Šta je novo?

GCam / Google Camera

Radi na U11, što znači da radi i na dosta drugih telefona ;)
Na 8.0 sam inače
Baš je velika razlika

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Bez ikakvih problema, isto 8.1 stock sve. Skinuo, instalirao, pokrenuo, nista dodatno nisam čačkao. Ne znam do čega može biti problem, mada meni generalno selfi sa uključenim blicom izgleda defektno, zelena neka boja sve mutno, Najt mod mi je crn, uslika telefon ali kvalitet nije neki. Ostalo nisam gledao.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Instalirao 6.1 na Mi A1 (Android 8.1 stock). Crn ekran na Night mode i zeleni tint na prednjoj kameri, ali zato portred mode je bolji nego ranije sa još nekim dodatnim funkcijama, a čini mi se i Night mode da hvata odlične fotke. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Crn ekran, ali mozes da slikas? Tako je i kod mene i radi, okacio sam na drugoj temi slike, vidi se razlika bas.
 
Koji od ovih fajlova, prvi?

Screenshot_20181104-175548.jpeg




Edit: uspeo sam

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Crn ekran, ali mozes da slikas? Tako je i kod mene i radi, okacio sam na drugoj temi slike, vidi se razlika bas.
Da, da. :) Probao sam sad uveče da uporedim sa Arnova's 8.3b1 i primetno su svetlije slike na novom Gcam u Night mode. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Radi i kod mene na u11, samo isto night mode je crn ekran al može da slika..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Eo ga
cc79184604aac4cd7d5af4e78b86ccd0.jpg
5fa82f1e1f78a858f490024735ac85d6.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poz ljudi, sinoc sam pisao, ne znam sto nema posta odje, no nema ni veze [emoji3]
Zanima me sledeca stvar, ako neko od vas iskusnih moze da mi objasni, pokaze, pomogne, citao sam mnogo na temi s9/s9+, ali ipak bi da mi neko to pokaze i objasni bolje, planiram prvi put da predjem sa iphona na samsung, s9 konkretno.. e sad moze li neko da me uputi i da mi pokaze razliku izmedju slika sa normalnom kamerom i gcam? Najvise me zanima portret mod, bitan mi je jako a koliko sam vidio s9 nema portret mod nego selective fokus neki, da neko ko poznaje materiju objasni razliku izmedju, sta je bolje, dje je bolje, i kakav je taj portret mod na gcam za s9, radi li to dobro, koja je razlika u odnosi na iphon sa portret modom i to sve, sa slikama za uporedjivanje bi bilo jos jace, jes malo smaracki post ali sam stvarno neznalica sto se tice samsunga jer nikad ali bas nikad nisam koristio i to mi je sve novo, a mnogo mi se prelazi [emoji1] hvala unaprijed braco i pozdrav veliki


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se odradi factory reset na A1 da li se gubi gcam koji je instaliran?
Ne mislim na samu aplikaciju gcam nego na onaj deo kad se instalira gcam?
Ako odradim factory da li je dovoljnoi samo skinuti zeljeni gcam i klasican instal ili mora opet tutorijal koji je koriscen prvi put?

Kolegi dajem A1 a hoce da slika sa gcam.
 
Moraš sve ispočetka. Gubi se.

Doduše treba samo da dodas sve linije koda u build.prop-u i instaliraš gcam.

Naravno nadam se da je otključan bootloader i imaš root.
 
Тренутно има гкам на телефону.
Одрадио сам то пре пар месеци.
Сад тај телефон дајем колеги а хоћу да га очистим од мог коришћења и да га вратим на фабричка подешавања.
 
Ima li nesto sveze za s8? Probao sam portove sa s9 ali black screen..
 
4PDA BSG:

"Model"
Responsible for selecting which parameters of the camera module will be taken as a basis and affect the color palette and processing of small details, sharpness. 
The best option for mi5s: "N6P" (highest detail)

Što se tiče modela, 6P daje oštrije detalje, ali više šuma u LL uslovima.

"Config camera HDR +" - "Config"
It is 
responsible for the algorithm of the "hardware" of the camera and affects the way of image processing in the specified mode. The 
optimal variant is "N6P" or "Pixel 2017 Zsl Hdr +"

Isto, promenom ovog parametra možete primetiti da utiče na tip HDR+ (HDR+ i HDR+ Enhanced, ili Auto HDR i HDR+ na 6P).

Ako je običan HDR+ (ili Auto HDR+) sa ZSL, brzina okidanja je uglavnom trenutna, ali i obrada slike nije najbolja (obrada senki je lošija, određeni delovi slike su preeksponirani).

Postoji i dodatna opcija u nekim verzijama GCam gde možete naterati da na prednjoj kameri slika sa prinudnim HDR+.

"HDR + parameters" - "Buffer"
It is 
responsible for the number of photos that will be taken to get one picture and affects the quality of the photo in poor lighting. Optimum option: 
low values ​​- when shooting moving objects (slightly less detail and less risk of getting "smeared" moving objects) 
high values ​​- when shooting in darkness or for higher detail (in good daylight)

Na nekim verzijama gcam su to Min frame i Max frame vrednosti. Brže okida sa manjim vrednostima. U LL uslovima ima naravno viša šuma. Sa auto-exposure modom se šum može srediti (1/10, 1/2, Max vrednosti) tako da okida malo duže.

"Final JPG quality HDR +" - "Compression quality" 
Responsible for the quality of jpg compression when processing photos and affects the quality and size of the file. The file size at 95% is approximately equal to 3.5MB; at 100% is approximately equal to 7.5MB (mi5s). 
The optimal variant: 97% (since the size does not increase significantly with the complete absence of compression artifacts. With further increase in the parameter, the difference between 97% and 100% "by eye" is not noticeable).

Najbolje je ostaviti 97% (Oko 7-8MB zauzimaju slike na RN4). Nisam primetio poboljšanje sa većim final quality vrednostima, zašto onda uzaludno puniti memoriju?
 
Poslednja izmena:
Svejedno ide na Google photos, pa onda nek ostane na 100% :)

Mada ja držim isto na 97%.
 
najbolja gcam za xiaomi mi a2? samo za fotkanje mi treba...
 
Postovanje drugari, mala pomoc molim vas, posedujem J6 2018 infinity , stock camerom nisam zadovoljan, telefon koristi Oreo mada mislim da ide komotno na Pie update, recite mi molim vas koju proverenu instalaciju APK file mogu da skinem da se ne crashuje stalno i da imam dobre reyultate kakao na lens bluru tako i na night modu ! ?
 
Питу ћеш добити, ако је добијеш, у Q3 2019...
 
Moguce, mozda se nisam lepo raspitao, elem da li neko mozda zna neki apk instal za google cam za j6 2018, koristim oreo 8.0 ??

Probao par verzija , pise instalacija nije zavrsina i to je to!
 
Sta od ovoga da skinem za j6 2018 ?
 
Poslednja izmena:
Instalirao 6.1 na Mi A1 (Android 8.1 stock). Crn ekran na Night mode i zeleni tint na prednjoj kameri, ali zato portred mode je bolji nego ranije sa još nekim dodatnim funkcijama, a čini mi se i Night mode da hvata odlične fotke. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ja imam Xiomi A1 i vidim da ih ima puno njih ovde,e sada dali neko može da uspe da napravio Video na Youtube na našem jeziku da možemo svi da razumemo i da pokušamo da instaliramo,jer koliko vidim da počnem od mene pa skoro ceo forim ima želju ali ne ume ili ne želi da se nakani jer neće umeti.Ali ja ubedljivo samo zbog onih noćnih slika želim da je instaliram i zbog prednjeg Selfi što može da se zamuti.
A dali možeš da pošalješ video ili sajt ili da napišeš kako da podesim kameru na Xiomi A1 da mi ispadaju slike odlične,jer ja sam više nezadovoljan nego zadovoljan.Ako išta uspeš od ovoga hvala ti puno i živ bio.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
@nightshadov ,,Night Sight radi na 8.0 odavno ,, , mozes li mi reci gde da skinem posebno taj night sight mode, posto sam nasao verziju google camera 5.0 apk i ta ista mi radi, ali nemam night mode!
 
Nazad
Vrh Dno