Šta je novo?

Dell P2418D vs Lenovo L24q-10 - budzetski 2k

stejer

Slavan
Učlanjen(a)
06.05.2013
Poruke
1,320
Poena
200
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/09d82f817

Dell P2418D 30k din vs Lenovo L24q-10 24k din.

Koristio bih monitor kao eksterni za Macbook Air early-2015 (i5/8/128). Trenutno imam neki krs Asus VS228DE kojeg povezujem preko VGA - mini DP (nema HDMI prikljucak) i bodem stalno wireless prijemnik za misa/tastaturu kao i 3.5mm od zvucnika u laptop. Dell mi deluje kao bolji jer ima dosta portova na koje mogu da ubodem sve ovo (racunajuci da za zvucnike nabavim 3.5mm - USB neki prikljucak) i da to sve fukcionise kao neka vrsta HUB-a, te da samo povezujem laptop na monitor.

- Da li bi to funkcionisalo tako u praksi?
- Da li je bolje da veza laptopa i monitora ide direktno mini DP - DP ili mini DP - HDMI? (Air ima samo mini DP)

I generalno ako imate neki komentar na ove monitore, dobrodosli su. Asus koji trenutno koristim sam kupio pre par godina kada mi je crkao stari 19" i bukvalno sam samo otisao i kupio najjeftiniji Full HD u tom trenutku, ne gledajuci nista drugo, tako da mi se boja menja kako se nagnem ili uspravim u stolici, ali ajde sluzio je tu i tamo.
 
previse je to para za 24" ako mene pitas,za te pare imas aoc q3279vwfd8 - 32" 2k IPS sa DP i samo ti treba bilo kakav mini DP na DP,trebalo bi da moze i pasivni od par stotina dinara.ima i passthru za zvucnike.
 
Zbog ovoga sam se i javio ovde, da dobijem ovako neki dobar predlog. Hvala, taj monitor stvarno impresivno deluje. Trenutno ga nema na stanju ni u gig ni u comt, ima eventualno na kp za 250e sa severa. [emoji1]
 
ima i drugih maloprodaja,proveris stanje na itsvetu i eponudi.

edit: i to ne sta pise na sajtu,posto im svima sajtovi i stanje lagera na njima ne znace nista.ako te mrzi da se setas nazoves fonom,ako te mrzi da pricas i trosis kredit pitas na fb stranici ili mejlom...
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju, 1440p više priliči ekranima sa dijagonalama od 27" i više. Da li si dobro o razmislio 1440p na ekranu dijagonale 23.8"? :) Što se tiče povezivanja, proveri kakav DP kabal dobijaš uz Dell P2418D. Izbegao bih bilo kakav tip adaptera, i koristio klasičan DP to mini-DP kabal, koji možda dobiješ uz pomenuti model.

Na kraju, Dell-ov QC poslednjih 4, 5 godina je loš, te je online kupovina praktično neophodna. (Zapravo, odlučio se za neki od Dell-ovih modela ili ne, online kupovina je moranje.)
 
Nije to samo kod Dell-a, kod svih proizvodjača kontrola kvaliteta je poslednjih godina drastično opala. Onaj AOC je dobar izbor ali je kvalitet izrad na nižem nivou. Primera radi, ako malo zaljuljaš sto odmah se klima(kod Dell-a, pogotovo P serija, stoji kao zaliven), izraženo probijanje svetlosti(međutim ovo se može javiti i kod skupljih modela). Najbolje je monitor uzmeti online pa ako ti nije po meri imaš pravo vratiti ga u roku od 14 dana.
 
Poslednja izmena:
gde na njemu izrazeno,on je bolji od ogromne vecine...moze veoma lako da se izmoduje vesa maunt ako bas stalak ne bude zadovoljavajuci,to je jedina prava mana monitoru sto nema vesa.
 
Po mom mišljenju, 1440p više priliči ekranima sa dijagonalama od 27" i više. Da li si dobro o razmislio 1440p na ekranu dijagonale 23.8"? :) Što se tiče povezivanja, proveri kakav DP kabal dobijaš uz Dell P2418D.

Pa tako i pominju po netu, da 2k ima smisla od 27" a 4k od 32". Bavim se web dizajnom tako da bi mi dobro kalibrisan ekran sa visokom rezolucijom (na koji moze npr. da stane dosta artboard-ova u Sketchu) bas odgovarao. Al opet mozda je sve to bas presitno na dijagonali od 24".

Na sajtu za Dell model pise
Cables included:
1. Power cable | 2. DP cable | 3. USB 3.0 upstream cable

Sto je opet plus. Ne znam, stvarno ne mora Dell ali mi deluje da za te pare kolko mogu da odvojim i ono za sta meni treba, da bude kao i poput dock-a, nema nesto specijalno bolje. Takodje moze i po visini da se podesava tako da kad se podigne mozda moze da se zavuce Macbook ispod i bude dual screen jedan iznad drugog, sto je nekad bolje od side-by-side. Videcu da li mi to sve znaci u poredjenu sa Lenovom, a tu je i ovaj AOC model koji me je bas zainteresovao. Mada deluje bas veliko i tripujem se da bih morao da jurim pogledom levo desno jer nisam preterano udaljen posto mi je radni sto neke normalne dubine.

Svaki komentar je dobrodosao. :)
 
U tom slučaju, pogledaj Dell U2715H ili U2717D modele. (27", 1440p, fabrička kalibracija, visoko postolje, mini-DP to DP kabal...) Doduše, cena je znatno viša od one koju bi izdvojio za P2418D, nešto iznad 50,000 RSD.

Elem, s obzirom da P2418D nema mini-DP, očekuj da ćeš dobiti klasičan DP to DP kabal. (Tamo gde postoji, Dell obično upakuje mini-DP to DP kabal.) Što se tiče pozicioniranja MB Air-a, u slučaju P2418D će svakako biti side by side, dok za 27" modele bi morao da premeriš. Takođe, P serija ne dolazi sa fabričkom kalibracijom.

Eventualno možeš baciti pogled na U2518D, premda je on neznatno jeftiniji od oba pomenuta 27"-na modela.

Be that as it may, kao što je već rečeno, isključivo online kupovina. Jako teško ide drugačije. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno