Šta je novo?

Tastatura za programiranje i duže kucanje

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,511
Poena
445
Treba mi preporuka za tastaturu do 3000din, moze i malo više ako je baš značajno bolja.

Limitiran sam na kupovinu u gigatronu, pa ako može ponuda sa njihovog sajta.

Ja se dvoumim izmedju redragon k502 i logitech k280e

https://www.gigatron.rs/gejmerske_t...edragon_gejmerska_tastatura_karura_k502-81957
https://www.gigatron.rs/zicne_tastature_i_kompleti/logitech_tastatura_corded_k280e__920005217-36603

Obe imaju niskoprofilne tastere, trebalo bi da su tihe i US je raspored.

Trenutno imam genius i220, i ona mi je ok, ali je Yu raspored.

Prva mi se više sviđa zbog osvetljenja, druga je ipak logitech, nekako imam više poverenja u njih.

Preporuke? Može i nešto treće ako je dosta bolje
 
Ako je za duze kucanje nisam bas siguran da ova sa crvenim osvetljenjem moze da prija. Meni smeta i na slici da je gledam, a mogu misliti da svetli ovako. Svetlo na tastaturi treba da je diskretno i belo po mom misljenju.
 
Mislim da ima 7 boja osvetljenja, i da se podešava intenzitet

Ovo pise na sajtu :
Opis pozadinskog osvetljenja- Sedam boja pozadinskog osvetljenja i četri nivoa osvetljenja
- Efekat pulsiranja osvetljenja

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam punokrvni programer, ali kucam poprilicno mnogo, pogotovo kada radim u terminalima na poslu, a i promenio sam mnogo tastatura, pa imam zelju da napisem iskustva. Ako je merilo, na poslu, kada stavim novu tastaturu, dugmici F i J krenu da se usijavaju vec posle 2 meseca :). Doduse, obicna je plastika u pitanju, nije naravno PBT, ali meni licno ne smeta ni kada se usijaju posle godinu dana (ovo mi je druga), jer ne smeta to uopste, ali ja vodim racuna, ne jedem i ne pijem dok kucam. Inace, ova tastatura ima ravne i niske tastere, ali nisu kao oni na laptopu, vec nesto na pola i malo su siri, sto izuzetno pomaze pri kucanju i male su sanse da se neko dugme promasi/zakaci, takodje odziv tastera je odlican i kratak hod, sto je za brzo kucanje najbitnije. Tastatura je Fujitsu KB410 K, ide uz Fujitsu desktop, ali verujem da je ima negde i to jeftino. Evo sad sam pogledao, ima na kp za 2.000din uz misa, novo.

Takodje, na poslu sam koristio Lenovo onu obicnu robusnu tastaturu, kao IBM, svidja mi se izgled i dobra je za kucanje, ali malo glasnija, malo veci hod tastera, kvalitetniji tasteri, kao tenk je. Koristio sam nekoliko dana RedDragon, ona ima nalik plavim cherry mehanickim tasterima, taktilna je i meni ne prija za dugo kucanje, pocinje da iritira i tasteri su nekako klizavi, takodje mnogo mi fali numericka jer kucam ip adrese. Ali ovako je uradjena dosta kvalitetno i jako.

To je sto se tice posla, i jeftinijih tastatura, koje apsolutno zadovoljavaju potrebe, a kod kuce sam imao Razer BlackWidow sa narandzastim Razer tasterima (Khalif, ili kako se vec zovu, kineski), oni su nesto kao braon cherry. Tastatura izgleda brutalno dobro i udobna je za kucanje, ali skupa je, pa sam je kratko zadrzao, medjutim nisam ostao ravnodusan, svidela mi se vise od prethodne SteelSeries 7G koja je bila sa crnim tasterima (nisu po mom ukusu, predugacak hod, nije za kucanje). Nekako sam hteo mehanicku sa PBT tasterima za te pare, ali to jedino Cherry moze da pruzi.

Na kraju sam ostao najduze na Logitech G105 membrani, koja je generalno odlicna tastatura, kvalitetna, izdrzljiva, ali nekako mi je dosadila potpuno posle 4god.
Trenutno imam Logitech Illuminated, u nekim momentima dosta mi prija dok kucam, posto je sva elegantna, nezna, poseban je osecaj, ali nesto kao da mi fali...Nekako je previse nezna za mene. Koristim je tek mesec dana.

Svi nesto hvale mehanicke tastature, i naravno da je to super, jesu kvalitetne, ali nije sad da su membrane postale krs, naprotiv, membrane su jako udobne za kucanje, mehanicke su drugacije, malo je teze navici se na njih, ali ja sam pikirao Filco Ninja i PBT tastere i kad-tad cu to uzeti i verovatno ostati na tome. Ono sto ne bih nikako preporucio, to je Logitech K140 i slicni modeli, posto vidi da ih ljudi uzimaju. To imam na poslu, strasno neudobna, neprecizna i losa tastatura.
 
Microsoft je nekad imao dosta dobre tastature...Comfort Curve 2000 mi je omiljena tastatura od svih koje sam probao. Sada se mogu iskopati samo po oglasima...
 
Hvala obojici na predlozima, ali napisao sam u prvom postu da mora biti iz gigatrona, pa ako mozete da se drzite njihove ponude.



Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Hvala, pogledacu i nju uživo ako je imaju u radnji.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Zaboravih da napišem razlog zašto bih izbegao onu Logitech. Ako si primetio, urađena je tako, da oko svakog tastera ima plastika, a to nije dobro iz sledećeg razloga. Veoma brzo se na zidovima tastera nataloži prašina i dovoljno malo prljavštine, a posto su zidovi tastera ravni, dešava se da, kada pritiskaš taster po ivici, ili ćošak, on zapinje. To mene užasno nervira, izbegavam takve tastature, hp voli taj dizajn sa nekim modelima.
 
Koliko sam primetio, neki od modela koji se pominju u ovoj temi imaju, bar prema slikama, manji (jednoredni) Enter. Osim ako nisi već navikao, ne bih ti preporučio takvu tastaturu.
 
Ne smeta mi toliko kao kad stave power tastere ispod page up - home grupe, i to sam cak imao, završila je u kontejneru.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno