Šta je novo?

Izbor konfiguracije

jajajaja

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2018
Poruke
61
Poena
60
Treba mi pomoć pri izboru komponenti.
Koristiće se za programiranje, Matlab, c++ i slično

Računam da je najbolji što se tiče uloženo/dobijeno Ryzen 2400g

Koju matičnu uzeti? Koliko je 2400g bolji od 2200g? Uglavnom bih uzeo APU...

Budžet relativno ograničen, znači može i nešto skuplje ako opravdava cenu
 
Da dodam...

Od svojih komponenti imam napajanje (lc power 500w) i iskoristio bih kuciste. E sad stara maticna mi je micro ATX (a55m-e33), da li bi mogla u kuciste da stane neka veća? Nikad nisam sam sklapao računar pa se birnem hoće li se sve uklopiti...

RAM bih uzeo 8gb(2x4), e sad, znam da treba uzeti što bržu, kolika je razlika u ceni i u radu izmedju neke 2666MHz i neke od 3000MHz?

Uglavnom ne bih ništa overklokovao...
 
Pa neka klasika bi bila
2400g, 4 jezgra, 8 threadova (2200g je 4/4)
Neka b450 ploča, ima sada i malih, ne mora da bude mnogo jaka.
Nema velika reazlike u ceni između sličnih brzina memorije, samo između najbrže i naj sporije. Obzirom da ti grafika nije primarna, ne treba ti nešto naričito brzo.
Neznam koliko ti je kućište ali bilo koje midi može i pun ATX ploču da primi.
Lc 500 wati je više nego dovoljno za sve to.
 
Hvala!

Još nešto me zanima

gledam sad oglase i prevelika mi je razlika u ceni između onih iz Subotice i na primer Beograda.. ima li razlike ili su ovi samo nabili cene?

Kakve su matične b350?
 
Pa u Subotici, Zr,NS i tamo "preko" su uglavnom "Mađari", šverceri robe iz Mađarske, garancija ide preko njih, "Garancija" je samo njihova reč i ništa više, nemaju nikavu zakonsku obligaciju. Moguće je da padnu bilo kada i onda si u problemu. Retki su proizvodi za koje se može organizovati međunardna garancija. Pitanje je koliko se isplati rizik. Procesori retko crkavaju ali matične i grafike umeju da stignu (polu)mtrve ili riknu usput. Memorije su takođe manji rizik.
Takođe su počeli da ne stavljaju cene a i one koje stavljaju u oglase su neretko podložne promeni uglavnom naviše a bogami možeš se i načekati na isporuku.
 
Poslednja izmena:
Razumem.

Otprilike samo procesor racunam da uzmem preko njih, jer je tu i najveca razlika u ceni. Maticna, RAM i SSD cu u ovim domacim gg ili ww...

Kako se pokazala MSI b450M pro-m2?

Neki predlog izmedju ovih:

Biostar AM4 B350ET2
MSI AM4 B350M PRO-VD PLUS
Asus AM4 Prime B350M-K
MSI AM4 B450M PRO-VDH

Ili nesto slicno da je do nekih 10k dinara?

I predlog za SSD za oko 40-50 evra?
 
MSI AM4 B450M PRO-VDH
 
MSI B450M Gaming Plus za 10k.
USB-C, BIOS Flashback taster, ozbiljniji VRM hladnjak i +1 fan konektor po meni vrede 1000 din. razlike u odnosu na B450M Pro-VDH...
 
Poslednja izmena:
Brate.. Napomenuo sam gore da nisam sklapao nikad komp, a kad si napisao da postoje još nekakvi slotovi i za SSD pomislio sam da mora i tu da se pazi da bi bilo kompatibilno...
 
Nazad
Vrh Dno