Šta je novo?

GSuite u Srbiji

Zrachko

Slavan
Učlanjen(a)
18.03.2006
Poruke
148
Poena
345
Piše na Vice.com da nas je Google banovao i da ne možemo koristiti GSuite iz Srbije. Ja sam upravo koristio kalendar, mail i gdrive(koji pripadaju GSuite paketu) bez problema, ali vlasnik GSuite naloga nije iz Srbije. Da li da se brinem(mo)?
Da li je neko imao problema sa pristupom ili je ovo sve novinarska patka?

p.s.
Ako sam omašio podforum, neka moderacija premesti.
 
Yup, šokirao sam se juče kad sam pravio nov nalog. Stavio sam USA, nadam se da neće niti problema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kako ne radi, kada mi radi?:)
 

Prilozi

  • GSuite.jpg
    GSuite.jpg
    213.6 KB · Pregleda: 214
^Posle u listi zemalja ja ne nalazim Srbiju
 
Nema Srbije ali nema ni nigdje zvanično da je isključena?
 
Procitah na twitteru da je doslo do greske i da cemo biti skinuti sa bleklista

Screen Shot 2018-10-19 at 11.47.31 AM.png
 
Poslednja izmena:
Ne bih rekao da je bila greška...

Thanks for your patience.

It has just come to my attention that we have officially decided to remove some countries from the list of supported countries and that includes Serbia. There are no workarounds we can propose.

A more complete official comment will be made public soon explaining the same but in more detail. I invite you to stay put for news at https://gsuiteupdates.googleblog.com/ and https://gsuite.google.com/whatsnew/product-updates/

Let me know if you have any other question or if this answers your request and you agree with me closing this case.

I look forward to your response.

Sincerely,

Sebastian
Google Cloud Support
 
Lideri u regionu, faktor mira i stabilnosti...

Gapps ne koristim ali ako isto urade ebay, paypal i amazon bolece i te kako.

Spisak zemalja je bas azilantski, mozda uvaze kao razlog za trazenje azila :D
 
A zaboravljate kako je Pay pal došao u Srbiju? Bilo je potpisivanje Briselskog sporazuma i nekako baš u to vreme dođe i Pay Pal...sada se situacija opet "usložnjava" pa eto i malo sankcijica....za sada tu i tamo...mnogi su se čak i sprdali pa su u to vreme pričali Pay Pal za Kosovo...

Nema to veze sa stanjem u zemlji za mnoge zemlje sa liste podržanih država smo super giga država verovali ili ne...
 
Poslednja izmena:
"Severna Koreja, Etiopija, Sirija, Irak, Iran, Šri Lanka, Trinidad i Tobago, Tunis, Jemen i Vanuatu."

koja smrt ekipa, zar smo bas toliko najgori? :D

Irak nije vise u drustvu, dok je dodat Pakistan u kompletu sa nama. :D

Ajmo zadnja klupa napolje..
 
Glitch u sistemu.

On behalf of Google:

G Suite is fully operational and working well for all our existing users in Serbia. We are aware of a glitch currently affecting the sign-up process for new G Suite customers in Serbia. We are working to fix this as quickly as possible.

Please, direct all questions to your support channels, or [email protected], as appropriate.
Source
 
LOL, koliko kukanja sto nas "ne vole", stavljaju nas u drustvo ovih pa onih,a mi smo ovakvi pa onakvi...:D
Ljudi, malo ozbiljnosti i ponosa...koga briga sto neki tamo krele (lci) ne zna prstom da ubode goozu, a kamoli Srbiju na mapi ili da zna nesto o njoj. Bio glitch ili ne, nije problem u njima, nego u nama, tacnije u nekima od nas koji placu za tudjim odobravanjem.

Koliko bi Rusu ili Francuzu ili Poljaku svirala jajca za to, ali ovde kod nas, zbog kompleksa nize vrednosti, odmah u politiku, drvlje i kamenje na drzavu, kao da drzavu ne cine ljudi, izmedju ostalih i kuknjare koji umesto da poprave nesto, kukumavcu po ceo dan na sve sem sebe.
 
Poslednja izmena:
Samo se vi sprdajte, pa cemo posle videt ko ce prvi da roni suze....

mislite da je FATF zezancija i da je samo zao zapad prati... aha a onda je pera kojot uvio cokoladu

PS: Najzalosnije je to sto ste svi vi jako dobro svesni kako sve funkcionise oko vas, ali sve je super dok vas licno nista ne dokaci a za ostalo koga briga
 
Poslednja izmena:
LOL, koliko kukanja sto nas "ne vole", stavljaju nas u drustvo ovih pa onih,a mi smo ovakvi pa onakvi...:D
Ljudi, malo ozbiljnosti i ponosa...koga briga sto neki tamo krele (lci) ne zna prstom da ubode goozu, a kamoli Srbiju na mapi ili da zna nesto o njoj. Bio glitch ili ne, nije problem u njima, nego u nama, tacnije u nekima od nas koji placu za tudjim odobravanjem.

Koliko bi Rusu ili Francuzu ili Poljaku svirala jajca za to, ali ovde kod nas, zbog kompleksa nize vrednosti, odmah u politiku, drvlje i kamenje na drzavu, kao da drzavu ne cine ljudi, izmedju ostalih i kuknjare koji umesto da poprave nesto, kukumavcu po ceo dan na sve sem sebe.

Tvoja mudrost i viđenje šire slike su prosto zadivljujući.
 
I ja mislim. U svakom slucaju, iako nije bog zna kakva, svetlosnim godinama je ispred svih "srbistanskih pateticara", sto kukaju po forumima da bi ispali kul. Jos jbn google servis treba da bude sira slika,ma koga zabole za google,koliko neko treba da bude ubijen u mozak da tudjim arsinom meri svoje mesto u svetu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja mislim. U svakom slucaju, iako nije bog zna kakva, svetlosnim godinama je ispred svih "srbistanskih pateticara", sto kukaju po forumima da bi ispali kul. Jos jbn google servis treba da bude sira slika,ma koga zabole za google,koliko neko treba da bude ubijen u mozak da tudjim arsinom meri svoje mesto u svetu.
Pre bih rekao da se u tvom slučaju radi o svemirskim godinama:

https://youtu.be/wLO_QDdqae8

Domaći aršin ftw. :)
 
koliko neko treba da bude ubijen u mozak da tudjim arsinom meri svoje mesto u svetu.
Kad Srbija bude odredjivala arsine ostatku sveta, onda ce tvoja prica imati smisla, a s obzirom da smo na dnu koje neprestano produbljujemo, to ce verovatno biti nikad ;)
 
Sad mi stigao email od xxxx:
"Please be informed that xxxx customer acceptance policy has been changed and your country of residence is no longer accepted by the platform."

bla bla cao zdravo, uzivajte... i samo cu reci nije od googla znaci globalno je
 
KO kaže da nije globalno na crnoj smo listi i sada je sprovode...za sada po malo, a ako se nastavi biće i više....
 
Ne znam u kakve liste Google gleda, ali da li je nemogućnost plaćanja aplikacija na Google Play store-u iz Srbije sa sprskim karticama izazvana nekim sličnim razlozima?
 
Kakva nemogućnost?
Kod mene radi to godinama

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja ne mogu da dodam karticu za plaćanje na svoj Google nalog jer mi se nalog i dalje vodi na bivšu Srbiju i Crnu Goru...
 
Ja ne mogu da dodam karticu za plaćanje na svoj Google nalog jer mi se nalog i dalje vodi na bivšu Srbiju i Crnu Goru...

Mene je to mučilo ali od nedavno može da se prebaci na Srbiju.
 
Kakva nemogućnost?
Kod mene radi to godinama

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Meni na Play Store-u ne rade dve kartice Raiffeisen i Erste koje mi rade na svemu ostalom (Amazon, Steam, PayPall, AirBnB...). Na Google Play Store-u mi kaže "Google Play purchases are not supported in your country".
 
Treba da odeš u wallet i proveriš da li se podaci za državu slažu sa play Store. Sećam se da je to ranije pravilo problem.

Bio je problem i sa 5cifrenim poštanskim brojem, pa je morala da se dodaje 0 na početku.

ubr, meni normalno rade intezine kartice

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno