Šta je novo?

Raiffeisen bank

Otvorio sam račun. Zaista otvaranje traje samo 15-20 minuta. Obavio sam dve instant transakcije samo za probu, nema provizije. mbanking i ebanking rade vrlo brzo. Prvi utisak vrlo vrlo pozitivan.
 
Nigde nisam decidirano pronašao, da li Visa koja ide uz iRačun može da se koristi za online plaćanje u inostranstvu i da li se za to naplaćuje provizija? Postavio bih je za YT premium na primer.
 
Od korisnika drugih usluga kojima naplaćuju. :) Za sad je sve free, kao što je bila mts, ni debitne kartice se neće plaćati.
 
Rajf je poznat po tome da je sve besplatno :D:


UPLATA GOTOVOG NOVCA NA PLATNI RAČUN*:

- Interne transakcije u dinarima
Uplata od strane vlasnika dinarskog tekućeg računa otvorenog na daljinu - iRačuna: 1,00%, min RSD 80, max RSD 8.000

- Eksterne transakcije u dinarima
Uplata od strane vlasnika dinarskog tekućeg računa otvorenog na daljinu - iRačuna: 1,50%, min RSD 100, max RSD 8.000
 
@xSeptimus То се односи на уплату на шалтеру. Уплата на банкоматима нема провизију, нити имају електронски приливи на рачун, тако да и треба да наплаћују шалтерске уплате онима који не желе да науче да притисну три дугмета и праве редове.
 
Ne znam, nigde ne pise na sta misle.

Treba biti oprezan.
 
Znaci uz ovaj racun dobije se samo dinarski a devizni se placa dodatno?
 
Ovo deluje kao kratkorocna navlakusa, nekoliko meseci pa onda oko 200 din. Taman da te mrzi da opet menjas a i sa tom cifrom bi bili opet najpovoljniji ili medju najpovoljnijima.
 
Nigde nisam decidirano pronašao, da li Visa koja ide uz iRačun može da se koristi za online plaćanje u inostranstvu i da li se za to naplaćuje provizija? Postavio bih je za YT premium na primer.
1622804341004.png
1622804353924.png
1622804381034.png
Dakle, provizija je 1% na plaćanje online na stranim sajtovima, što meni dosta menja povoljnost ovog računa, ali i dalje deluje odličan za nekog ko bi koristio samo u Srbiji i na srpskim sajtovima.

Nego ovo poslednje boldovano mi nije baš jasno. Ako sam dobro razumeo, ako se nešto plaća npr. u USD, provizija će ukupno da bude 2% (+ gubitak na kursu za konverzije): 1% zbog plaćanja u inostranstvu (prema cenovniku iznad) i još 1% jer nije u EUR nego u USD?

Evo iz uslova detaljnije:
1622804651094.png
Na kraju se pominje "dodatnih 1%" tako da mi stvarno deluje da je to ukupno 2% za plaćanja na stranim sajtovima u USD ili nekoj drugoj valuti, plus dupla konverzija, to mi deluje previše...

Ne znam, nigde ne pise na sta misle.
Piše "uplata gotovog novca", ta reč nedvosmisleno znači papirni novac.
 
Probaću da uplatim na njihovom bankomatu na iRačun pa ćemo znati da li naplaćuju to.

@DGoran
Najverovatnije da će tako i biti, posle nekog vremena će početi naplaćivati održavanje.. Kao što su to učinile obe mobilne banke kod nas.
 
Otvorio sam račun. Zaista otvaranje traje samo 15-20 minuta. Obavio sam dve instant transakcije samo za probu, nema provizije. mbanking i ebanking rade vrlo brzo. Prvi utisak vrlo vrlo pozitivan.
Da li prilikom otvaranja racuna postoji opcija da ti kartice posalju na neku drugu adresu a ne na adresu prebivalista?
 
Da li prilikom otvaranja racuna postoji opcija da ti kartice posalju na neku drugu adresu a ne na adresu prebivalista?
U lajvu su me pitali za adresu stanovanja i naglasili mi da to pitaju jer će na tu adresu isporučiti kartice. Treba proveriti sa podrškom.
 
Повећали провизије за правна лица ваљда да исфинансирају ово...
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Besplatan racun ne postoji nigde i postoje 2 mogucnosti:

  • postoje neki troskovi ispod povrsine reklame ili
  • privremeno besplatno i sledi promena uslova posle kraja kampanje
 
Sasvim mogući scenario, prikupljanje nezadovoljnih klijenata:
  • Intese posle poskupljenja usluga i prelaska na novi, bagoviti mbanking
  • MTS banke kojoj će takođe poskupeti usluge po pripajanju sa Poštanskom štedionicom
a kasnije naplata nekih usluga koje su sada besplatne.
 
Ali kad poskupi, taj isti klijent moze otici u drugu banku? Mada mogu da se vode onim da ce ljude da mrzi da opet menjaju banku i prosto ce ostati tu gde jesu.
 
Da li naplacuju odrzavanje kreditne kartice uz paket Moze? Osnovna kreditna, Visa ili Master, nebitno. Citao sam cenovnik ali mi nije najjasnije.
 
Da li sam ja corav ili pise Visa debit a ne kredit da je 1000?🤔.
 
Tako piše. Mada mi je čudno što u ovom dokumentu stoji da je mesečno održavanje računa 250 din, a na sajtu piše da je 290. Kao da ove dokumente nisu ažurirali.
 
Održavanje Može paketa je 250 i nekakvo osiguranje je 40, ukupno 290. Al se skida posebno, kao dve stavke.

Debitna Visa je uključena u paket, to održavanje od 1000 dinara se odnosi na korišćenje van paketa.

A kreditna Visa nije u paketu i mislim da se naplaćuje takođe 290 mesečno. Vidi se na ovoj stranici, u sekciji "Reprezentativni primer". Visa Gold kredinta je uključena u Premium paket.

Kreditna master deluje kao da nema mesečno održavanje. Ne znam u čemu je kvaka.
 
Pitanje za ovaj iračun, jel ima samo apple pay ili ima i android pay?
 
Održavanje Može paketa je 250 i nekakvo osiguranje je 40, ukupno 290. Al se skida posebno, kao dve stavke.

Debitna Visa je uključena u paket, to održavanje od 1000 dinara se odnosi na korišćenje van paketa.

A kreditna Visa nije u paketu i mislim da se naplaćuje takođe 290 mesečno. Vidi se na ovoj stranici, u sekciji "Reprezentativni primer". Visa Gold kredinta je uključena u Premium paket.

Kreditna master deluje kao da nema mesečno održavanje. Ne znam u čemu je kvaka.
Kao i uvek, više saznam ovde od članova nego od zaposlenih u banci. Ovo sam ja pitao njih u poslovnici pre mesec dana i kao "pA vIsA sE pLaĆa GoDiŠnJe 1o0o DiNo0oRa".
 
Nazad
Vrh Dno