Ja sa Pocophonom hvatam wifi gde ga niko nema. Bas sam neki dan cepo drva na udaljenosti 30m od kuce i hvato wifi kroz 3 zida. Opusteno pustio Panteru preko youtuba i odradio posao za 2 sata. Da nije bilo Pocophona, ne bi ona drva bila iscepana.:D
 
Nazad
Vrh Dno