Šta je novo?

4k video player Winows

Kurttrasel

Cenjen
Učlanjen(a)
07.01.2018
Poruke
1,075
Poena
165
Obzirom da gom nece ni da krene da pusta 4k film a vlc secka, je l moze neka preporuka za free program za gledanje 4k filmova. U pitanju su filmovi od po 60 70gb remux i tako ti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Glupo pitanje, ali na cemu cuvas te filmove? Verovatno je HDD, a 10-15MB/s (u zavisnosti koliko traje film) moze da urnise HDDove, tj. nijedan player mozda ne bi uspeo da pusti bez seckanja, zbog HDDa. (ako disk nije defragmented)
 
Još jedan glas za MPC, odličan je!
 
Nov hdd od 1tb.
Kako mislis da urnise? Brzina hdda nije dovoljna za reprodukciju 4k videa?
Hvala na preporukama.
 
Ako se sekvencijalno cita, dovoljna je.
Ali ako je film fragmentovan, bice seckanja itekako. Dovoljno je da po 20MB samo bude povezano, pa 20MB da nije odmah pored, seckace, itd.

Proveri i koji je codec, mada na 60-70GB mislim da je x264, tesko da je x265. Ako je x265 (au koji kvalitet onda :D), ne znam koja je masina potrebna, ali ja i sa 720p x265 imam problema sa masinama (stariji laptop)
 
MPC radi bez greske! Godinama u nazad instaliram MPC zbog kodeka koji mi idu uz njega ali ga nikada nisam koristio...

@alfaunits, hvala na pojasnjenju oko do sada totalno nepoznatih informacija za mene(x264,x265) :D Neki su mi i u tom x265 formatu i u mpc-u rade super.

Zanimljivost jedna. Nekada sam Prison Break sezonu od 6-7gb i 22 epizode skidao po par dana. Danas Westworld od 105gb i 10 epizoda za 1 noc.
Davne 2005e god sam usb flesh od 256mb platio 20e preko tamo nekog lika. Pre neki dan flesh od 8gb 700din...
 
radi jer za razliku od vlc-a po difoltu ima akceleraciju i krsten renderer upaljen,trebalo bi i potplayer da ima (i to ako se secam dobro isti) sad moguce da za vlc gresim,secam se nekad davno da nije imao,iskreno uvek me je izvlacio iz zivaca sa podesavanjima za titl pa ga nisam instalirao sigurno ima bar pola decenije...

potplayer bi trebalo da dolazi sa madVR ugradjenim,ali ja bar nikad nisam uspeo da ga osposobim kao sto su oni zamislili tj u par klikova...sa druge strane mpc instaliras,udjes i stavis easterneuropean za titlove i to je to.
 
MPC je super, ja samo zalim sto sam upgrade-ovao (nisam ni siguran da li sam imao BE ili HC verziju :D), i nekako mi novi interfejs ne fura neke sitnice, ali ono... radi :)
Koji x265 materijal si gledao, rezolucija, koliko je veliki file, koliko traje..?

Steta sto mi MPC-Remote na Androida od skora (bas od te izmene) nesto zeza, a i ne radi Preview. Radi li nekome sa Android telefona preview uopste?
 
jesi siguran da je u pitanju mpc?ne secam se drugog interfejsa da je ikad bio,kamoli da je bila neka znacajnija promena.
 
Postoje MPC HC, BE... ovo je HC 1.7.13
A mislim da je i ranije bio, neki iz 2016. valjda. MPC Remote apps su svi radili, sada mi samo jedan radi, i to zeza cesto.

Preview mi nikada nije radio u MPC Remote.
 
MPC je super, ja samo zalim sto sam upgrade-ovao (nisam ni siguran da li sam imao BE ili HC verziju :D), i nekako mi novi interfejs ne fura neke sitnice, ali ono... radi :)
Koji x265 materijal si gledao, rezolucija, koliko je veliki file, koliko traje..?

Steta sto mi MPC-Remote na Androida od skora (bas od te izmene) nesto zeza, a i ne radi Preview. Radi li nekome sa Android telefona preview uopste?
Interstellar 2160p bluray x265 terminal 33gb samo.
Inception remux hevc 2160p ali ne pise x25x broj. 79 gb
Prestige isto remux hevc 64gbgb
 
HEVC = x265. Kako sada ne mozes da gledas taj rip od 70GB, ako si mogao HEVC od 79gb?
Dobro je to :)
 
Nazad
Vrh Dno