Šta je novo?

Izbor ploce za 2600x...

evil_geko

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2007
Poruke
89
Poena
310
Posto sve ploce koje sam hteo da uzmem ne mogu nigde po Srbiji da nadjem, a to su MSI B450 Tomahawk i B450 Gaming plus carbon...sta mi preostaje u tom cenovnom rangu?

MSI x470 gaming plus, MSI b450 gaming plus?

Generalno kako sam trazio I citao u ovom budget range-u MSI je ponajboljsi...ali ne znam sta mi je ciniti vise, vrtim modele ploca vec nekoliko dana i kada sam konacno suzio izbor na dve....nema ih nigde...
 
Stara balkanska trgovčka taktika, naprave veštački manjak jednog proizvoda, onda uvezu gomilu istog na koji dobiju popust na količinu a onda rebnu za 30 - 50% višu cenu a to ipak ode kao alva, pa onda Jovo nanovo.
Al zato su tu "madjari" iako sam uvek bio za to da dam malo vise para i uzmem u nasim radnjama zbog garancije ali vise mi ne pada napamet, procesor R 2600 160 evra preko a ovi nasi 27000 din. Pa nije mi problem da cekam i mesec dana da ode kod "madjara", zavrsi se servis i da mi se vrati, nego da se zezam ovde i da se natezem sa klosarcinama po radnjama, izmisljenim forama ima vlage, fizicka ostecenja, da moram da slikam, urlam dok mi pise zapisnik da unese da nema fizicka ostecenja da on ne bi imao i rizikujuci da nekom polomim vilicu a ovamo se vode pricom kako placaju dazbine pa cene moraju biti duplo vece a preko se ne placaju dazbine, stoka bezobrazna.
A u poslednje vreme na vestima udruzile se trgovci sklopili dil da ne idu ispod cene za neki proizvod da ne bi bili jedni drugima konkurencija....sve po spisku cobansku.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Tesko da ces izvuci bas sve za taj novac. Ja sam se dosta namucio oko izbora prosle nedelje, jer je dostupnost dosta ogranicena i kod Madjara, a u prodavnicama katastrofa. Na kraju sam se malo "naljutio" i uzeo MSI X470 Pro Carbon, iako nisam bas hteo nju uz 2600X, jer mi nisu potrebe tako visoke, cak i ne provodim toliko vremena pored privatnog kompa. Nemam cak ni neku grafiku (1060 6GB), ali avaj. B450 sam otpisao jer mi se ni jedna dostupna ploca nije dopala, a zeleo sam B450 Pro Carbon ili B450 Strix. X470 pocinju od oko 150 eur. Asus X470 Prime mi se bas nije dopao, tako da je sve spalo na MSI X470 Gaming Pro i MSI X470 Pro Carbon. O Gigabyte sam na netu citao uglavnom lose stvari, pa nisam zeleo da rizikujem. Mozda pomalo razmazen izbor, ali tako je ispalo.

Uglavnom, po cenama na "trzistu" ;): 2600X + MSI X470 Pro Carbon + HyperX Predator 2x8GB 3200MHz CL16 RAM-a izadje oko 550 eur. Ukoliko zelis OC, onda ti treba jos 35-50 eur za cooler, ako nadjes nesto u skorije vreme, jer je za sve sto sam trazio duzi rok cekanja nego za ostale komponente, uglavnom do decembra, ili duze. Znaci nemas mesta za SSD, osim ako ne pristedis na ploci ili preskocis cooler, cime ti prica o OC pada u vodu.

Sto se tice preporuke o ploci, ne budi kao ja :D . Ako ti ne smeta losija estetika i slabiji audio, mislim da bih uzeo MSI X470 Gaming Pro.

Nisam mislio hi end oc :D klasika do nekih 4.1-2 i memorija na 3000 sto je negde za igre top, sve preko toga je par fps-a a mnogo više ulaganja po meni bespotrebno... mislio sam da mogu proci sa b segmentom i oc
 
4.2 GHz i nije baš blagi OC, nije to Intel :)
Nađi neku ljudsku B450 ploču na KP (MSI Gaming Plus, Mortar ili Tomahawk, recimo), Ryzen 2600 umesto 2600X, 2x8 GB RAM-a i LC Power LC-CC-120 ili Deepcool Gammaxx 400 cooler. Trebalo bi da bude para i za neki SSD, makar i od 120GB.
Nasviraj 2600 koliko može a da ne preteraš s voltažama i vozi...
 
Poslednja izmena:
zar mu nije turbo 4.2? ne razumem se preterano u sve to pa ne zamerite ako lupim neku osnovnu stvar. Def bih isao na 2600x, samo je pitanje koja je dobra ploča a da ne šije po ušima... možda za početak 8g pa posle da dokupim još jedan štap od 8...
 
2600X boostuje do 4.2 (mada, ne na svim jezgrima), mislio sam na 2600. Mada, i da ih manuelno klokuješ, teško da ćeš da izvučeš više bez jakog hlađenja. Ryzeni druge generacije su već nategnuti po defaultu, nemaju mnogo prostora za OC...4.2 na svim jezgrima je neki solidan, realni OC kojem možeš da se nadaš. Po meni se ne isplati dati 40€ više za 2600X kad i jedan i drugi možeš ručno da klokneš na otprilike isti klok, 2600X je bolje uzeti ako ne planiraš OC.
Sa 2600 ćeš verovatno uklopiti SSD i dobru ploču u 500€ bez da se odričeš RAM-a. Sa 2600X već teže...kako hoćeš. Možeš i da uzmeš 2600X, ostaviš ga na boostu, bez OC, sa stock kulerom, eventualno uzmeš malo jeftiniju ploču, i uklopiš SSD...dođe ti dosta slično, 100-200MHz gore-dole.
 
Ne znam šta smatraš za dobro hlađenje? Ako ćeš jači vazdušni cooler, imaš Scythe Fuma ili Scythe Mugen 5 Rev. B. Mugen je nekih 50€ na KP. Mada, nećeš dobiti mnogo veći OC sa njima, već ti rekoh šta možeš da očekuješ od 2nd gen. Ryzena, a samo ćeš da nagrizeš budžet za SSD.

MSI B450 ploče imaju bolji VRM i hladnjake od konkurentnih B450, trebalo bi da budu ok. Slično kao sa kulerima, ako hoćeš primetni upgrade, koštaće te - nešto poput Asus X470 Prime Pro ili MSI X470 Gaming Pro Carbon, recimo, koji koštaju bar 70€ više od B450 ploča. A opet, nećeš dobiti puno. Razliku od 100-200 Mhz nećeš ni primetiti u realnoj upotrebi, ali ćeš primetiti veće temperature i buku kulera...

Moje preporuke od ranije i dalje stoje...Ja bih uzeo Ryzen 2600, MSI B450 Mortar/Tomahawk/Gaming Plus, neki od pomenutih jeftinijih coolera, 2x8GB RAM-a od 3000+ Mhz i neki SSD, overklokovao 2600 koliko može i to je to, verovatno ćeš da uklopiš u 500€, plus-minus neka sića. Eventualno možeš da dodaš za bolji kuler, što da ne...i obezbedi dobru promaju u kućištu. Nećeš dobiti Bog zna koliko sa 2600X i skupljom pločom, nije vredno ulaganja, po meni, razlike u ceni i to...
Kako rešiš, tvoj je novac...
 
Nazad
Vrh Dno