Šta je novo?

Palm PVG100 (Pepito)

dushanna

Poštovan
Učlanjen(a)
05.01.2018
Poruke
452
Poena
70
.
Smatram da ovaj novi maleni Andoid zaslužuje da ga vidimo, jer sigurno će i ovde kod nas naći fanove, medju korisnicima koji su stalno busy, u pokretu, kojima je potreban fon ya lako hendlovanje a da usput ima i pristojne specifikacije i da bude android.

palm-pepito1.jpg

Prepisujem specifikacije sa GSMARENE:

Palm Palm (Also known as Palm PVG100 (Pepito))

Network Technology LTE

Launch Announced 2018, October
Status Coming soon. Exp. release 2018, November

Body Dimensions -
Weight -
Build Front/back glass (Gorilla Glass 3), aluminum frame
SIM e-SIM
- IP68 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins)

Display Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 3.3 inches, 30.0 cm2
Resolution 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~445 ppi density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 3

Platform OS Android 8.1 (Oreo)
Chipset Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 nm)
CPU Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPU Adreno 505

Memory Card slot microSD, up to 256 GB
Internal 32 GB, 3 GB RAM

Main Camera Single 12 MP, AF
Features LED flash
Video 1080p@30fps

Selfie camera Single 8 MP
Video

Sound Alert types Vibration, MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack No

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 4.2, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS
Radio No
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector

Features Sensors Infrared face recognition, accelerometer, proximity
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email
Browser HTML5
- MP3/WAV/eAAC+ player
- MP4/H.264 player
- Organizer
- Document viewer

Battery Non-removable Li-Ion 800 mAh battery

Misc Colors Black
Price About 300 EUR
 
I dan danas mi je Palm Pre jedan od omiljenih uređaja koje sam imao...

Ovaj novi Palm verovatno nema ništa zajedničko sa starom kompanijom, a i ovo će svakako biti niše uređaj, sa cenom koja nije baš u potpunosti opravdana...



F1
 
Zlatno doba Palm-a koje ja pamtim je bila sa Treo 650 sa Palm OSom i 750 sa windows-om koji sam dosta godina koristio. Uff kad bi se takvi uredjaji vratili u modu.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Hmmm... ja bas ne znam o cemu pricate tj prvi put cujem za ovaj brend. Meni se dopao mali Android koji ima pristojne karakteristike a ne kao Nokia 1 koja je nedavno izasla. U ovoj eri velikih telefona, sve vise imam potrebu sa malenim mobom koji mogu da stavim u dzep. Da, i da bude Android (ili IOS, nemam nista protiv, ali je preskup) zbog neta. Kod nas bas i ne vlada 'moda' malih telefona (ako nisu Ip, ali to je zbog brenda a ne zbog kompaktnosti), sto pokazuje NEpisustvo Sony Xperia Compact telefona; nema ih ni u prodavnicama ni kod operatera.
I sta vas dvojica - poznavaoca ovog brenda, djurkash & fain2daniel, mislite o ovom malenom Andoidu? Meni super izgleda onako na slici u ruci :) ... sad kakav je... ?
 
Palm je postojao mnogo pre androida, pa su propali i sad neko drugi pokušava sa starim brendom izbaci nove uređaje.

Baterija je baš slaba...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, tek sam sad primetila bateriju od 800 mAh, gledala sam Internal 32 GB, 3 GB RAM, pa Gorilla Glass 3 & aluminum frame & slike gde telefon staje na dlan, pa mi je promakla toliko mala baterija... ma da, baš je mala... možda je dobro optimizovana?
A ništa ne znam o Palmu, to što pričaš da je postojao itd... samo sam našla ovaj telefončić... pa valjda će biti i nekih ozbiljnih recenzija uskoro... :)
 
Videćemo, ko sto reče i Yoyyo, nema ovo veze sa predjasnjim palmovima...
Mora da se sačeka sa prvim opisima... Baterija je sumnjiva, da vidimo kakav je OS itd...

Kod malih ekrana, Sony compact serija neprikosnovena

F1
 
Poslednja izmena:
Posle xperie mini pro, nista me nije odusevilo kao mini android tel. Steta sto nema qwerty mehanicku tastaturu. Zao mi je samo sto sony ne izbacuje vise tu seriju mini.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zar e-sim nije ono virtuelno cudo na foru cdma telefona?
To bi znacilo da ovaj tel ne moze da se koristi kod nas?
Sem ako ne gresim...

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Kako bre nema, pun KP, sad što je malo jača cena, od 440...
Pa to je preskup telefon bez garancije. To su mađarski telefoni. Nemam ništa protiv ni da su mađarski sa tim neupotrebljivim garancijama ali da im padne cena, malo više... Htela sam reći nema ga kod nas ni u jednoj regularnoj prodavnici ili kod operatera, sa 'krštenom' garancijom.

Zar e-sim nije ono virtuelno cudo na foru cdma telefona? To bi znacilo da ovaj tel ne moze da se koristi kod nas? Sem ako ne gresim...
Šta je sad pa to? Ovi tekstovi koje sam prikačila gore, govore o normalnom mobu. E pa stvarno nema smisla za nas ljubitelje malih telefona. Čak i kad se pojavi neki, ispada da ne može da se koristi kod nas... :( :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno