Šta je novo?

Raiffeisen bank

Da, mora da ima 20eur plus iznos transakcije. Posle kupovine vratis 20eur na tekuci ili podignes na bankomatu.

Jel isto vazi za primanje novca na karticu, da li da bi primio moram imati 20 evra?

Ne znam da li mi se isplati cimati sa menjacnicama i menjati evre u valute kojima uglavnom placam (USD, GBP, AUD, CAD). Jel znacajno bolji kurs?
 
Za vracanje novca na karticu mislim (nisam probao) nema ogranicenja posto tih 20eur sluzi kao "osiguranje" prilikom placanja.

Danasnji kurs :

RF-EUR:
115.43 118.39 119.93

RF-USD:
99.72 103.34 105.41
 
Poslednja izmena:
Jel isto vazi za primanje novca na karticu, da li da bi primio moram imati 20 evra?
Pitanje je da li mozes podici uopste, da racun ima manje od 20e. AKo mozes, verovatno ne treba za primanje.

Ne znam da li mi se isplati cimati sa menjacnicama i menjati evre u valute kojima uglavnom placam (USD, GBP, AUD, CAD). Jel znacajno bolji kurs?
Pa ako ti menjacnica da da kupis te valute za 5% ispod kurs, onda da, ovako, opet pitanje #1 iz teme o platnim karticama ;)
 
Na moze kada pitas lepu tetu u ekspozituri, preko web i mobilne aplikacije se transfer izvrsi najnormalnije i pise da nema nikakvih troskova. S jednog deviznog na drugi, to je sve. Nema potrebe za dizanjem jer sam bio pametan kada je trebalo i uzeo dva devizna zlu ne trebalo. Sada su oba dzabe, jedan vezan za Virtuon a drugi za Electron.

Fino oni rebnu za koriscenje kartice kao i na kursnoj razlici. Mislim da je problem u tome sto je Paypal USD, ja u RF uplacujem evre a placam funtama najvise. Inace mi se Paypal ne vodi na Srbiju, jer sam otvorio racun par meseci pre nego sto su pustili Paypal ovde, otvorio na Bosnu. Napravio sam nalog i na Srbiju ali mislim da ga nikada nisam koristio, ako jesam moram proveriti, mozda imam neki balans tamo. Sve ove godine stoji srpska adresa a bosanski paypal i nikom nista.
 
^ja te pola nisam razumeo, mada sam iskreno malo umoran, pa me i mrzi da se trudim :)
 
Devizni i stedni su bili nekada fraj, a sada su stedni 150din, a devizni racun fantasticnih 350din mesecno.

Brutalno. Bukvalno nema nista za dz. Banka perjanica lihvarstva iz fundamenta :).
 
Poslednja izmena:
^ja te pola nisam razumeo, mada sam iskreno malo umoran, pa me i mrzi da se trudim :)

Prebacio sve sa deviznog za koji je vezan Virtuon na devizni vezan za elektron. Rezultat, Virtuon ima 0 eura. Jel jasnije?

Brutalno. Bukvalno nema nista za dz. Banka perjanica lihvarstva iz fundamenta

Jesu oni alavi ali mislim da je ceo srpski bankarski sektor veci problem posto kao i sve ostalo, bankarske usluge su ovde skuplje nego u bogatijim zemljama. Prvo to valja resiti, pa pojedinacne aktere.
 
Poslednja izmena:
da li je neko isprobao njihovu Visa Electron karticu u inostranstvu?
 
Ja nisam jer je imam relativno kratko, ali znam x njih koji jesu, lično prisustvovao plaćanju. Radi najnormalnije i možeš platiti njome sve što inače možeš debitnom karticom. Ono što ne može debitnom, ne može ni sa Visa Electron. Rekao bih da su RF Electron i Intesa Electron najbolje debitne kartice što možeš uzeti kod nas, možda RF nije povoljan kao neki drugi ali je veoma pouzdana banka.
 
Ne moze se zaobici limit od 20 evra. Nemam nista na racunu za koji je Virtuon vezan ali ne mogu da placam sa Electronom ako odem ispod 20 evra na drugom racunu.
 
Znaci limit 20e im vazi za online ino placanja za sve racune i kartice.

Inace, RF ima i dinarsku Virtuon gde je limit 300rsd.
 
Gde je nestao bankomat u Svetozara Markovica 12 Nis?
 
20e je depozit kao garancija za provizije i dodatne troškove pri plaćanju, može da se troši sve iznad toga.
 
