Šta je novo?

Xiaomi račun zaključan

kvaju

Poštovan
Učlanjen(a)
12.02.2018
Poruke
211
Poena
70
Dakle ovako, uzeo sam zeni xiaomi redmi note 3, u ok stanju, kada sam ga tek uzeo na njemu je bio LOS 14, lik koji ga je koristio djelovao je ok, kaze voli cisti android i uzeo sebi A2, reko ok, kuci kad dodem vratit cu ga na MIUI, da ima tvornicki rom na sebi, jer ovaj LOS 14, kada kliknem na nekoga u imeniku, ne izbaci uopce onaj ekran kada zove se netko gdje mozes birati da stavis poziv na zvucnik nego u pozadini samo cujes onaj ton kada nekoga zoves, to mi je bilo neprihvatljivo, pa sam htio vratiti MIUI na njega.

Citajuci xda i miui forume odradio sam cisti flash preko fastboota i edl i docekalo me iznenadjenje.

Kaze telefon je zakljucan na MI racun, i gore vidim MI id 168**** i broj telefona od ovoga lika sto sam ga uzimao +3876*******xxx, kontam super, njega cu da kontaktiram samo da mi da sifru da ga otkljucam i to je to.

No lik kaze to jest moj broj, ali moj mi id pocinje sa 169******, nosio ga on nekom 'hakeru' pa mu je on stavio cisti android na njega i eto, njemu nije smetalo to na LOS 14 kod poziva, no meni jeste.

Isao sam na id.mi.com probao resetirati sifru, i kada se logiram ukucam njegov broj mobitela, njemu dode kod, on mi ga kaze, ja udjem u racun, i tamo pise id 168*** :S

I nakon sto sam sifru promjenio i ukucao je na telefon, kaze could't verify MI account id, invalid username or password.

Dakle ovaj ekran kod aktivacije navodi njegov broj moba, al drugi id, cudi me da nekogu samo preko broja mobitela promjeniti sifru ili se logirati na ovaj drugi id, al ovaj drugi id ne vidim do kraja radi zvjezdica **. Nemogu da vjerujem kakva glupost i komplikacija

Daj mi samo recite ima li nacina da se nekako ovo rjesi normalnim putem, da ne gonjam lika da vraca novac, jer nemam vele zivaca.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pokušao. Telefon se resetira, nakon 5min, ponovno se pojavi na identičnom ekranu, gdje se kaže da je račun zaključan.
 
Da li si odradio cist flash? ono flash all u flash toolu?
 
da, i uspješno sve prošlo, i nakon reseta ovaj ekran za aktivaciju pokraj kojeg nemogu dalje, radi faking bug-a u MIUI acc.
 
Na kraju sam poslao mail xiaomiu, ona prva metoda nemoze, jer nemogu uopce doci do djela kada palim usb debuging.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kako si poslao email xiaomiu? kao ova metoda gore sto sam naveo, ili si samo poslao?
 
Slao sam na ovaj navedeni mail sa linka, ali sam doslovno kucao xiaomi support i opisao detaljno.
Uglavnom vratio sam telefon, i lik se ispricava, pa sam mu rekao da proba on ovom metodom s linka, pa vidjet cemo kako ce proci to, meni bi to predugo trajalo, neda mi se. Hvala na pomoci


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, al u medjuvremenu sam nasao drugi telefon, ovaj sam vratio, nije mi se dalo heklat s ovim vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno