Šta je novo?

Raiffeisen bank

Izgleda da ću i ja da bežim iz Intese bezobrazne.
 
Razmišljam da otvorim iRačun (kad je već džabe). Da li neko (od vas koji ste ga otvorili) zna da li je i gašenje računa moguće online (preko aplikacije npr.), za slučaj da se jednog dana predomisle pa počnu da ga naplaćuju?
 
Nažalost, nije. Prvo ide otkaz kartica pa idućeg dana podnesak zahteva za gašenje i sledi kontakt od strane službe za brigu o korisnicima za nekomercijalne ponude i sl. kao kad podneseš zahtev za prenos broja pa te kontaktira matični operater.
 
Dobro to je okej, ali se sve završava bez odlaska u banku? To je ključna stavka, da mogu da ugasim a da ne odem u banku.
 
sad ih zvao tri puta kroz onu njihovu aplikaciju al me ne cuju uopste , ne znam sta je imam Mi 8 lite telefon, dao sve dozvole aplikaciji za kameru i mikrofon. nikad nisam imao taj problem.
 
Mogu li da ugasim račun bez odlaska u banku?
Možeš da otvoriš, ali ne i da ugasiš. Isto važi i za Addiko mRačun, s tim što npr. gašenje kod njih se ne secka, nego u tom jednom dolasku okončaš proces kroz 10 minuta. Raiffeisen ne pušta klijente tek tako, ali sa njima možeš nekako da se dogovoriš u vezi onoga zbog čega odlaziš (održavanje, kartica, kredit, itd).
sad ih zvao tri puta kroz onu njihovu aplikaciju al me ne cuju uopste , ne znam sta je imam Mi 8 lite telefon, dao sve dozvole aplikaciji za kameru i mikrofon. nikad nisam imao taj problem.
Probaj sa slabijom internet konekcijom. Moguće je da si na optici ili 4G i zbog jake upload brzine šalješ HD sliku pa do tebe ništa od njih ne dolazi. Eventualno, prikači slušalice sa mikrofonom pa ponovo ih zovi.
 
Nema to veze jaka konekcija. Ja sam na 4G bio 120/65 i normalno je bilo.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Otvorio i ja iračun. Malo je konfuzna procedura, jer čekaš operatera preko puta, pa ne znaš da li ti je zabagovala aplikacija ili samo treba duže da čekaš.
Mobilna aplikacija mi deluje dobro (doduše i MTS ima dobru). Imam još 20 dana da se smislim da li da prebacujem platu.

Jedno pitanje, ako budem želeo da uzmem neki njihov kredit (recimo auto), to mi je dozvoljeno preko računa na koji sam prebacio platu? Ne moram da uzimam neki drugi paket?
 
Da li mi je dozvoljeno da uzmem kredit preko računa na koji sam prebacio platu?
U suštini je iRačun prevashodno zamišljen za to, da bi neko preko njega primao platu i uzeo kredit ili kreditnu karticu, pošto nije deo Može paketa.
 
Otvorio i ja iračun. Malo je konfuzna procedura, jer čekaš operatera preko puta, pa ne znaš da li ti je zabagovala aplikacija ili samo treba duže da čekaš.
Mobilna aplikacija mi deluje dobro (doduše i MTS ima dobru). Imam još 20 dana da se smislim da li da prebacujem platu.

Jedno pitanje, ako budem želeo da uzmem neki njihov kredit (recimo auto), to mi je dozvoljeno preko računa na koji sam prebacio platu? Ne moram da uzimam neki drugi paket?
Kakva je procedura za verifikaciju adrese? Je l' prihvataju racun u elektronskoj formi pa da im se posalje ili moras kod sebe da imas neki odstampani?
 
@nidzika Računi za verifikaciju adrese su alternativa nekom ličnom dokumentu sa adresom. Oni slikaju dokumente i račun i snimaju ceo postupak kao dokaz da je identifikacija izvrsena. S obzirom na to da je adresa važna za identifikaciju, rekao bih da ne može naknadno da se dostavi.
 
Šta je potrebno sve od dokumenata, da se spremi pre samog procesa? Lična i neki račun tipa eps, telekom itd. Treba li još šta?
 
Ako imaš LK bez čipa, dovoljna je samo ona jer tu piše adresa, a ako imaš LK sa čipom, pripremi još i nešto od sledećeg: pasoš/saobraćajnu dozvolu/očitanu LK/neki račun. U svakom slučaju, pre samog početka video verifikacije, pisaće ti šta treba da pripremiš od dokumenata.
 
Da li neko zna koje banke su najviše ugrožene tužbama?
 
Znaci ovaj iracun sve gratis :)

Ovo mora da se proba...
 
Kakva je procedura za verifikaciju adrese?
Očitana lična karta u papiru je dovoljna za pokazivanje u kameru, pošto je koncepcija video identifikacije takva da snimak mora da se odradi kontinuirano bez prekida.
Da li neko zna koje banke su najviše ugrožene tužbama?
Verovatno sve veće komercijalne banke (Intesa, UniCredit, Komercijalna, Raiffeisen, AIK, OTP) odn. pola njih su kreditne portfolije pokupovale od onih koje više ne postoje.
 
Ćale otvorio iRačun, a ima kod njih od ranije revolving karticu. Kada se uloguje na aplikaciju, prikazuje mu kreditnu karticu i stanje na njoj, ali ne dozvoljava izmirenje i pregled transakcija. Kaze navedena usluga nije predvidjena za digitalne kanale.
Ako iRačun ima ovo ograničenje, onda stvarno sranje.
 
Jeste malo otrcano, ali neka onda pušta naloge direktno na račun kreditne partije kartice i to je to.
 
Pin i kartica se uvek salju odvojeno u različito vreme zbog sigurnosti. Ako ti je danas stigao pin ocekuj do kraja nedelje i kartice.
 


Još samo Google 🙂
 
Ima li uopšte naznaka da će Google Pay doći u Srbiju? Na kojim teritorijama je zaprqvo dostupan?
 
Pa nista precizno. Od okolnih zemalja dostupan je u Hrvatskoj, Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj.
 
Nazad
Vrh Dno