Da je u pitanju Intesa pa da se cimas, ovako nepotrebno gubis vreme... vise gubis na proviziji koju RF naplacuje za ino transakcije.
 
Vazi za svaki devizni racun, danas sam probao da platim nesto sa drugog racuna iako sam na onom gde je Virtuon imao 20 evra, ne moze ni preko jednog racuna karticom da se plati ako ne ostane 20 evra na tom racunu po izvrsenju transakcije. Takodje sam probao da uplatim dolare da vidim da li ce to nesto promeniti. Cini se da nije vrsena konverzija jer je razlika jako mala, na 66 dolara bi trebalo da je veca razlika od 20 evro centi u odnosu na konverziju koju nudi Google sto je valjda srednji kurs. Njihov alat za konverziju ne pomaze jer kaze da je 66 dolara zapravo 54 eura sto nema veze sa zivotom. Znam samo da ako na racunu postoje evri i dolari oni prvo povlace evre a svaku transakciju prikazuju u evrima jer valjda tako neki levi zakon ove bajne, sjajne drzavice nalaze.

Treba mi kartica sa sto manjim provizijama i troskovima koja ce iskljucivo cuvati americke dolare i koristiti ih za placanje preko neta (ebay, aliexpress, banggood, gearbest, joybuy, amazon, druge web USA/UK/CHN based radnje sto primaju paypal). Sta preporucujes? Ne mora imati veze sa srpskim bankama, samo da radi posao.
 
Da drzi dolare? Jedino Payoneer trenutno, valjda njihove kartice i dalje rade za nas?
Inace dolari kod nas nikako ne mogu. Niti mogu u drugim drzavama gde nisu zvanicno sredstvo preracuna.
 
U telenoru dolar ne može da se koristi za AliExpress?

Mislim da je za to pitao čovek.
 
Moze, ali sa duplom konverzijom.

Samo jednoj osobi, valjda Jeremy-u, je uspelo da direktno koristi dolare, ali to je bio bug izgleda.
 
pa telenor ima multivalutni devizni račun uz svoje kartice. znači možeš uplaćiviti osnovne valute €, $, CHF a mislim i £.

iz Srbije prema napolje, devizni platni promet se obavlja isključivo u EUR.!

kartica izdavanje 500 din, odrzavanje u osnovnoj varijanti besplatno.

intezina VISA elektron je besplatna i održavnje besplatno i sigurno može isto samo ne znam je li jedan račun viševalutni ili više računa vezuju za karticu ali u principu isto izadje. nije šija nego vrat.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
znači možeš uplaćiviti osnovne valute €, $, CHF a mislim i £.
Само још остаје проблем како уплатити.
 
Sve valute mogu samo u Airport city-ju da se uplate. Moglo je na početku i na bankomatu, ali više ne može.
 
Aha. To MC konvertuje u evro pa vraća u dolar.
Ne, banka bi konvertovala iz drugih valuta u EUR (sa duplom konverzijom kroz dinar, ako nije iz dinara naravno), a onda MC iz EUR u valutu placanja, ali taj kurs je nebitan u celoj prici, jer je najbolje sto mozes dobiti ako nemas preko bilion dolara prometa godisnje (da, bilion, as in American trillion, sa 12 nula).

Kad je moglo ista sem EUR i RSD da se uplati na bankomatu?
 
Sve ovo govorim za telenor banku, tema je raiffeisen. Sada ne postoji mogućnost uplate nigde sem u glavnoj poslovnici.
 
Sve valute mogu samo u Airport city-ju da se uplate. Moglo je na početku i na bankomatu, ali više ne može.

Ne znam za sve ali dolar moze u Merkatoru, Uscu i valjda drugim vecim trznim centrima. Mada koja je poenta... oni toliko oderu na konverzijama da skoro izadje isto kao da paypal konvertuje dinare u dolare.
 
Hmm, kada sam imao dolare oni proknjizili eure i rezervisali od tih dolara koliko je u eure konvertovano. Doslo vreme za naplatu a racun gde su euri otisao u minus a dolari se vratili na pun iznos. Sta raditi sad? Da konvertujem preko njihove aplikacije ne pada mi na pamet, odrace me. Jedino da podignem dolare pa u menjacnicu pa uzmem eure i ponovo uplatim na racun.

Pouka ove basne bi bila: ne uplacivati dolare na racun domacih banaka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno