Šta je novo?

Jednostavan drzac za slusalice?

Stiletto

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2008
Poruke
322
Poena
320
Izvinjavam se ako masim, a mislim da masim podforum za ovako nesto, ali ovaj subforum bi imao najvece sanse kapiram da mi da resenje.

Dakle trazim veoma jednostavan drzac za slusalice, ne stalak, niti drzac koji se kaci na monitor. Trazim drzac koji se kaci o sto.
nesto kao ovo: 574b39f12733d_C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_SavedImages_Sennheiser-Headpho.jpg
ili nesto toliko jednostavno kao ovo, doduse po mogucnosti veceg kvaliteta od neispoliranog drveta. Untitled.jpg

Ako iko zna gde ima ovako nesto prosto da se kupi u SRBISTANU, gde mogu da nadjem 50 hiljada oglasa za drzace za telefon, za wc papir, ubruse itd samo ne za slusalice, kao da trazim ne znam sta..
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Na KP uradi search "drzac slusalice", bez kategorije(samo lupi enter) ima ih gomila, jedan je bukvalno identican kao sa druge slike.

Treba da stoji u podforumu "domace trziste ili GDE da kupim".
 
Da li stvarno mislis da nisam otisao i uradio sta si rekao? sta mislis odakle mi ta slika druga? nema ni jedan stoni drzac, sve su zidni, stalci itd... Jedino taj krs sa druge slike ima, od najgoreg moguceg kvaliteta da pocepam sluske na njega bukvalno, dao sam slike kao primer nasta mislim kako nebi bilo zabune.
A kategorija, da nebi trebalo da ovde pitam, ali ko ce pogledati u gde da kupim drzac za slusalice?, na ovom subforumu su barem ljudi koji imaju slusalice, nije valjda da svi koriste stalke il one sto se kace o monitor dragi boze ko ih izmisli. Nemam mesta za stalak nigde, o monitor da kacim slusalice ne pada mi na pamet, taj monitor koristim i kada slusalice ne koristim, da mi visi tu ko neki... Veoma jednostavno kada kucam na engleskom nadjem koliko god zelis sjanjnih i vrh drzaca koji se montiraju kako oces... u SRBISTANU sam uspeo da nadjem drveno ovo jedno jedino i to u ljubicastoj, zelenoj i nekoj kao boji drveta, sto se nista ne slaze uz moj crni sto itd...
 
Poslednja izmena:
Ima spreja crnog, kupis zeleno pa ofarbas u crno, AKO ti sam nosac valja...
A sta fali kupovini iz inostranstva, aliexpres ih je pun, ima i na ebay, naci ce se jos negde.

edit: Ovo https://www.kupujemprodajem.com/Kom...stampa-66906775-oglas.htm?filter_id=165217250 zalepos na ovo https://www.kupujemprodajem.com/Ure...drugo--67676811-oglas.htm?filter_id=165217250 i resio si problem ostecenja trake (ako je sundjerasta).

edit2: Moze se i od drveta kod dobrog i strpljivog stolara naporaviti to sto ti treba...
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima, obojci, znam da zelite da pomognete.
Ja se samo ponekad zapitam da li nekome padne na pamet da bi radje kupio produkt za neku relativnu sicu i sto se kaze plug and play, zavrsio sa time, nego isao kod stolara, sekao, lepio, preslacio, oblacio, kidao, lomio itd itd. Da je ovo nesto bitno pa da kazes, nego tako prosta i jednostavna stvar, stvarno sam se nadao da barem neko od korisnika slusalica ima najobicniji drzac za iste koji a) ne visi sa monitora. b) nije stalak.
Znam da zvucim drsko itd, al iskreno ovaj forum kao da je postao uradi sam forum, kolko god da covek postavi jednostavno pitanje, detaljno formulisano, uvek ce se naci gomila koja ce da daje alternative na to ( ne pricam o ovom postu direktno)
Kao da sam pitao gde mogu da kupim svemirski brod, ili kako sam da napravim isti. Gledam po inostransvu ima milion i jedan razlicit drzac za sluske, od popuno bezveznih, preko prakticnih, do super fensi. Iz tog razloga mi je bilo tesko da poverujem da danas kada svi poseduju slusalice, nema da se kupi ni jedan jedini drzac a da nije da visi sa zida il monitora u Srbiji.

Jednostavan odogovr na ovo je, Ne u Srbiji ne postoje najprostiji drzaci da se kupe, moras da porucis iz kine il neke druge normalne zemlje kako bih imao najobicniji drzac za slusalice..


Hvala u svakom slucaju, znam da momci ne mislite nista lose, vec zelite da pomognete.


Tema moze da se pomeri gde god, il obrise sto se mene tice.
 
Poslednja izmena:
Koji kobas se nerviras :) realno to sto ti mislis da po eu i kini casual vise stalci za slusalice po rafovima gresis. Zapravo je tesko naci neku redju audiofilsku marku slušalica a kamo li fancy stalke. Mozda ti nece biti lakse ali i nemci ih porucuju preko neta uglavnom to sto svako ima slusalice ne znaci da ima i stalak vec ih samo baci u ladicu ili u case :) ja sam skoro kupio dva stalka za sto na kp desava se da izleti nesto da valja . Offtopic koje slusalice imas? :)
 
Nece covek stalke, hoce "vesalicu" (nosac) koji se kaci za sto, njegova prva slika.

574b39f12733d_C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_SavedImages_Sennheiser-Headpho.jpg
 
Au brate ja stvarno ne mogu da verujem da pored boldovano napisanog da mi ne treba stalak, i okacenih primera u vidu SLIKA sta zapravo trazim, ljudi dodju i kace i pricaju o STALKU...
Iskreno ne znam ni zasto sam svratio da pogledam temu opet, samo da se nerviram, ovde ni crtanje nebi pomoglo izgleda.

Nemaju svi mesta za stalak na random stolu, znate FIZICKI nema mesta, niti se svima svidja da prikazuje slusalice kao da je neki trofej.
Ne radi se o tome sta ja ocu il necu, nego sta fizicki moze da stane u ovom slucaju...
Nemam gde fizicki da odlozim slusalice kada sam za kompom a ne koristim ih, jedino da ih drzim u krilu.
 
Nemoj da se nerviras brate, ako nema stalka u Srbiji ti kupi veci sto onda... salim se, bez ljutnje... pogledaj na ipon.hu ili bluechip.hu mozda ima nesto sto ti odgovara, stigne brzo ako se poruci
 
Poslednja izmena:
Hahahaha bubac brate barem si me nasmejao :d

Evo zasto ne moze stalak, nema mesta, planiram da zakacim sluske da vise sa desne strane gde je podloga na ivici stola.
IMG_20181021_002440.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
isti problem sam imao pre par godina, tada nisu postojali apsolutno nigde nikakvi drzaci pa mi je stolar izbusio rupu na panelu/zidu iza monitora i okacio sam ih o klin ko kopacke...

sta da radim, ne koristim ih cesto u zadnje vreme i nije mi nikakav problem da ih dohvatim kad zatrebaju... deluje mi da i ti imas mesta za neko ovakvo resenje pa vidi da li ti odgovara.

znam da to nije ono sto trazis ali toga kod nas jednostavno nema pa ili pravi neki kompromis ili porucuj od preko i sacuvaj zivce.

evo moje majstorije:

MK24.jpg DSC_0749.JPG
 
:)... Evo lep nosac, kosta 80 kuna (11e) u Audio pro hrvatskom sajtu, posto ima i u BG ista firma samo nemaju izlistano na domacoj verziji sajta, pozovi ih verovatno imaju na stanju a ako nemaju mogu da ti posalju iz Hrvatske, tako su i meni slusalice iz Slovenije dopremili za dva dana. Naravno pod uslovom da ti odgovara nosac.

https://www.audiopro.hr/proizvod/gravity-hphtc01b-stolni-nosac-za-slusalice?idPro=32606

Pogledajte prilog 259293Pogledajte prilog 259294
Imam taj nosac i odlicnog je kvaliteta, preporuka

TT over 6X
 
@bubac E nije los taj drzac, nazalost moj sto je star sto godina, onaj deciji, sve sa tockicima dole, tuga, problem je sto uz ivice ide okrugla metalna sipka, gledajuci na ovaj drzac, deluje mi da nebih mogao da zaobidjem sipku pri pokusaju zavrtavanja drzaca, sipka je nekih 2cm debela, ali okrugla tako da za nju da se nesto kaci dzaba..

@ericm Pa tebi je to super tbh, ne vidim problem u tome kako ti sluske stoje, elegantno ti je i lepo sve to. Ali gde bih ja to sebi prikacio? sa desne strane nigde nema mesta ( gde se kuciste nalazi ) a iza zid je iako na slici mozda ne deluje tako, poprilicno daleko, ne tako da bih rado ustajao svaki cas po sluske, treci problem je sto sam pusac, i sto piksla i dim sa te strane gore dominiraju, nikada nebih okacio sluske da dim u njih ide.


Prokleti sto, hteo sam do sada vise puta da ga menjam, da pravim custom sto koji bi bio negde 2x siri od ovog decijeg gov... al stalno je ta prica, trebamo da se selimo, ne znas kakva ce ti biti soba, gde ces da uglavis itd i onda stalno odustajem od rada na svojoj sobi vec godinama jer uvek je ta prica selimo se...
 
Poslednja izmena:
1. Monitor ti je prevelik
Nabavi manji ...
2. Zvučnici ogromni, stalo bi 5 slušalica

3. Saksija pored monitora- višak

4. Dve šolje sa leve strane- 3 para slušalica sa sve stalkom

5. Ja da imam onak'u tastaturu ,što sija, ne bi' gled'o ni monitor a kamoli slušao nekakve slušalice


[emoji16]
 
Poslednja izmena:
@Stiletto
ja bih ih uglavio negde posto deluje da imas duplo veci sto od mog, samo previse stvari na njemu... mada ako kazes da je zid u stvarnosti jos dalji i da koristis cesto sluske onda ti i nije bas prakticno ovo sto sam naveo kao primer.

ovo sto je bubac okacio mi deluje podnosljivo ali eto, imas i taj problem sa sipkom...
nadam se da ces naci neko resenje pored ovih ideja :)
 
@galaxys :D
1 Monitor je 24 incha, deluje veliko jer je sto mali, a i tastatura je minimalnog dizajna bez numpada pa moda odaje takav utisak.
2 Zvucnicima cu odma da naredim da se smanje i ne zauzimaju toliki prostor sramota na ovako malo prostora a oni se tako sire.
3 Saksija mi je sto rece jedna *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, kakav ti je ovo "feng shui" umro sam... Uklanjanje saksije nebi pomoglo jer se pored pusi, a da mi dim ide na slusalice no no!
4. Leva strana, nemam gde da provucem kablove od sluski koje btw ne mogu da zabodem u backpanel jer je tamo AUX, znaci front pannel + kabl da ide preko mene da bi dosao do leve strane, nije bas resenje.
5 Tastatura svetli jer je mrak, ne palim se na rgb i slicno, tastaturu sam birao zbog njenih performasi i kvaliteta a ne svetla, posto mi je u sobi uvece skoro pa mrak, ta svetla budu veoma korisna. Na slici su upaljene reflektorke + blic, inace je mnogo mracnije uvece, pogotovo kada sam za kompom.

@ericm znas kako sto je 60cm, jedva stajem rukama na njega, zato i koristim tastaturu bez numpada itd, sve je veoma limitirano prostorom. A do monitora od mesta gde sedim, ima tacno jedna u pesnicu ispruzena ruka, ja sam 183, na to ima jos toliko do zida, malko nezgodno da se pridje iskreno. Drugo veci problem bi bio to sto znam kuda dim od cigareta ide, i znam nasta lice stvari koje tako stoje da ih cigara iz piksle dimi, to ne moze bog da opere a kamoli... posle 3 meseca bile bi braon boje, masne i lepljive, a earpads i gore za glavu bi zauvek smrdeli na cigare..

Meni je ovo sto je bubac okacio, sasvim pristojno, ne smatram da mi treba neka lepota i slicno, jer sam sto i setup nije nista bolji. Treba mi efikasnost, a ovo deluje veoma efikasno i jednostavno, nazalost sad sam gledao nema leba da bih mogao da pritegnem taj drzac zbog proklete sipke.
 
Poslednja izmena:
a jesi mozda video one nzxt drzace sto se magnetom zalepe za prednji panel kucista ako je metalno i nije previse udaljeno? ili da zalepis mozda za nesto drugo...
ne znam koje kuciste imas i meni je to resenje malo ruzno ali rekoh da navedem kao ideju...

https://www.nzxt.com/products/puck-black

inace te razumem potpuno jer i sam prozivim frustracije svaki put kad pokusam nesto kod nas da kupim i na kraju odustanem...

p.s: sad tek lepo vidim sta ti je zapravo sto. gledao sam preko moba pa mi se ucinilo da je sve ovo sto i jedna radna ploca...
 
Poslednja izmena:
Cool fora sa tim magnetima, nazalost na mom kucistu nebi moglo, moze u teoriji sa strane, sem sto ja vec dodirujem kuciste nogama, ponovo jer nemam mesta ispod, evo kucista
921B_Front_2_72_web.jpg


Da, sto je improvizovano produzen uz ove kako god da ih nazovem. Sve je to trebao da bude privremen haos ali posto vec 8 godina trebamo da se selimo, stalno je ta prica dont do it, da sam znao da ce toliko godina proci odavno bi menjao, al sad stalno prica uskoro uskoro... Zidove nisam okrecio pitaj boga, nista na sobi ne radim da je sredim, promenim raspored u sobi itd jer koja poenta cimanja i ulaganja kad ne znas gde ces i kako ces soon 'tm. Tako da sam za sad zaglavljen sa decijim stolom koji imam 20godina.
 
Poslednja izmena:
Licno mislim da ti je ona piksla (pepeljara) viska, zajedno sa onim upaljacem i otrov stapicima (da ih ne zovem kancer stapicima)... To da izbacis bilo bi desno mesta za stalak... :d
Ko o cemu ja o stalku, izvini, to ja samo propagiram nepusenje... :D

Zasto stalak ne bi mogao na zvucnik desni?

A sad ozbiljno u vezi problema stezanja "onog" stalka sto se steze za sto... Da li bi mogao nabaviti neku plocicu , parce necega a debelu tih oko 2cm, koju bi stavio ili cak necim slabim zalepio uz lajsnu i onda nema problema za stezanje jer ne stezes vise na oblu povrsinu vec na vrh sipke, preko "rupe" i delom na tu plocicu drvenu...

Ako je sto vec "los" da li je moguce napraviti nosac poput polulucno zaobljenog parceta punog drveta i to da privrnes sa dva srafa za rub na mesti gde ti odgovara...?

Malo maste, malo truda, malo volje da se pokrene covek ... ;)

Vidi ovo:
https://www.aliexpress.com/item/Hot...447.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.14b92e0ekGkXke

Oko noge stola: https://www.aliexpress.com/item/LEO...900.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.14b92e0ekGkXke

Ova moze i oko cevi: https://www.aliexpress.com/item/Alc...798.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.14b92e0ekGkXke

Zalepis jakim lepkom: https://www.aliexpress.com/item/Dur...7.0&pvid=463a3ece-567b-4293-a3ab-7c09d5479419

Ova moze i oko cevi https://www.aliexpress.com/item/Hea...7.0&pvid=e8451981-00a1-48d7-bd50-256183a50e22
1.JPG

Trazi, trazi pa ces naci... :D
 
Poslednja izmena:
E pa to nije losa ideja, to sa daskicom ili nekim parcetom metala koji je ravan, da mogu da zategnem, pitam se samo posto ovako na slepo gledanjem tesko je odrediti da li bi to hvatalo dovoljnom povrsinom tih 2cm il bih morao da nabavim i drugi takodje neki improvizovani deo da kompenzuje za dalje.

Sto se tice ovih sa Ali, Prvi sam gledao, em je ruzan iskreno, em je malko previse ostar, na sluskama imam odozgo dosta neznu onu mrezastu povrsninu ( izvini sad sam ustao mozak slabo radi da nadjem bolju rec), a i sami jastucici za usi deluju veoma nezno, nebih da zbog relativno naglog skidanja/podizanja itd cepnem sluske.

Drugi sam takodje gledao, isti build ko prvi, uzeo sam ga bio u obzir jer mi noga od stola prolazi od prilike na veoma odgovarajucem mestu, kada bih ovaj okrenuo na 45c ugao bilo bi OK, sem sto je prilicno debeo, 7.5cm je dosta robusno na moj sto, 13cm duzine takodje je malko preterano jer ispod su mi fioke i mini linija, nije da bas nebih mogao da funkcionisem, ali definitivno bih morao da pravim uglove da dohvatim dugmice linije, a donju fioku dok su sluske okacene nisam siguran da bih mogao da otvaram, a na zalost ta fioka mi je glavna fioka, tu mi sve zivo stoji, otvaram je sigurno 6-7x dnevno.

Trecu sam takodje gledao, a fakticki sve sa ali sam pogledao, nisam skapirao kako mislis moze oko sipke? inace takodje deli ruznocu i ivice od predhodna 2, iskreno sva 3 su ista manje vise, nebi me cudilo da ih isti likovi i prave.

Cetvrtu, opet ista prica, gledao, zalepio bih je, ta mi ok izgleda, ali gde da je zalepim? sa strane ta sipka izviruje u odnosu na sto, znaci nisu u ravni, odozdo ne moze sluske bi mi kacile stolicu na kojoj sedim i njene rukohvate.

EDIT:

Ah sada vidim kako moze oko sipke, pa to mozda nije lose iskreno, jedino kad bih necime mogao da "presvucem" ovaj napred deo, prvo da se ne vidi ovaj bezvezni nadpis, drugo da znam nasta spustam sluske i da im bude mekano i toplo :D
Kazu da je 8cm, ne znam kolko moze kinezima da se veruje u merenja, ako je istina da je tu negde oko 8cm, to mi je idealna duzina.
Mozda si mi nasao resenje koje sam ja pre toga 5x gledao...
Kad citam ove kineze smrde kako furaju engleski baca mi se pegla, ali najjaca su im merenja i potencijalna odstupanja "zbog rucnog merenja" od samo +/- 1 do 3 cm "The measurement allowed error is +/- 1-3cm."





Ja sam neki dan za "Ako bas moram" situaciju bacio oko na par komada.
Prvi jer bez obzira sto mi sipka viri tj nije u ravni sa plocom, sa srafovima bih mogao da to pod malim uglom odradim, ono sto me brine, ploca od stola je verovatno iverica, plasi me da bi na 1.5cm debljinu ploce sraf izasao il napravio budzu/pukotinu gore.

https://www.aliexpress.com/item/Aip...2e-4c32-a150-c4a10530e98e&transAbTest=ae803_5

Ova mi je ok skroz, ne nije neki build quality, *mjau**mjau**mjau* sve su ruznjikave ali nisam siguran da mogu da je zategnem od sipke

https://www.aliexpress.com/item/LEO...f1-41e6-90ef-b05d6ee1053c&transAbTest=ae803_5
 
Poslednja izmena:
Uzmes bilo sta i omotas deo na koji sluske nalezu i zalepis bilo kojom trakom.
Estetike radi nadji platnenu samolepivu traku i nju namotas mnooogo puta oko noseceg dela, izgube se orsti uglovi na nosecem delu i eto nosaca po meri... ;)
Licno mislim da tu nista nije ostro a namotavanjem trake dobijes "punocu" pa se ivice manje osete.
Narucuj...
 
Poslednja izmena:
Aj videcu danas, nego da li se ti razumes u aliexpress, ja licno nikada nisam porucivao, kako da odaberem prodavca, kako placam, da li je sigurno placati kreditnom karticom na aliexpress? il moze paypal?

Meni se licno ova najvise svidja, ali samo u Americi, shipping cost do ovde starting from 35$....

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1107611-REG/auray_cohh_1_headphone_holder_with_padded.html

Uspeo sam da ih nadjem na ebay od 1 lika koji ima 0 rep fazon i 0 prodatih stvari koji nista nije izdetaljisao itd.
 
Aj videcu danas, nego da li se ti razumes u aliexpress, ja licno nikada nisam porucivao, kako da odaberem prodavca, kako placam, da li je sigurno placati kreditnom karticom na aliexpress? il moze paypal?

Meni se licno ova najvise svidja, ali samo u Americi, shipping cost do ovde starting from 35$....

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1107611-REG/auray_cohh_1_headphone_holder_with_padded.html

Uspeo sam da ih nadjem na ebay od 1 lika koji ima 0 rep fazon i 0 prodatih stvari koji nista nije izdetaljisao itd.

Daj link tog na ebay...
Aliexpres placas karticom, nema paypal.
Shiping moze i jeftinije AKO salje prodavac u USA besplatno.
Imaju forvarderi, privatne "postanske" firme, koje u tvoje ime prime posiljku, prepakuju ako treba ili samo nalepe novu adresu, tvoju u SRB i posalju ti.
Zavisno od velicine i tezine, cena ide od 5-7$ pa sve vise i sve vise... cenima da bi za onakav neki nosac bila oko 7$ i ne vise od 10$.

www.shipito.com
www.planetexpress.com (ako prebaci na americkipostar.com znaj da si preusmeren i pokusaj pristupiti bas na planetexpress.com)

Ta dva iz USA.
Ima ih i iz D ako zatreba za nesto...
 
Poslednja izmena:
Uh pa uzeo bih to na keca ako mogu da prodjem sa jeftinim shiping, ovo je 5 klasa iznad svega onog https://www.bhphotovideo.com/c/product/1107611-REG/auray_cohh_1_headphone_holder_with_padded.html
a kako da znam da li salju besplatno za USA? ovo je ako dobro razumem neka velika prodavnica u NY, veoma poznata itd.

A lik sa ebay https://www.ebay.com/p/Auray-Headphone-Holder-With-Padded-Cradle-and-Adjustable-Angle/623502309 ako je uopste lik, nikad ni ebay nisam koristio...
Evo ih i na Amazonu https://www.amazon.com/Auray-Headphone-Holder-Padded-Adjustable/dp/B01K2OMSSA
 
Amazon salje besplatno za usa.
Uclani se pod hitno na planetexpress adresiraj tamo da ode paket, promene uradi i u Amazonu (stavi 2 adrese, nasu i tu laznu americku u p.e. pa kao primarnu namesti u amazonu "americku") kad dodje oni proslede za Srbiju i dodje te do 30$ (verovatno).
Samo pazi na Amazon-u ostalo jos 7 komada.
Na ebay a i ostale prodvce pitas da li je slanje u usa besplatno pa i oni da posalju za planetexpress.
 
Nazad
Vrh Dno