Šta je novo?

Izbor ploce za 2600x...

evil_geko

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
89
Poena
310
Posto sve ploce koje sam hteo da uzmem ne mogu nigde po Srbiji da nadjem, a to su MSI B450 Tomahawk i B450 Gaming plus carbon...sta mi preostaje u tom cenovnom rangu?

MSI x470 gaming plus, MSI b450 gaming plus?

Generalno kako sam trazio I citao u ovom budget range-u MSI je ponajboljsi...ali ne znam sta mi je ciniti vise, vrtim modele ploca vec nekoliko dana i kada sam konacno suzio izbor na dve....nema ih nigde...
 
Asus TUF B450M-PLUS GAMING bi trebalo da spada u tu kategoriju.
 
Ako neces da cekas sledeci kontigent ploca koje si izabrao, trenutno mogu da se nadje ASUS PRIME B450-PLUS i MSI B450-A PRO.

Asrock B450 PRO4 je bila povoljna, ali ni nje vise nema.
 
Sto bi uopste uzimao plocu sa B450 cipsetom? x470 samo
 
A sto bi uzeo X370/X470 chipset ako mu ne trebaju dodatni konektori?

Asus X370-A iz tvoje masine, ako se dobro secam, ima isti VRM kao i Prime B350 Plus koja je kostala 80-100e.

Msi X470 Gaming Plus je odlican izbor, kad sam poslednji put gledao cene u radnjama bila je slicna sa cenom kao i B450 modeli drugih proizvodjaca. U tom slucaju vredi uzeti X470.
 
Poslednja izmena:
Ako već uzimam MSI x470 gaming plus, koji je oko 17k +, dodam jos par hiljada pa uzmem ASUS ROG STRIX X470-F GAMING, koga sam našao za nekih 20k... kada već ne mogu Tomahawk koja se vodi kao top budget board, onda idem na pristojnu x470...

Hvala na predlozima u svakom slučaju, javljam šta sam uzeo na kraju ali verovatno ću ovako.
 
Poslednja izmena:
to neka autlet varijanta/polovno?jeste da su najveci pilicari ali stvarno ne mogu da verujem da su stedeli na menjualu...

Novo je. Sada gledam to uputstvo sa neta, u njemu piše šta pakovanje sadrži, ne sadrži to uputstvo...:D
Samo quick installation guide piše i to ima u kutiji...
MSI su savetavali ovde na forumu, tomahavka nema, nekoliko predloga za alternativu tomahavka je bila ova ploča. Nadam se da će biti OK.Procesor je 2600, memorija kingston 2x8Gb 3200
Da li da instaliram komplet disk koji je dobijen uz ploču, pa da update-ujem neke pojedinačne drajvere, koji imaju na sajtu?
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo tu plocu za isti cpu, par dana nikakvi problemi, flesno bios, namestio memoriju u par klikova. Lepa i hladna. A dobija se 2x sata kablic, cd i jos neke dzidzabidze... Nema vise papirnog manuala da citas dok drndas. Mada na ploci ti je napisano gde prvo ubadas memorije i gde ti je sta (usb2/3, audio).
 
Izvinjavam se ako hijack-ujuem temu, postoji li neka dobra ploca za 2600X koja ima integrisan WiFi? Svidja mi se B450 Pro Carbon, ali se izgleda teze nalazi. Malo sam ispao iz price o hardveru, ali sam procitao na par mesta da se zbog nekih nedostataka u MSI UEFI-u prosto ne isplati ubaciti u nju 2600X (ili bilo koji X procesor), jer ne radi taj Precision Boost Overdrive?
 
i da radi apsolutno je besmislen,previše nakucava voltažu a možeš i sa nižom da izvučeš isti klok i to na sva jezgra.u prevodu ako hoćeš maks iz rajzena kupi prvu najjeftiniju ploču sa ozbiljnim vrm-om,solidno hlađenje (ne treba ti ništa preterano) nakucaj na tih 4 i kusur koliko čip te pusti na sva jezgra i uživaj.

te per core kerefeke ne služe ničemu,sem singl kor skoru na cpu z i sinebenču,nema ništa danas što se oslanja samo na jedno i to fiksirano jezgro.
 
