Šta je novo?

Igra i HD film = stuttering

CarnX

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2005
Poruke
3,519
Poena
475
Moja oprema  
Mobilni telefon
P30 lite
Pristup internetu
  1. Optički internet
Konfiguracija je iz "moja masina"...

Desava mi se sledeci problem:
Kada igram CS GO i pustim na TV hd film neki (720p, extended display), krene i igra i film da mi seckaju... Nekad radi normalno, nekad ne...

Da li je problem do hardvera, ili je nesto drugo u pitanju?
 
A ti bi da pustis film i igras CS GO? Ne razumem, sta je tebi tu cudno? Ranije se nije desavalo ili? Jos ako je sa istog HDD-a nema onda tek o cemu pricati.
 
Pa da, hocu da pustim film sa kompa na tv (grafika povezana hdmi kablom sa tv-om), i da igram cs go istovremeno... Nisam siguran sta si hteo da kazes time, sta mi je tu cudno? pa cudno sto ne radi, sto secka... Ranije mi je normalno radilo, zasecka samo kad uradim alt-tab...
Vidis, hdd mi nije ni pao na pamet kao problem... I steam i film su na istom hdd-u (razlicit drive mozda, ali hdd isti)... Aj bas cu da proverim sta se desava kada prebacim film na ssd...
 
Ili ako je neki UHD film, pa cpu zabode...
 
nije uhd, zadnji put je bila serija u pitanju, 720p
 
Isti hdd a druga particija...
 
da, to sam mislio...
 
za takve varijante ti treba virtuelizacija i vise klijenata,mozes da se poigras sa core affinity ali po mom iskustvu bez jasnog razgranicenja resursa nema srece za paralelizaciju...

edit:

ili da umrezis Tv i da koristis njega kao plejer,ako imas lan na tv-u treba ti bukvalno mrezni kabl i par podesavanja.generalno u stvari ima pregrst opcija da serije/filmove izmestis sa kompa,veci fles/eksyterni,zaseban plejer sa mrezom ako vec tv nema mrezu...
 
Poslednja izmena:
Ma daj, mislim, nemoguce mi je da ovo ne moze da radi po defaultu... cs nije nikakva zahtevna igra a filmovi pa tek... igrao sam tomb rider ovaj poslednji i gledao filove na tv i sve radilo ok, cak mislim sa slabijom konfiguracijom da je to bilo (athlon x4 640)...
 
Da nisi zapatio nekog minera?
 
za takve varijante ti treba virtuelizacija i vise klijenata,mozes da se poigras sa core affinity ali po mom iskustvu bez jasnog razgranicenja resursa nema srece za paralelizaciju...

edit:

ili da umrezis Tv i da koristis njega kao plejer,ako imas lan na tv-u treba ti bukvalno mrezni kabl i par podesavanja.generalno u stvari ima pregrst opcija da serije/filmove izmestis sa kompa,veci fles/eksyterni,zaseban plejer sa mrezom ako vec tv nema mrezu...

Sta napisa sad...

Ide mi PUBG i Rocket League a na drugom monitoru pustim FHD video,YT sta vec i nikakvih problema...kakva virtuelizacija i klijenti...
 
Ma daj, mislim, nemoguce mi je da ovo ne moze da radi po defaultu...
Je l' nece ni kad pustas sa SSD-a?

I meni zvuci nemoguce da taj R5 1600X iz potpisa ne moze da ti potera to, ali ako koristis praistorijski WD od 640GB ili taj externi Transcend od 320GB (koji su mozda i fragmentisani), ja bih proces eliminacije zapoceo od njih.

Takodje isprati grafikon zauzeca procesora i graficke, jer moguce je da im se automatski obara frekvencija kad nisu dovoljno optereceni.
 
Veceras cu da probam sa ssd-a da pustim i da malo detaljnije istestiram... Transcencd inace ne znam ni gde mi je, a film i igre su na WD-u :)
 
Ja puštam FHD sadržaj na 4K TV preko HDMI dok istovremeno radi Borderlands 2 (2012) na FHD monitoru. Dva HDD, doduše. Nema seckanja, jedino što trepne slika na oba ekrana na alt-tab iz igre. i5-4460 i R9 280.
 
Ma bre ja sam rekao sta se cudis ako ti na istom HDD igra i film/serija,a pazi jos na dve razlicite particije. Steka zbog toga jer nije to SSD, a i jos ako je HDD 5400 .. eeee belaj onda ili externi.
Stavi igru na SSD, a film ostavi na HDD ili stavi na neki drugi i to je to.
 
Stavio sam film na ssd i na drugu particiju WD-a, ima seckanja ali ne toliko... Mada i kad pustim film sa iste particije gde je i igra, opet ima manje seckanja nego pre neki dan... CPU zauzece je minimalno, gpu 85-99%
 
Nazad
Vrh Dno