Šta je novo?

Raiffeisen bank

Pa kad neces da citas FAQ za Platne kartice i poruke koje su ti to rekle ovde.... ybg, ne vredi vise da pisem.

Zvanicno dizem ruke, neka vas deru :)
 
Moram alfu da podrzim u ovome :), uklesano pravilo godinama u Srbiji je placanje prema inostranstvu u bilo kojoj valuti je najbolje iskljucivo iz EUR.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
... a posle EUR, najbolje je izgleda sa dinarskog računa.
Iskustvo iz Engleske: plaćanje u funtama sa EUR kartice pravi 7-8% troška na provizije, a sa dinarske kartice oko 2% (Erste banka).
 
Danas oko 00:07 su im Visa kartice bile u blokadi iz nekog razloga. 2x mi je odbijena kartica, iako sam drugi put ukucao pin.

Zvao ih, kazu da imaju nekih problema i da ce ubrzo sve biti kako treba.
 
Do Vise je izgleda, vise banaka ima problema sa njima ovih dana.
 
Sa Intesinom visom sam platio bez problema, odmah nakon sto mi je ova odbijena.
 
Pa nemaju sve banke iste vise, ali dosta banaka je imalo probleme sa Visa karticama, razlicitih problema. Kod Intese su bile duple transakcije, kao i kod KomBank. Nesto slicno je void (enterthevoid valjda, ne pamtim mu nick :d) imao u RF i Erste.

Erste, KB i Kombank kartice, koje su imale problem su dinarske, Intesa je devizna (Electron), verovatno i tu ima necega..


U svakom slucaju, polako i oprezno sa Visa karticama ovih dana.
 
Da li se provizija na ino placanje nalazi u Paypal rezervaciji ili se naknadno skida?

Vidim rezervaciju sa Paypala tacno za 1% vecu, placanje u usd sa eur. Provereno sa Visa online kursom.
 
Ako se ne varam, provizija je 2% za USD (1% za EUR), tako da nije to to, verovatno?

Ali javi, bas me zanima, ujedno i koja tacno kartica.
 
Da, ovo je 1% i jos nisam siguran ko se ugradio :).

U RF sve sto nije placanje u EUR (dakle USD etc.) ide dodatnih 1% na postojecih 1% na internacionalne transakcije.

Punokrvno dranje, srecom koristim samo povremeno nemam razloga da trazim povoljniju banku.

** Ukoliko se originalna valuta internacionalne transakcije razlikuje od referentne valute (EUR) dodatnih 1% na iznos originalne transakcije ce biti ukalkulisano u iznos transakcije, osim za Maestro i Debit MasterCard karticu.
 
Poslednja izmena:
Da nemam vise prometa van zemlje karticama i ja bi RF kao jedinu koristio.
 
Transakcija jr proknjizena i RB provizija 1% za ino placanja je kao posebna stavka dodata naknadno prilikom knjizenja.

Jos mi nije jasno ko se ugradio prethodnih 1% na relaciji Paypal-Visa-RB . iHerb je ispostavio racun u USD, PP mi je EUR i podesena je karticna konverzija. Kartica je u odnosu na Visa kurs zaduzena za tacno 1% vise.
 
Poslednja izmena:
Daj konkretne cifre za sve stavke? Racun na iHerb, proveir da je PP tacno toliko naplatio u USD, koliko EUR ti je naplaceno na kartici i koliko je onaj 1%?
Nesto mi kaze da:
- RF dodaje 1% na sve transakcije odmah (to je onaj prvi 1% sto je u sklopu "cene")
- RF doda 1% za USD, jer nije u EUR transakcija.

Ovo drugo mi je skroz bezobrazno, nacin da se ni na cemu zaradi. Bukvalno, jer banka nema nikakav dodir sa time, trosak ili bilo sta slicno.
 
iHerb total: $78.87 (22.11.)

PP: $78,87 (8$ sa balansa, ostalo sa RFB kartice) (PP EUR primary, card issuer exchange)

RFB: 62.38eur
RFB: 0.62eur (int fee)
 
Poslednja izmena:
1.136 je kurs - 70.87/62.38. Ne vidim gde ti je tu 1% fee? Ako si 21.11. platio to je bas to, skoro u 0.001EUR. 22.11. je TACNO 1.136 kurs.
Da je 1%, morao bi Visa kurs biti 1.146.

Tj. vidim taj 1% fee odvojeno :) ali ne i u onih 62.38EUR da je naplacen neki fee.
 
My fault u vezi balance/kartica, ispravljeno izgleda ovako:

iHerb total: $78.87 (22.11.)

PP: $78,87 (8.93$ sa balansa, 69.94$ sa RFB kartice) (PP EUR primary, card issuer exchange)

RFB: 62.38eur
RFB: 0.62eur (int fee)
 
To je 1.5% onda? BRRRRR!
 
Ma 1% plus 1%. (69.94$ = 61.77e; 61.77 - 62.38 = -0.61e = ~1%)

Cenim da nema ko drugi da se ugradi nego RB.
 
1.136 je 22.11. bio Visa kurs, to izadje 1.5% otprilike.

Ali da, to je garant RF, i uklapa se u tarifnik tacno.
 
Za Master nema dodatnih 1% ali im je VISA 90% kartica :smoke:
 
Ja im ne dam ni 0.1% :) Bezobrazluk, bukvalno uzimaju samo zato sto mogu, tu nemaju nikakav dodatni trosak! Za obe prozivije mislim.
 
Zbog tih 1% i jos 1% na non-EUR transakcije su izgubili mene kao klijenta posle skoro 10 godina. Ajd jedno pilicarenje, ali kad sam bio u US, jos jedna provizija. Sto je mnogo, mnogo je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko kako ide ovo za 5000 kad se primi plata, nigdje ne pominju uslove itd, i sta su 50 dinara koje su mi skinute nakon obavjestenja da sam primio platu, pa zatim druga poruka i putne troskove ono. Valjda na platu sms dzabe a na ovo drugo 50 din? Da znam ugasiti ako je to

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Sta pise konkretno kao opis transakcije?
Mislim da je 50 za osiguranje debitne kartice (ako je racun Moze, racun je efektivno 150, kartica 90, i 50 dinara je osiguranje kartice, ali mislim da moze da se iskljuci).
SMSovi su besplatni u RF (ne znam da se za ista placaju, sem mozda za upit stanja ako ima kada TI saljes SMS i za placanje EPS racuna Dina karticom preko SMS-a, ali to se u svim bankama naplacuje).

Znaci SMS nije, mozda su samo neintuitivni za naziv troskova.
 
50 din naplacuju ovaj novi dodatni sms paket. Paket racun je 250din provizija. Osiguranje 40din provizija. U opisu transakcije mora da stoji sta se placa.


Po novom, nema vise racuna od 150din sa karticom. Sada im je to stedni racun. Nije vise standardna ponuda al moze da se iscima kartica samo nemam info da li se mesecno placa kartica po Troskovniku.
 
U tarifi i dalje stoji Tekuci Racun od 150:
1.1. Vođenje tekućeg računa rezidenta RSD 150,00 mesečno

Aha, ovaj SMS dodatak:
Kod:
Pored osnovnog seta besplatnih SMS obaveštenja, imaćete potpunu informaciju o svim promenama po računima uključenim u paket:
• sve vrste uplata po računima (na primer, uplate izvršene elektronski, uplate po bilo kom osnovu različitom od osnova zarade/penzije…)
• sve vrste isplata po računima (na primer, elektronski prenosi i plaćanja, isplata na šalteru banke, i dr.)
• status trajnog naloga vezanog za dinarski ili devizni račun u okviru paketa (da li je realizovan ili nije realizovan Vaš trajni nalog za plaćanje mesečne premije osiguranja i slično)
• realizacija čeka
Dodatni SMS servis će Vam omogućiti pravovremeni prijem svih ovih infromacija, 24 h dnevno, 7 dana u nedelji.
Ja sam samo uplate po racunima imao uz osnovni Tekuci od 150, koliko se secam. Trajni nalog i cekovi nisu bili u okviru notifikacija (ali ne znam da li su bili moguci besplatno ili ne, nisam pitao niti me zanima).
 
Postovani, Vas racun xxxx**xxxx je zaduzen za
Iznos: 50,00 RSD
Raspolozivo: xxxx RSD
Datum: 30.11.2018

To je bilo nakon sto mi je legla plata pa nakon 10tak minuta za prevoz i onda odma to.
Evo cekam da vidim kad ce 5000 bit i oce li bit koja caka da se ne moze podici itd.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pitaj ih na online chatu.
 
Postovani, Vas racun xxxx**xxxx je zaduzen za
Iznos: 50,00 RSD
Raspolozivo: xxxx RSD
Datum: 30.11.2018

To je bilo nakon sto mi je legla plata pa nakon 10tak minuta za prevoz i onda odma to.
Evo cekam da vidim kad ce 5000 bit i oce li bit koja caka da se ne moze podici itd.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Moras da pogledas mBank ili eBank, sms je samo obavestenje o odlivu/prilivu.
 
Vidjecu kad se vratim sa puta, vjerovatno neki sms paket, rekli su mi poruke da su free za plate za ostalo ne pa mozda to. Vise me sad zanima da li je ko uspjesno uzeo 5000 i ima li zackoljica

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno