Šta je novo?

Koji je telefon trenutno best buy budget do 200e?

Sato

Poznat
Učlanjen(a)
17.10.2018
Poruke
111
Poena
49
Da li je RN5 jos uvek best buy?
 
Približio mu se i Mi A2. Imaš ga na 200eu kod Madjarona na KP.
 
A kako se sad tu kotira RN6 Pro. Kolko vidim svi kazu da ne vredi prelazak sa RN5 na 6icu, ali sta bi bila bolja kupovina sada, tj. vredi li tih 25EUR vise 6 PRO?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja ne mogu da smislim notch. Ajd kod nekih modela gde je to polukrug, al gde je siri. Izgleda kao da ekran ima rogice.
 
Da ne otvaram dodatnu temu,naime uskoro treba da kupim majci mob do 200evra.
Sto se tice modela zapao mi je za oko Huawei Honor 8 duo 32gb,do duse jeste stariji model,ali je jako fluidan i nudi sve za te pare.
Sta vi mislite o njemu,jel mozda postoji neka bolja opcija?
Pozdrav!
 
Problem sa polovnim fonovima u danasnje vreme je baterija. Zato sto je na 95% uredjaja neizmenljiva odnosno ne lako zamenljiva (bez otvaranjz fona u servisu). Tebi prve godine opadne health baterije 15-20%, u drugoj padne i na 75% healtha. Kasnije to usporava. Znaci, sko uzmes fon star 2 godine, racunaj na zamenu baterije gde ces pored cene iste morati platiti i ruke ako nisi vican kao mobil majstor. Bolje uzmi nov fon, cak i malo losiji, nego polovan. Dodatno sto mislim da je mi a2 bolja kupovina u odnosu na honor 8 cak i da su oba nova.
 
Poslednja izmena:
Problem sa polovnim fonovima u danasnje vreme je baterija. Zato sto je na 95% uredjaja neizmenljiva odnosno ne lako zamenljiva (bez otvaranjz fona u servisu). Tebi prve godine opadne health baterije 15-20%, u drugoj padne i na 75% healtha. Kasnije to usporava. Znaci, sko uzmes fon star 2 godine, racunaj na zamenu baterije gde ces pored cene iste morati platiti i ruke ako nisi vican kao mobil majstor. Bolje uzmi nov fon, cak i malo losiji, nego polovan. Dodatno sto mislim da je mi a2 bolja kupovina u odnosu na honor 8 cak i da su oba nova.

Pa uzimam novi tel iz radnje,nisam mislio na polovan,zar su svi honor 8 proizvedeni u 2k16 i da im je zbog toliko vremena izmedju otisla baterija?
Ne razumem onda kako se takav telefon u prodavnici definise kao nov...
 
Nema veze koliko je telefon star.
Ako je uređaj nov i nije korišćen, baterija je nova tako da je i kapacitet 100%.
Covek ti je pričao o baterijama unutar polovnih telefona, gde usled korišćena uređaja kapacitet baterije opada vremenom.

Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Sorry, mislio sam da uzimaš polovan Honor 8. Opet mislim da ti je Mi A2 bolja kupovina. Generalno smatram da je prelazak na 18:9 odnos stranica najbolja stvar koja je zadesila industriju telefona. Jednostavno, u mogućnosti si da dobiješ fon sa većim ekranom koji pojednako leži u ruci kao fon sa manjim ekranom ali odnosom stranica 16:9. Najbolji primer iz prve ruke - ja sam imao Samsung S7 koji je 5.2" 16:9. Drug uzeo Samsung S8, i on definitivno bolje leži u ruci a ima ekran 5.8" 18:9. Da ne pominjem koliko to znači za surf. Naravno ima i mana - youtube video je obično sa isečenim stranama (odnosno crnim sa strane).
 
Poslednja izmena:
Losija kamera, daleko losiji chipset.

Ako te dve stvari nisu bitne, onda je svejedno.
 
Ne znam zasto bi neko izabrao note 5 3/32 pored note 5 4/64. Jako je mala razlika a znaci dosta taj 1GB RAMa i duplo vise memorije interne. Pogotovo ako se uzima na rate.
 
Bolje kamere od HTC U Ultre nećeš naći do 400 evra.
Mana je slaba baterija, ali ako je kamera prioritet, ostavlja u prašini sve te telefone do 400 evra (xiaomije, Samsunge, huawei).
Dual laser focus Ima, I nešto što većina telefona nema u tom rangu:
Opticku stabilizaciju slike.
Ja sam prezadovoljan.
Noćne fotke malo slabije od P20 pro.

Nov je 220evra kod madjara.
Kamera je ista kao na Google pixelu.
Zadnja 12, prednja 16 mpx.
Sa gcamom je još bolja.



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Zdravo,

Trenutno imam iPhone 7+ (službeni telefon) i iPhone 6 (privatni). Pošto imam i Moto360 sat, hteo bih da se rešim ove šestice i vratim na Android zbog maksimalne kompatibilnosti sa satom.

Krenuo sam u pravcu Huawei P20 Lite ali su mi za oko zapali:

- Xiaomi A2 Lite i A2 (zbog stock Androida i odličnog odnosa cena/kvalitet)
- Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Notch mi ne smeta, a A2 Lite ima nešto slabiji procesor od A2 i RN6. Takodje mi se kod A2 više svidjaju noćne fotke iako su u dnevnim uslovima skoro pa rame uz rame.

Najbliži sam da izaberem izmedju ova dva ali mi fali malo da prelomim. A2 mi deluje da ima previse okvira. Nisam video uzivo, kakvi su komentari korisnika sa foruma?

Ima li svrhe uzeti jači od A2 Lite za drugi/backup telefon? :)






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dvojica kolega ih imaju. Subjektivno, A2 lite mi je osetno kompaktniji u ruci, iako su oba preglomazna za moj ukus. Jeste, A2 ima veće bezele. Drugar sa Lite verzijom skinuo neki apk koji šteluje prikaz notch-a, vizuelno deluje sasvim OK.
I veća baterija i 3.5mm su po meni dovoljan razlog za prednost Lite varijante. Interesantno, dosta je težak.
 
Poslednja izmena:
Ja bih išao pre na A2. Jeste baterija slabija i ima jos nekih nedostataka, ali ima mnogo više prednosti nego mana. Na A2 Lite modelu je prednost samo baterija i ulaz za slušalice. SD pola nezahtevnih ljudi neće ni primetiti kao nedostatak.
 
Nazad
Vrh Dno