Šta je novo?

Photo inkjet

Sasa

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.07.2000
Poruke
5,269
Poena
780
Šta kupiti za kvalitetniji A4 color.
Da se glava ne zapusava i da kertridži podrzavaju više od 100 strana.
Idealno da ima više od CMYKa?

Ne mora da bude ni brz ni moderan, skener i fax mi ne trrbaju.

Hva

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
evo i ja se bas dvoumim za sebe, i stigo sam do zakljucka da je L805 najpogodniji.

.... nego, interesuje me misljenje. Ima polovan za upola cene nego nov, tip tvrdi da je malo koriscen i da je uvek koristio original boje u njemu (uz to ima foto radnju) sto ja zakljucujem da je odstampao minimum dvostruko inicijalnih ketridza sto dodje 2x1800 stranica. Dal to vredi uzimati? Koliki je lifetime za te glave? nisam mogao nista da nadjem na netu osim da epson daje garanciju do 3000 strana koji je ovaj odavno presao...
 
Posedujem L805, i odlicno stampa ali je mana ako se ne stampa par dana, hoce malo da se zapusi ali par onih njegovih head clean resi problem. Sad i kad ne stampam svaki dan uradim stampu Nozzle check strane cisto da ne stoji i problema nema. KOliko ce da traje nemam pojma imam ga godinu i po dana i nisam odstampao viseo do 1000 strana, on na test strani izbavi koliko je odstampano sa njim. E sad da li to neko moze da ponisti ne znam.
 
Tako je, nisam dolio a odstampao sam 1039 strana i imam jos dosta oko 1/3 mastila, mada dosta su to samo test strane realno oko 600 fotografija.
 
Poslednja izmena:
Kupih i ja L805. Nov.
Stampa je fenomenalna, naravno uz odgovarajuci papir. Za sada koristim Orcol Lustre i Tecco.

Dali mozda imas preporuku koji da se koristi i koji da zaobilazim? Vidim da s**jlink ima turske Lustre papire. Dali si mozda probao? Dali je neko koristio papir koji ide u Drylab-ove (Fuji DX 100 itd)?
 
Koristo sam samo Tecco jer sam njih nasao nisu losi a naravno najbolje stampa na epson papiru koji je totalno neisplativ. Ostale nisam probao, jer ne znam ni gde da nadjem i ove tecco sam jedva nasao, kineze ni ne gledam.
Bilo bi dobro kad bi bilo vise ljudi koji koriste ove stampace da cujemo i predloge i podesavanja
Za tecco je super slovenacaki sajt: https://www.tavija.si/icc-opisi-in-nastavitve-za-epson-l800-l805 sa podesavanjima za photoshop, mada kazem najbolje ispadne epson papir i njegovog programa.
 
Nazad
Vrh Dno