Šta je novo?

Raiffeisen bank

Da li je neko u skorije vreme otvarao ovaj paket?


Zanima me da li se placa izrada kartice i da li ima odrzavanje racuna ili je sve free?
 
Digitalna asistetkinja Rea kaže na Viberu da kruži neki scam gde se traže podaci od klijenata da se popune sa fejk linkovima banke i da se bude oprezan!
 
@Miki_ Jesam ga ranije koristio i stvarno je sve free. Master se može vezati i za evro račun uz tvoju napomenu. Kartice preuzimaš u ekspozituri. Meni ga nisu naplaćivali ni dok sam imao Preduzetnik paket, niti posle 26. ali moj kolega je imao problem da primi platu na njemu. Navodno je ručno knjiže pa su napravili opšti haos u sistemu, jer do tada nisu radili promenu tipa računa na ostale osim na Premium. Poveden njegovim iskustvom, ugasio sam ga i čekam istek od 6 meseci da otvorim iRačun.
 
Imao sam ovu temu, ali je zakljucana jer kaze ima tema za iRacun na forumu vec - https://forum.benchmark.rs/threads/kako-placati-racune-online-najbolja-banka.482957/

Istrazio sam na google i ne vidim temu specificno za iRacun, samo vidim ovu za Raiffaisen banku.

Anyway da nastavim gde sam stao. Otiso sam do bankomata i uplatio pare na racun, i tacno mi je leglo koliko sam uplatio. Znaci nema provizije za uplate.

Danas su mi vec stigla 2 pisma od raiffaisen, sa pinovima za visa i dina kartice. A kartice rekose za 7 dana, znaci ce da stignu sledece nedelje.

Jos nemam ni jedan racun da platim, ali kad pocnu da stizu i da placam javicu kako je proslo i ako imam neko pitanje.

Za sada je sve proslo fino i brzo i besplatno, zadovoljan sam.
 
Jel ima jos neko problem sa logovanjem na mobilnu aplikaciju za business korisnike?

Izgleda im je nesto prslo, ceo dan mi prijavljuje gresku: "Vas korisnicki nalog nije aktivan, obratite se banci za vise detalja. (Err_96142)"

Znam da su skoro azurirali aplikaciju i najavili da ce ovo mozda da se desava, pa cisto da jos neko potvrdi jer ne vidim nigde bas nikakvo obavestenje o problemu.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Kod mene je bio problem. Azurirao na najnoviju verziju sa playstora i proradilo je
 
Imao sam ovu temu, ali je zakljucana jer kaze ima tema za iRacun na forumu vec - https://forum.benchmark.rs/threads/kako-placati-racune-online-najbolja-banka.482957/

Istrazio sam na google i ne vidim temu specificno za iRacun, samo vidim ovu za Raiffaisen banku.

Anyway da nastavim gde sam stao. Otiso sam do bankomata i uplatio pare na racun, i tacno mi je leglo koliko sam uplatio. Znaci nema provizije za uplate.

Danas su mi vec stigla 2 pisma od raiffaisen, sa pinovima za visa i dina kartice. A kartice rekose za 7 dana, znaci ce da stignu sledece nedelje.

Jos nemam ni jedan racun da platim, ali kad pocnu da stizu i da placam javicu kako je proslo i ako imam neko pitanje.

Za sada je sve proslo fino i brzo i besplatno, zadovoljan sam.
Ти што су закључали тему су у праву,сувише савакако има дуплираних тема,а порука још више:)Провизије нема,види,искуси и саопшти.
Мени је чудно што под картицама нема историје дизања с банкомата,док у историји транс.има,али нема податка која је картица коришћена.
 
@sammy i za plaćanje u radnjama ili na internetu, ali samo u Srbiji.
 
ok, ja imam onu samo za bankomat, moraću da vidim da odradim upgrejd na taj iračun ovih dana.
visa mi ne treba ali to plaćanje online bez ikakvih troškova me vabi.
 
Koliko sam razumeo, iRačun je samo za nove korisnike. Ako već imaš račun u RFB, nećeš moći da ga apgrejduješ na iRačun.
 
Мене су одбили за Iračun због како су навели посебних контола везаних за онлајн процесе. Нису хтели да ми објасне шта је то тачно. Пре месец дана сам узео неки таблет на рате које иду преко банке па можда због тога
 
Koliko sam ja razumeo nije samo za nove korisnike, nego je bitno da nemaš tekući račun kod njih, a tekući nemam kod njih, imam druge ali nisu tekući.

Evo otišao na sajt i ovo stoji
Za iRačun možete da aplicirate ako ste punoletni građanin Republike Srbije (rezident) pod uslovom da nemate vec otvoren dinarski tekući račun u Raiffeisen banci ili ste ga imali ranije ali je ugašen pre više od 6 meseci. Takođe, možete da aplicirate ako imate u korišćenju neki drugi proizvod banke.
 
U novoj verziji aplikacije za Android, uveli su mogućnost privremene blokade/deblokade kartice.
Mogli bi da uvedu i kontrolu korišćenja po kanalima (POS, online, ATM,...) i skeniranje IPS QR koda iz PDF fajla.
Pozdrav
 
Da li si poslao overen zahtev? Ako nisi, to je najpre neophodno (važi i za Preduzetnik Plus), inače dobijaš tu poruku.
Da li se onaj formular sto si okacio malo iznad mora popunjavati u filijali ili se moze popuniti ovako i poslati na neku mail adresu? Imam i licnog bankara u rajfajzenu, ali oni kazu da nisu nadlezni za to, klasika.
 
Da li se onaj formular sto si okacio malo iznad mora popunjavati u filijali ili se moze popuniti ovako i poslati na neku mail adresu? Imam i licnog bankara u rajfajzenu, ali oni kazu da nisu nadlezni za to, klasika.

Nisam siguran, al bi trebalo da može mail-om jer doslovno koriste reč "poslati". Ja sam usput svratio do filijale u momentu kad nekim čudom nije bilo bukvalno nikoga osim mene, te sam tamo završio sve za 5 minuta. Najbolje je da pozoveš 011/3026-800 i pitaš ih. Njih ćeš svakako morati da pzozoveš i tokom procesa kreiranja naloga da ti pošalju aktivacioni kod SMS-om. A lični bankari su samo za fizička lica, no svakako je džiberski da neće malo da se potrude da iskopaju tu informaciju za tebe.
 
Опција ИПС скенирај ради боље,брже у односу на МТС банку, хиљаду свјетлосних година.Јуче рачун за струју тако плаћен,само увећао код с онлајн рачуна и све глатко прође,за разлику од МТСБ гдје је то било право мучење.
 
Meni posle 2 meseca i drugog narucivanja jos uvek nisu stigli pinovi, izgleda da ce proci 6 meseci free a ja kartice videti necu
 
6 meseci free?
 
Meni posle 2 meseca i drugog narucivanja jos uvek nisu stigli pinovi, izgleda da ce proci 6 meseci free a ja kartice videti necu
Moraš da dosađuješ stalno. Meni su 4 puta slali kartice i pinove. Dva puta nisam dobio ništa, treći put sam dobio samo pinove a tek četvrti put su stigle kartice i pinovi. Svakih 10 dana su slali jer sam stalno zvao i slao meilove
 
Ja sam imao prilicno okej iskustvo sa njima, u roku od nedelju dana su mi stigle i kartice i pinovi. Mozda sad imaju previse zahteva, pa su poceli da grese i zaboravljaju da ih posalju.
 
Probao sam da otvorim stigao da video verifikacije i bio na cekanju 40 min i odustao sam imam pometnije gde da utrosim vreme :) Htedoh da ga otvorim zbog visa kartice jer nije lose je imati pored MC.
 
Sada mi stižu i SMS i Android notifikacija kada koristim karticu preko interneta, probaću i na POS terminalu.

iRačun.
 
Мени СМС поруке(као и обавјештења апликације)стижу само код уплата на мој рачун,док код плаћања картицом на ПОС-у и нпр.рачуна за моб.(картицом)и осталих плаћања стижу само нотификације апликације.Мени и то довољно јер сам намјестио да ми стиже звук и да се укључи ЛЕД лампица код ових обавјештења кроз апликацију,јер раније није било тако.
 
Meni (iRačun) stoje neproknjižene transakcije još od pre 10 dana, a za neke od 1. 2. i 3. septembra mi je banka skinula rezervaciju i novac vratila na račun. Zvao sam call centar i rekli su mi da kada druge poslovne banke čiji su bili ti POS terminali u prodavnicama ne zatraže sredstva, rezervacije se automatski skidaju posle 10 dana. Takođe, sigurno će te druge poslovne banke kad-tad tražiti ta sredstva, i da moram da vodim računa. Problem je što sad ne znam tačno koliko je bilo tih rezervacija koje su vraćene pa bi moglo da se desi da me to otera u nedozvoljeni minus.

Takođe, supruga na klasičnom tekućem računu (ne iRačun) nema taj problem.

Dal se ovo još nekome desilo?
 
Meni (iRačun) stoje neproknjižene transakcije još od pre 10 dana, a za neke od 1. 2. i 3. septembra mi je banka skinula rezervaciju i novac vratila na račun. Zvao sam call centar i rekli su mi da kada druge poslovne banke čiji su bili ti POS terminali u prodavnicama ne zatraže sredstva, rezervacije se automatski skidaju posle 10 dana. Takođe, sigurno će te druge poslovne banke kad-tad tražiti ta sredstva, i da moram da vodim računa. Problem je što sad ne znam tačno koliko je bilo tih rezervacija koje su vraćene pa bi moglo da se desi da me to otera u nedozvoljeni minus.

Takođe, supruga na klasičnom tekućem računu (ne iRačun) nema taj problem.

Dal se ovo još nekome desilo?
Isto,vraceno 7-8 transakcija sa rezervacije.Datumi 1. 2. i 3.Transakcije posle toga uredno proknjizene
 
Meni su još uvek najstarije rezervacije od 4.9. Sutra će se transakcije od tog datuma ili proknjižiti ili vratiti na račun.

Vrlo neprijatno, volim da znam sa koliko novca na računu stvarno mogu da raspolažem.
 
Opet sam ih zvao, i malo iscimao. Shvatili su da postoji neki problem... Sve transakcije dina karticom mi se ne proknjižavaju već se sredstva posle 10 dana vraćaju na račun.

Sve što je plaćano Visom se izgleda uredno knjiži.
 
problem postoji,i to je nesto sto mi se ne svidja.Kod mene ima jedna transakcija proknjizena 31.08.2021 placena dinom.Ove ostale sve sto je skinuta rezervacija je DINA(nema sad evidencije,ali bilo je 7-8 transakcija).3 transakcije placene apple pay-om za koji je vezana VISA uredno proknjizene.Nadam se da ce se jos neko javiti ako ima ovaj problem.Ja sam aktivirao kartice tako sto sam sa obe na hjihovom bankomatu podigao 1.000.00 rsd,isti dan proknjizeno(vodi se kao uplata sa mog racuna,u pregledu kartica te se transakcije ne vide)
 
Nazad
Vrh Dno