Šta je novo?

Raiffeisen bank

Meni su kodovi stigli za 7 dana, kartice za 14. Apple Pay radi super. Jos kad dodas da je sve besplatno milina, septimus cita i dalje ne veruje 😂
 
  • Funny
Reagovanja: mnt
Zaradjuju time sto koristimo kartice, a ne kes...
Neka banka je vec davala popust na racun do 100% u zavisnosti od iznosa potrosenog karticama.
Ja sve placam preko Raipay, tako da taj deo plate koji uplacujem na Rai ceo ode preko kartice.
 
Нама у породици након 11 дана(без субота) ништа.То је давала Сосијете(мислим)
 
Meni 3 nedelje nije ništa stiglo.
 
Poslali mi navodno kartice 20.7. i ništa mi nije stiglo. Sada prave nove i šalju opet, jer su se ove zagubile negde.
 
Катастрофа,тако ми је било и код отварања рачуна у МТСБ.Сад се изгледа историја понавља:) Како се коме заломи.
 
Juče otišo da uplatim novac na račun bankomat pola uplatio, deo zadržo radi provere da li su novčanice dobre, sakor 50% od uplaćenog iznosa je “nestalo” niti je uplaćeno na račun niti sam dobio potvrdu. Udjem u banku da prijavim, nešto se kao čude pa šta sam radio!? Ok napisače reklamaciju, pa da čekam, ovaj deo što je na proveri on ce mozda i istog dana da legne. OK. Ovaj deo sto je bio “izgubljen” legao sinoc, a ovo sto je na proveri jos nije, evo sutra će dva dana da bude. Posaljem mail ne odgovaraju, a kontakt centar kako se ponasaju mogu da ga zatvore. Nace izgleda da gase saltere, posto u Kralja petra vise nemaju salter uplata/isplata samo bankomat ili samo trenutno ne rade. Bas sam neprijatno iznenadjen sa Raiffaisenom kod njih sam vec vise od 10 god. Mada u poslednje vreme se i moglo primetiti pad kvaliteta po meni..
 
@uros89 preneću ti iskustvo iz Mobi banke: agenti sa tvitera su me uputili da prijavim slučaj call centru i obrazložim koliki iznos mi je zadržan, a oni će po službenoj dužnosti poslati nekog da to proveri. Nakon 20tak minuta od poziva, novac je legao na račun. Savet plus: obavezno ubuduće kontroliši ćoškove i ispravi svaku novčanicu tako da ih bankomat ravnomerno uštipa sve. Sitnije i krupnije apoene deponuj posebno: raspon od 20-200 i od 500-5000. RF mi nije srećom zadržavao novčanice, ali je vraćao neuredno deponovane.
 
@uji novac zadržan u ponedeljak u 9h, prijavio odmah u filijali gde je bankomat, posla mail banci, zvao kontakt centara. I još ništa.
 
Kad sam otvarao iracun, kaze mi operater prvo stizu PIN-ovi, pa posle nekoliko dana i kartice. Juce u sanducetu vidim koverat Rajfajzen, mislim PIN-ovi - kad ono stigla DINA, VISA Kartice nema, a ni PIN-ova. Vidim po postovima da se ljudi zale da to sve dolazi neuredno i kako se kome zalomi, pogotovu sad u ovom drugom talasu kad je bas dosta ljudi apliciralo za racun.
Zanima me samo ako moze da odgovori neko od ovih koji su dobili obe kartice - da li su VISA i DINA stizale zajedno isti dan ili odvojeno u razmaku od nekoliko dana? Jedna koverta ili dve? Svakako bi trebalo svaka kartica u poseban koverat. Jer ako dolaze isti dan, da odmah jurim za VISU, to se onda negde izgubilo, mada mi nije jasno kako moze tek tako da se izgubi preporucena poslijka?? Jedna u redu, ali ovde je ocigledno rec o stotinama, ako ne i hiljadama, samo kod mene je skor 3/4 izgubljene koverte.
 
Tako je i meni stiglo zajedno. Samo stiglo je juče, a poslate su 19.7. Ipak daleko je Pančevo od Beograda, treba vremena da stigne. Pozdrav za Poštu Srbije, želim im sve najgore.
U medjuvremenu sam zatražio nove da mi pošalju, jer sam mislio da su zagubljene.
 
Neverovatno, stvarno. Nema sanse da su ovi iz RF-a jedno poslali, a drugo nisu, sve je do pošte. 2021. godina, oni pogubili na stotine preporucenih... Bukvalno neverovatno. Situacija kao kad su dizali pakete sa Ali-ja...
 
Isti slučaj kao kod gulftown-a. Moje kartice i pinovi poslati još ranije i do danas nisu stigli. Zatražio sam nove, tako da sad sve i da stignu, ne znače mi ništa. Sad ponovo čekanje od mesec dana.
 
i meni su stigle 4 koverte zajedno, verovatno je do poste.
 
Stvarno neverovatno šta radi ta pošta. Bolje kuririma privatnim da pošalju, kada se ovima ne radi. Čekaju da ti se skupi par pošiljki da bi ti dostavili ili ne znam šta rade.
 
Taj neki tvoj poštar baš ne radi kako treba. Možda je kolekcionar skuplja kartice 😂
 
Pa fora je nije samo moj, nego cela pošta u Pančevu je rasulo. Svi se živi žale na njih, a kada se uzme u obzir kako se tamo dolazi do posla i ko im sve radi, nije ni čudno.
Zapošljavaju ljude koji su im nekada radili i otišli u penziju. Da ne idem više u off.
 
Ne prolazi mi plaćanje info stana na e.sandučetu.
 
Banke i njihovo jajarenje... Pored toliko kurirskih sluzbi oni salju obicnom postom (posta je odavno u raspadu postari imaju smesne plate i niko to nece da radi) . Bar da daju korisniku da bira i plati dostavu ali ne bolje da se ceka nedeljama za karticu i pinove.
 
Ne prolazi mi plaćanje info stana na e.sandučetu.
Kako plaćaš? Master Card?

Ja plaćam preko ebanking; ponovim prethodno plaćanje, promenim poziv na broj i iznos.

@Gulftown , @sokratbg
Mislim da ne smeju da šalju kurirskim službama, jer bi bilo upravo ovo što je @slaksm napisao - skupljanje kartica, pinova, čitava berza.

Jedino bi mogli da šalju boljim međunarodnim službama (DHL, npr.), ali im se to ne isplati.
 
Poslednja izmena:
Plaćao sam do sada MC MTS banke, sada prvi put RF, hteo Dinom, piše da podržavaju, ali nije prolazila, Visa je prošla.
 
Kad sam otvarao iracun, kaze mi operater prvo stizu PIN-ovi, pa posle nekoliko dana i kartice. Juce u sanducetu vidim koverat Rajfajzen, mislim PIN-ovi - kad ono stigla DINA, VISA Kartice nema, a ni PIN-ova. Vidim po postovima da se ljudi zale da to sve dolazi neuredno i kako se kome zalomi, pogotovu sad u ovom drugom talasu kad je bas dosta ljudi apliciralo za racun.
Zanima me samo ako moze da odgovori neko od ovih koji su dobili obe kartice - da li su VISA i DINA stizale zajedno isti dan ili odvojeno u razmaku od nekoliko dana? Jedna koverta ili dve? Svakako bi trebalo svaka kartica u poseban koverat. Jer ako dolaze isti dan, da odmah jurim za VISU, to se onda negde izgubilo, mada mi nije jasno kako moze tek tako da se izgubi preporucena poslijka?? Jedna u redu, ali ovde je ocigledno rec o stotinama, ako ne i hiljadama, samo kod mene je skor 3/4 izgubljene koverte.
Otvorio iRačun 12. jula, pinovi za obe kartice stigli 15. jula, obe kartice stigle 17. jula. Generalno nikada nisam imao problema sa poštom, sve što mi je ikada poslato bilo iz inostranstva ili iz Srbije je uredno stiglo u sanduče. Živim u manjem mestu oko 200km od Beograda ako je info od neke pomoći.
 
Ljudi gde bih mogao da pogledam na jednom mestu sve vezano za ono što RF nudi na tom iRačunu a vezano za proviziije i ono što naplaćuje ili ne naplaćuje od usluga?
Probao na njihovom sajtu, ali ne nađoh ništa konkretno.
 
Otvorio iRačun 12. jula, pinovi za obe kartice stigli 15. jula, obe kartice stigle 17. jula. Generalno nikada nisam imao problema sa poštom, sve što mi je ikada poslato bilo iz inostranstva ili iz Srbije je uredno stiglo u sanduče. Živim u manjem mestu oko 200km od Beograda ako je info od neke pomoći.
Ti si aplicirao na početku, tad je bilo manje ljudi i sve je stizalo ok. Gužva sa apliciranjem počinje manje-više posle 20 jula i kreće haos sa isporukama.
Inace, u RF-u su mi rekli da posiljke nisu preporucene, nego obične. Zato se i "gube".
 
Ljudi gde bih mogao da pogledam na jednom mestu sve vezano za ono što RF nudi na tom iRačunu a vezano za proviziije i ono što naplaćuje ili ne naplaćuje od usluga?
Probao na njihovom sajtu, ali ne nađoh ništa konkretno.
Ti si aplicirao na početku, tad je bilo manje ljudi i sve je stizalo ok. Gužva sa apliciranjem počinje manje-više posle 20 jula i kreće haos sa isporukama.
Inace, u RF-u su mi rekli da posiljke nisu preporucene, nego obične. Zato se i "gube".
Ne bi trebale pošiljke nikako da se gube iako su obične. Na žalost, zbog toga što nemaju tracking number može poštar da ih zaturi ili neki komšija da ih izvuče iz sandučeta i nikada se neće saznati. Mislim da ni jedna banka u Srbiji ne dostavlja kartice preporučenom poštom, i kod MTS banke kada sam otvorio račun dobio sam kartice običnom poštom.

Mislim da će navale na iRačun tek biti, brdo ljudi i dalje nije čulo za ovaj račun a hoće da promeni banku, naročito nakon incidenata sa Mobi Bankom.
 
Moja dosadašnja iskustva sa RF su, pa, razočaravajuća. Dobro, hajde, polurazočaravajuća.
uspešno otvorio iRačun u sredu. Kodovi stigli u ponedeljak, kartice juče. Stvarno prebrzo. Aktivirane juče, proradile jutros. Uplatio novac na račun. Obaveštenje stiglo posle 25 minuta. Platio nešto u prodavnici. Verifikovao je na PP.
Evo sat i po od tih transakcija, nema obaveštenja! PP je valjda inostranstvo, nema ni SMS obaveštenja. Ničega.
Kada se prijavim na sistem, vidim da je novac uredno uzet, ali u transakcijama nigde nema kartičnih plaćanja! Moj naklon!
Džaba je sve besplatno kada radi verovatno kao banka Burundija.
Mobi jeste srozala kvalitet u nekim stvarima, ali za ove su velesila. Očekivao sam od RF bolju uslugu od Mobi. Računao sam da su toliko godina ovde, znaju šta i kako rade. Kad ono međutim... Ja stvarno ne znam kako da kontrolišem potrošnju ako nemam nikakav vid obaveštenja, niti transakcije na sistemu. Vidim samo raspoloživo stanje, ali ne i šta je ko uzeo. Mada, obaveštenja su nešto osnovno u 21. veku.Valjda. Ugasiš SMS samouvereno, a obaveštenja u aplikaciji ti ne rade. Sramota za toliku banku.
Izgleda će RF kartice da brišu prašinu po policama. A imao sam bolje namere...
Sem divnog utiska pri otvaranju računa i brzini isporuke kartice, ništa drugo me ne oduševljava. Podsećaju me na štrokavu Intesu iz 2008. i kartice koje nemaju obaveštenja.
Za sada, moje tople nepreporuke.
 
Taj iRacun je samo dinarski? Nema deviznu partiju?
 
Nazad
Vrh Dno