Šta je novo?

GCam / Google Camera

Nikola mJet

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2018
Poruke
1,981
Poena
205
Obzirom da sve vise ljudi diskutuje i trazi GCam app/port za svoj telefon, hteo sam da otvorim ovu temu ako Administratori nemaju nista protiv obzirom da je u delu gde se diskutuje o telefonima. Razlog zasto sam ovde stavio je taj sto je ovde "promet" mnogo veci, i sto bas ovde korisnici bunare da nadju port za sebe.

Ovde bi trebalo da se kace portovi koji rade u 90% mogucnosti kamere. Novi portovi. I sto je najbitnije, optimalna setovanja , jer kao sto vecina zna GCam moze da pravi fotku od 5 do 20mb. Moze i da procesuira od 3-15 sec itd. Znaci svaka vest i setovanje je dobrodoslo.

Takodje , ako Admini nemaju nista protiv, mogli bi kaciti i slike za poredjenje ( u nizim rezolucijama ) izmedju Stock i GCam. Dan-Noc itd.
Ako ima neko nesto da doda, slobodno... :)
 
Odlicno sto si pokrenuo ovde temu,jer bas bas skoro svi pricaju o ovoj kameri,jer svi zele da je imaju,ali ne smeju da se nakane da instaliraju da ne zeznu nesto mobilni telefon,ali ocekujem uz pomoc ove teme da ce svima dobro doci savet kako i sta da se radi [emoji3][emoji3][emoji3]

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Ako moze preporuka za verziju gcam-a za Mix2s, uz potrebna setovanja.
Sta god da sam probao, uvek ima šuma u low lightu, dakle nisam naisao na verziju koja je nesto specijalno bolja od stocka.

Sent from my Mix 2S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
probaj arnova i serjo verzije gcam..sigurno neka moze da posluzi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ostavljajte samo i linkove ka portovima koje budete navodili , da moze korisnik odmah i da skine i proba.
 
Nikola upravu si,i ako zele da pomognu i budu u mogucnosti screenshoot.Ali me cudi za ovoliko vremena niko nije uspeo da uradio video klip na srpskom jeziku kako se sve radi i kako da skine za ovo skoro god dana..e to je velika steta,jer vidim da ima puno ljudi sto odlicno zna,i veoma je dobro i drugima da pomogne.To je moje iskreno misljenje.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Dajte link za neku stabilnu verziju za S8 plus, naravno i podesavanja prateca :)
Treba mi nesto za dobar portret mod (prednji, zadnji) ii za night mode tj low light fotke.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Za Samsung da napišu nešto više od staklene zaštite i usporovanja nadogradnje? Ovde? Ovde sam za Samsung u svakoj temi jedno te isto čitao, jedni te isti ljudi, jedna te ista priča:
1. Zaštita (lepak, lampa, 50e plati, šta je to za tebe, kad si već kupio Samsung),
2. Ne radi nadogradnju, nikako, sve je lošije, koči, usporavaju, baterrija slabije traje. Na tehničkom formu čitaš da se ne radi update? AKo je zaista tako, onda je Samsung podrška dno dna :wave:
Čast par podeinaca, Vojkan je postavljao linkove za GCam i podešavanja.
Koliko sam uspeo da ispratim, za S7 i S8 su koristili ovu:
https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-portrait-mode-t3736859
 
Hahaha jesi vala lepo opisao stanje, na zalost, ali to se generalno prica :D

Vrhunski, ima li na linku i podesavanja?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dali moze Gcam za P9 lite ? Ako moze molio bih link :)
 
Daj te ljudi ovde par slika sto ste vi slikali sa XIOMI A1 kamerom j sa GCAM kamerom ?Da vidimo i mi sto nemamo kako to izgleda.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Uzeo sam Mi A2 baš zbog GCam. A1 je star model, ali su slike sa letovanja koje je postavio (ako se dobro sećam) član Djilkosh_Ns vrh. On mi je njegovim slikama ovde privukao pažnju na taj model. Neverovatno šta je izvukao iz onog matorog modela, koji verujem i danas radi odlično, zatim je član mr.nice.ba postavio album sa Mi A2:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?416387-Xiaomi-Mi-A2&p=5607235&viewfull=1#post5607235
To je bilo to što sam tražio, brutalan spoj korišćenjua fludinosti i GCam, odustao sam od jače baterije redmi note serije. Videću da napravim album sa Mi A2.

Neki zaključak je da ta GCam nije ultimativno rešenje za sve modele, ne radi isto na svim modelima, primer RN5 i problem sa prednjom, a na zadnjoj rekao bih da ne izvlači mnogo, ne ako pogledam A1 i A2 šta izvlače. Treba tu odraditi drajvere, ili šta već da se ispegla i dobije dobar spoj.
Ovde imate sve verzije GCam:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Mi A2 baš zbog GCam. A1 je star model, ali su slike sa letovanja koje je postavio (ako se dobro sećam) član Djilkosh_Ns vrh. On mi je njegovim slikama ovde privukao pažnju na taj model. Neverovatno šta je izvukao iz onog matorog modela, koji verujem i danas radi odlično, zatim je član mr.nice.ba postavio album sa Mi A2:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?416387-Xiaomi-Mi-A2&p=5607235&viewfull=1#post5607235
To je bilo to što sam tražio, brutalan spoj korišćenjua fludinosti i GCam, odustao sam od jače baterije redmi note serije. Videću da napravim album sa Mi A2.
E to je već odlična priča,nije A1 mislim još uvek za bacanje,pravi on odlične fotografije.A da neznaš mozda neku aplikaciju za predmju kameru,da pravi odlične slike ?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Uzeo sam Mi A2 baš zbog GCam. A1 je star model, ali su slike sa letovanja koje je postavio (ako se dobro sećam) član Djilkosh_Ns vrh. On mi je njegovim slikama ovde privukao pažnju na taj model. Neverovatno šta je izvukao iz onog matorog modela,
Ti si svestan da je A1 tek skoro napunio godinu dana?


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Lg G6 armova gcam verzija

979b320aa7d4356b9a8721dc969fe6c5.jpg
7552207c8f459c158a81c341cf052267.jpg
62fe86b0df09e065ca78fea63639abf4.jpg


Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Ja koristim Mi a1 OKO 4 meseca i kako stoje stvari ostacu bar pune 2god na njemu. Stok sofver za kameru i nije bas los ako se malo potrudis i ume lepu sliku da napravi. Korostim Gcam na njemu ali ynam i fabricku da nekada koristim. Gcam ima prirodnije boje od fabricke npr. Ova je npr stok kamera.IMG_20181007_131409[1].jpg
Gcam IMG_20181018_111748[1].jpg
 
Poslednja izmena:
Kakva su vam iskustva sa GCam za Xiaomi Redmi 5 običan, ne Plus? Koja verzija provereno radi na njemu i da li može da se instaliran bez rutovanja? U Redmi 5 temi se pominjalo da je to moguće za Plus model.
 
Ima li sta za LL fotografije i dobar portret mod za galaxy s8 plus, exynos verzija?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Daj te ljudi ovde par slika sto ste vi slikali sa XIOMI A1 kamerom j sa GCAM kamerom ?Da vidimo i mi sto nemamo kako to izgleda.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
Evo od mene jedna sa A1. Nemam drugu za poređenje, ali dovoljno je ova kad se pogleda u full rezoluciji da se vidi koliko ističe detalje i daje oštru sliku. :)



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li ima neko da posalje najnoviji port za s8? Ili predlog gde tacno skinuti za s8 nove portove koji se pojave?
 
Za sada samo sa pixel, ali bice port kao i do sada.
 
Nazad
Vrh Dno