Na novijim biosima kod MSI postoji Precision Boost Overdrive opcija.

Ja je svakako ne koristim, naponi su smesni na auto na svim plocama, 1.4v-1.5v, mnogo bolji OC se postize sa rucno podesenim naponom.
 
Prema Buildzoidu, MSI ploče nemaju voltage offset pa nadrukaju voltažu ako se PBO prepusti automatici. Mada, ni drugi proizvođači nisu bolji, auto OC nabija voltažu čak i ako imaju offset...
Manuelni OC > automatika.
 
Hvala puno drugari. Trenutno je dobavljivost Boz' sacuvaj, videcu sta cu naci :) .
 
ili lepo kontaktiraj najviđenije mađare i uzmi ploču koja ti odgovara umesto da te ovi naši uslovljavaju šta im ima najveću maržu trenutno.domaća garancija je precenjena a evo bar 4 godine pričaju kako će mađari svaki trenutak da nestanu a oni i dalje tu,nikad jači.
 
A da li neko ima ideju zbog cega u Srbiji nema ili tako malo ima tih boljih B450 ploca?......zasto se nasim prodavcima hardwera ne isplati da nabavljaju te ploce?.....nije da nisu trazene,a i trenutno su to najoptimalnije ploce za aktuelne AMD procesore,ne radi se o nekoj zastareloj generaciji procesora................,narocito sada kada su cene INTEL procesora otisle u 3pm...

Nije i da te B450 ploce razgrabe rudari kao graficke kartice......dakle u cemu je stos,ili bolje receno misterija sa tim plocama?
 
Stara balkanska trgovčka taktika, naprave veštački manjak jednog proizvoda, onda uvezu gomilu istog na koji dobiju popust na količinu a onda rebnu za 30 - 50% višu cenu a to ipak ode kao alva, pa onda Jovo nanovo.
 
cao drugari, da ne otvaram novu temu nadovezaću se ovde. Uzeo bih 2600x molim predlog koju ploču uzeti i koju memoriju, sve bih isao na oc jer zelim max zobg igrica... moj neki budzet je 500e u koji ne bi bilo loše da udje i ssd, ako je ikako moguće. Ostale komponente imam.
 
Tesko da ces izvuci bas sve za taj novac. Ja sam se dosta namucio oko izbora prosle nedelje, jer je dostupnost dosta ogranicena i kod Madjara, a u prodavnicama katastrofa. Na kraju sam se malo "naljutio" i uzeo MSI X470 Pro Carbon, iako nisam bas hteo nju uz 2600X, jer mi nisu potrebe tako visoke, cak i ne provodim toliko vremena pored privatnog kompa. Nemam cak ni neku grafiku (1060 6GB), ali avaj. B450 sam otpisao jer mi se ni jedna dostupna ploca nije dopala, a zeleo sam B450 Pro Carbon ili B450 Strix. X470 pocinju od oko 150 eur. Asus X470 Prime mi se bas nije dopao, tako da je sve spalo na MSI X470 Gaming Pro i MSI X470 Pro Carbon. O Gigabyte sam na netu citao uglavnom lose stvari, pa nisam zeleo da rizikujem. Mozda pomalo razmazen izbor, ali tako je ispalo.

Uglavnom, po cenama na "trzistu" ;): 2600X + MSI X470 Pro Carbon + HyperX Predator 2x8GB 3200MHz CL16 RAM-a izadje oko 550 eur. Ukoliko zelis OC, onda ti treba jos 35-50 eur za cooler, ako nadjes nesto u skorije vreme, jer je za sve sto sam trazio duzi rok cekanja nego za ostale komponente, uglavnom do decembra, ili duze. Znaci nemas mesta za SSD, osim ako ne pristedis na ploci ili preskocis cooler, cime ti prica o OC pada u vodu.

Sto se tice preporuke o ploci, ne budi kao ja :D . Ako ti ne smeta losija estetika i slabiji audio, mislim da bih uzeo MSI X470 Gaming Pro.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno