Šta je novo?

Raiffeisen bank

Mozda je malo glupo pitanje, ali nikada nisam radio pa ne znam.

Da li kada zatvaram racun u banci moram pre toga sve pare da povucem sa racuna ili mogu to da uradim naknadno? Logicno mi deluje ovo prvo, al otkud znam, mozda moze i nakon zatvaranja. :D
 
Ne mozes da zatvoris racun, a pare da ostanu na njemu, a onda ti da ih saljes kasnije. Sto znaci da imas dve opcije
1) putem ebankinga posaljes pare gde zelis
2) prilikom zatvaranja, u filijali, isplacuju ti sve sto ima na racunu. (ako imas preko 600 000 verovatno moras da najavis 24h ranije)
 
Moze i da se da racun u drugoj banci i automatski se prebacuje pri zatvaranju na njega, ne mora u kesu da se podize.
 
slazem se. poenta je da ne moze "dosao sam da zatvorim racun, a za dvadesetak dana cu vam javiti gde da prebacite pare"
To jos nisam cuo da je ikome uspelo :)
 
Ma da, kapiram da ne moze nego da proverim.

Hvala na odgovorima.
 
Ovo je više generalno pitanje ali rešio sam da stavim ovde jer se tiče i RF. Planirao sam da otvorim još jedan račun u intesi za neke uplate, ali bih probao sa nekom drugom bankom ipak, čisto zbog ogromnih gužvi u intesi. Ovo je izbor:

Halkbank a.d.
Societe Generale banka
Raiffeisen bank
Erste bank

Dakle bitan mi je ebanking, da mogu u svakom trenutku da prebacujem dinare sa ovog na drugi račun u intesi (ne bi to bilo sad nešto često, par puta mesečno) ali je bitno da bude siguran i da postoji aplikacija naravno. Ostalo manje više, ne bih puno išao tamo tako da nemam neke specijalne zahteve, osim da generalno nema nekih loših iskustava, ako to u Srbiji uopšte postoji.
 
Mogu li da platim kaznu za parkiranje preko pausalnog racuna? :D

Da li ima neke veze sto je racun firme ili je nebitno?
 
Ovo je više generalno pitanje ali rešio sam da stavim ovde jer se tiče i RF. Planirao sam da otvorim još jedan račun u intesi za neke uplate, ali bih probao sa nekom drugom bankom ipak, čisto zbog ogromnih gužvi u intesi. Ovo je izbor:

Halkbank a.d.
Societe Generale banka
Raiffeisen bank
Erste bank

Dakle bitan mi je ebanking, da mogu u svakom trenutku da prebacujem dinare sa ovog na drugi račun u intesi (ne bi to bilo sad nešto često, par puta mesečno) ali je bitno da bude siguran i da postoji aplikacija naravno. Ostalo manje više, ne bih puno išao tamo tako da nemam neke specijalne zahteve, osim da generalno nema nekih loših iskustava, ako to u Srbiji uopšte postoji.
Rajf radi kao sat. I web i mobile app.
Za ove ostale nemam iskustva.
 
Već sam odlučio da to bude RF, svakako hvala. Nema provizije za mbanking transakcije koliko sam shvatio sa njihovog sajta?
 
Nema provizije, 0%, za sva placanja u zemlji.
 
Završio već, hvala još jednom.
 
Rajf radi kao sat,jedino im ne radi jos instant placanje,slanje za fizicka lica.
 
Za to mi najviše i treba :D Kako to ne radi, ne mogu da pustim pare nekome na račun? Tj. sebi u drugoj banci?
 
Mozes radnim danom a instant placanje nece jos skoro ako ima neko ko zna kada krece instant placanje,slanje za fizicka lica,neka napise.
 
Ma dobro bitno da može, a ovo instant plaćanje to je ono što su sad skoro pustili pa reklamirali kao da je ne znam šta? To mi nije toliko bitno u ovom trenutku. :)
 
Ia RF i obicna placanja se jako brzo izvrsavaju, niko im nije ravan.
Jedino sto bi IP doneo vise je sto bi mogao i van radnog vremena da saljes novac.

SoGo izbegavajte u sirokom luku sada, mozda i OTP. banke koje se kupuju = haos u sistemu! AIK ni godinu i nesto nakon merger-a sa Alpha bankom nije sve sredio cakum pakum :)
Direktna kupila Piraues, kartice haos vec 2+ meseca.
 
23.12(nedelja) u 20h sa mog racuna u Rf sam poslao kolegi isto na racun u RF i odmah mu je legao novac,jel to instant placanje?
 
Nije,ip je da si mu poslao u drugu banku i da primi odmah a to jos ne radi.
 
Unutar iste tehnicki moze uvek.
Ali vidim da mi u KB cesto kasni.
 
Mozes radnim danom a instant placanje nece jos skoro ako ima neko ko zna kada krece instant placanje,slanje za fizicka lica,neka napise.
01.04.2019. je rok za uvodjenje IP za banke kojima je NBS odložila rok 22. oktobar [emoji41]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Rajf nije među te četiri banke, verovatno imaju internih problema da to bude baš instant.

Kad smo kod brzine, pare stižu jako brzo pri slanju preko ebank, tu zaista ne bi smelo biti zamerke.
 
Znaci kod RF postoji provizija za povlacenje sa Paypala.
Moze li neko da potvrdi da je ta provizija 1%?
Mislim da sam na FB grupi negde procitao da je provizija 3%.
 
Nije x%, zavisi od kartice i u kojoj se valuti povlaci.
Pogledaj tarifnik. Ako ti za karticu pise za placanje neka provizija, vazi i za povlacenje kada je ista valuta/kartica u pitanju. Ne znam napamet, ali nesto tipa MC Debit 0% za EUR, 1% za ostale, Visa 1-2% za EUR, +1% za ostale, garant sam malo omasio.
Meni smeta i 0.1% za ino placanja, pa ne pratim precizno ono sto nije alternativa ;)
 
Nije x%, zavisi od kartice i u kojoj se valuti povlaci.
Pogledaj tarifnik. Ako ti za karticu pise za placanje neka provizija, vazi i za povlacenje kada je ista valuta/kartica u pitanju. Ne znam napamet, ali nesto tipa MC Debit 0% za EUR, 1% za ostale, Visa 1-2% za EUR, +1% za ostale, garant sam malo omasio.
Meni smeta i 0.1% za ino placanja, pa ne pratim precizno ono sto nije alternativa ;)

EUR valuta, Visa Electron verovatno kartica, pise 1% za placanje, a i u tarifniku pise nesto za "Isplate preko interneta", 1%. Verovatno je to to.
 
^tako je onda.
 
Za RF VE ne vazi ono da se mora imati nekakvih 20EUR za placanja i slicno?
 
Vazi kod njih oduvek to.
 
Platih nesto u Svedskoj Raiffeisen Business karticom i gledam sad na mailu izvod racuna, skinuto mi je 99SEK=1168,85din i onda jos jedna transakcija u iznosu od 0,10EUR sto je 11,99din. Zbog cega su mi dodatno skinuli nesto? Isto se desilo i kada sam kupovao u supermarketu, malo veca cifra je bila i malo vise su skinuli u toj drugoj transakciji.
 
da li si ti ikad video tarifnik RF?
71d2a9e58636c91eadb9edf8ad8e90ed.jpg




Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
a66af8ed1f222dbc2c40934c0202cd6a.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno